İSTANBUL'DAN TROY GÜN TURU

82 EURO

İSTANBUL'DAN TROY GÜN TURU

Çanakkale, Türkiye tarihi karakteri bakımından ilimizdeki en değerli şehirlerden biridir. Şehir, hem Birinci Dünya Savaşı sırasında hem de tarihin eski zamanlarından beri önemli olaylara tanık oldu. Bu nedenle, çeşitli ol..

Çanakkale, Türkiye tarihi karakteri bakımından ilimizdeki en değerli şehirlerden biridir. Şehir, hem Birinci Dünya Savaşı sırasında hem de tarihin eski zamanlarından beri önemli olaylara tanık oldu. Bu nedenle, çeşitli olayları incelememizi sağlayacak çok sayıda mimari ve doğal eser sunuyoruz.
Çanakkale'nin en önemli özelliklerinden biri de bölgede birçok antik kent olması. Bu antik şehirlerden birini özgürce ve ayrıntılı bir şekilde ziyaret etmeniz için bir tur paketi hazırladık.

Ziyaret Görülecek yerler:
Truva Atları, Kurban Sunağı, 3700 yıllık surlar, Truva I Evleri, MÖ 3000 - MÖ 2500, Agora, Bouleuterium (Senato Binası), Odeon (Konser Salonu)
Güncel kazılar devam ediyor
Truva I'den Troy IX'a kadar çeşitli şehirlerin kalıntıları

İstanbul'dan Troy Günü Gezisi
Detaylar:
06:00 - 07:00 am ─ İstanbul'daki otellerinizden alınacaksınız. (Tam gün tur gününden önce verilecektir.) Çanakkale'ye transfer olacaksınız.
12:30 Ec Eceabat'a vardığımızda yerel bir restoranda lezzetli bir öğle yemeği yiyeceksiniz.
13:00 Troy Troy Antik Kenti'ne gideceğiz ve tur başlıyor.
Turumuzun ilk başlangıç ​​noktası Çanakkale şehir merkezidir. Burada Truva Atı'nı keşfetmek için harika zaman geçireceksiniz. Truva atı hala bölgede yıllarca süren savaşların sembolü olarak duruyor. Tabii ki, burada göreceğiniz at bir atın kendisi değil, bir kopyadır. Ancak, bu çoğaltma oldukça başarılı olmuştur. (Troy filminde kullanılan.)
Bir sonraki hedefimiz Kurban Sunağı olacak. Bu bölge geçmişten beri tanrılar için inşa edilmiş ve tanrıları kutsamak için kullanılmaktadır. Buraya giderek geçmiş medeniyetlerin dini inançlarını öğreneceksiniz.
Başka bir yer 3700 yıllık surlardı. Bir kenti antik çağlardan korumanın ve kenti düşmanlara karşı korumanın önemi çok büyüktü. Bugün, bunlar ateşli silahlarla yapılır. Geçmişte, şehrin etrafına sarmak, gerçek büyük duvarlar inşa etmek için çok popüler bir yöntemdi. Bu duvarlar aynı zamanda bu antik kenti çevreleyen 3700 yıllık çok güçlü duvarlardır.
Truva I Evleri, MÖ 3000 - MÖ 2500, başka bir varış noktası olarak belirlendi. Bu evler bir çatı ile inşa edilmiş ve hala oldukça sağlam eski evler. Geçmişte, insanların nasıl bir yaşam tarzına sahip oldukları hakkında en önemli bilgileri alıyoruz.
Agora, antik kentin sosyalleşmesi için en önemli yerlerden biriydi. Kentin ticari hayatı Agora'da gerçekleşti. Tüccarlar ürünlerini burada satarlardı ve müşteriler bu pazarlarda ihtiyaçlarını karşılardı. Geçmişte işlem gören ürünlerin doğasını anlamak için pazarı yakından görmek çok yararlı olabilir.
Troy turunun sonunda, özel otobüslerimizle otellerinize geri aktarılacak ve antika bir yolculuk gerçekleştireceksiniz.
16:00 Istanbul İstanbul'dan Troy turu sona erecek.
İstanbul'a transfer olacaksınız.
23:00 ─ İstanbul'daki otelinize varacaksınız.

İçerir:
- Otellerden araçla alma ve bırakma
- Turda ulaşım
- İngilizce Konuşma Lisanslı Tur rehberi
- Belirtilen yerlere giriş ücreti
- Öğle yemeği
- Tüm ulaşım
- Yerel vergiler

hariçtir
- Kişisel giderler
- Öğle yemeğine göre içecekler