GÜNLÜK PAMUKKALE TURKUAZ TURU

69 EURO

GÜNLÜK PAMUKKALE TURKUAZ TURU

KAKLIK MAĞARASI VE LEODİKYA

Turun kalkış zamanı esnektir, size bağlıdır.

 Turumuz için sizi otelinizden alıyoruz.Daha sonra ilk d..

KAKLIK MAĞARASI VE LEODİKYA

Turun kalkış zamanı esnektir, size bağlıdır.

 Turumuz için sizi otelinizden alıyoruz.Daha sonra ilk durağımız olan Leodikya'ya gidiyoruz.
Leodikya, Seleucid Kralı Antiochus II tarafından kurulmuş ve eşi Laodice'den sonra adını almıştır. Laodicea, yünlü ve pamuklu kumaşlarla ünlü zengin bir Roma şehri oldu. Ayrıca Laodicea Kilisesi, Vahiy Kitabı'nda “Lukewarm Apocalypse Kilisesi” olarak anılmaktadır. Pamukkale'den sadece 15 kilometre uzaklıkta bulunan Laodicea, Hıristiyan Tarihinin önemli bir parçasıdır ve antik yeri görmeye değerdir.

Leodiya Kalıntıları

Büyük Tiyatro :Şehrin kuzeydoğusunda yer almaktadır. Roma strüktürü tarzına benzeyen Yunan tarzında inşa edilmiştir. Sahne tamamen tahrip edilmiştir, ancak orkestra ayakta durmaktadır. Oturma kapasitesi yaklaşık 20.000'dir.

Küçük Tiyatro :Büyük Tiyatr'nun 300 m kuzeybatısındadır.Ayrıca Yunan tarzındadır.Orkestra kısmen kalmaktadır; sahne tamamen yok edildi.
 Stadyum and Gymnasium : Şehrin güneybatısında, doğudan batıya doğru ctretching vardır. Stadyum ile spor salonu arasındaki binalar birbirine bağlanmıştır. Stadyum MS 79'da tamamlanmıştır. 350 metre uzunluğunda ve 60 metre genişliğindedir. Konstrüksiyon amfitiyatro tarzındadır. 27 sıra koltukludur.Onların çoğu imha edilmiştir. Yazıta göre, İmparator Hadrianus ve karısı Sabina onuruna, Proconsul Gargilius Antioius tarafından 2. yüzyılda inşa edilmiştir.
 Nymphaeum Anıtı: Ana caddenin kesişim noktasındadır. Havuz ve oyuklar ile Roma çift yüzlü bir yapıdır. Bizans Dönemi'nde tamir edilmiştir.

Konsey Binası : Kentin güneybatı tarafındadır. Bina doğu-batı yönünde uzanan dikdörtgen şeklindedir. Ana giriş doğu ucundadır.

Zeus Tapınağı : Tapınak, Küçük Tiyatro ve The Nypheum arasındaki sütunlu caddenin doğu tarafında yer almaktadır.

Büyük Kilise : Sütunlu caddenin yanında yer alır. Sadece zemin kat kalıntısı vardır. Ana giriş kilisenin batı tarafındadır.
        

 Kaklık Mağarası
Kaklık mağarası, Denizli-Afyon-Ankara ve Denizli Çivril karayollarında ve Denizli il merkezine 30 km, ana karayoluna 2 km uzaklıkta, Uluslararası Çardak havaalanında 45 km ve Honaz İlçesi'nde Kaklık ilçesinde oluşumu ve gelişim özelliği Pamukkale'ye benzeyen ilginç travertenleri ve havuzları, damlataşları, sarkıt ve dikitler bakımından eşsiz bir güzellik. Mağaranın içinden akan yeraltı deresi ve mağaranın yanından çıkan kaynak nedeniyle suyun bir kısmının mağaraya yakınlaşmasına sebep olan hidrofizik aktif Kaklık mağarasının duvarlarında küçük foliate sarmaşık benzeri bitkiler büyümüştür. Doğrudan güneş ışığı alan ve sürekli olarak damlayan ve sızan, şığa bağlı olarak gün boyunca yeşilin farklı tonlarını alan bu bitkiler, mağaraya ayrı bir güzellik katmaktadır.

Aktif mağaraya sahip bir ilkbahar çökeltme şamandıranı olan Kaklık mağarasının çevresi; Mezopotam kireç taşları, Eosine marn, kil kumtaşları ve konglomeralar, miosen-polisen yaşlı kil, kum, marn ve kireç taşları ile kuaterner'e ait traverten ve alüvyonlardan oluşmaktadır.

Kaklık Mağarası, Kuzeybatıya güneydoğusunda 65 m uzunluğunda, kuzeydoğu yönünde 40 m uzunluğunda ve 13x11 ebadında dairesel bir girişe sahiptir. Girişe göre en derin nokta 190m, tavan yüksekliği 2-5 metre arasında değişen mağara, mağaranın güneybatı ucunda ikinci bir kesime sahiptir. Yaklaşık 40 metre ilerleyen bu bölüm, içinde çökmüş bloklarla kaplıdır. Tersine, ana galerinin hemen hemen bütün alanı, mağaraların dışında, şelalenin dışında çıkan kaynak suyunun oluşturduğu muhteşem renklere sahip travertenler ile kaplıdır. Ana kaynağın yaklaşık 78 m batısında bir su kaynağı daha var. Bu iki kaynak aynı uzunluğa sahiptir. Basamaklar halinde havuzlarda gelişen ve tavanın çökmesi sonucu bu bloklarda gelişen beyaz travertenler, Pamukkale'nin küçük bir minyatürüdür.

“Mars'ı merak ediyorsanız, Salda Gölü'nü ziyaret etmelisiniz”

Türkiye'nin en derin gölü olan Salda, Pamukkale'den 1 saat 20 dakika uzaklıktadır. Salda Gölü'nün turkuaz renkli gölünü ve beyaz kumlarını görmeye binlerce turist geliyor.

Türkiye'nin en derin gölü olmasına rağmen, Salda dünyanın en derin üçüncü gölüdür. Gölün derinliği 185 metreye kadar çıkabilir. İlginç bir şekilde, Salda Gölü ve Mars arasında bir benzerlik var. Her ikisi de beyaz magnezyum yüklü kayalara sahiptir. Gölün alanı 1989 yılında 1. sınıf doğal alan olarak ilan edilmiştir. Bu sebeple göl etrafındaki bina inşaatı yasaklanmıştır. Toprak özellikleri nedeniyle göl mineralleri bakımından zengindir. Gölün suyu, bazı cilt hastalıkları için bir tedavidir. Ziyaretçilerine görsel bir ziyafet sunan Salda Gölü, mavi ve yeşilin doğal güzelliğidir. Gölde fotoğraf çekmek, yüzmek ve dalış yapmak da mümkündür.

Teleferik

1,396 metre uzunluğundaki teleferik sistemi, Bağbaşı Kent Ormanı ve Zeytin Platosu arasındaki bağlantıyı kuracak ve saatte yaklaşık 2.000 kişi kullanacak kapasitesine sahip olacak. Teleferik, en az 6 dakika içerisinde Zeytin Platosu'na ulaşacaktır. Teleferikle insanlar boş zamanlarını doğal bir ortamda geçirecekler ve doğa ile Denizli şehrinin manzarasının tadını çıkaracaklar.

Fiyata Dahil Olanlar ;  

  • Transport
  • Profesyonel Şoför

Fiyata Dahil Olmayanlar ; 

  • Öğle Yemeği
  • Rehber
  • Giriş Ücretleri