GÜNLÜK KAPADOKYA YEŞİL TUR

49 EURO

GÜNLÜK KAPADOKYA YEŞİL TUR

Kapadokya Yeşil Turu

Detaylar:
Tur Süresi: 8 saat (09:30 - 17:30) ... Yeşil tur için sizi otelinizden alacağız ... ve turun sonunda sizi otele bırakacağız.
»Bu tur yıl boyunca garantilidir.

Kapadokya Yeşil Turu

Detaylar:
Tur Süresi: 8 saat (09:30 - 17:30) ... Yeşil tur için sizi otelinizden alacağız ... ve turun sonunda sizi otele bırakacağız.
»Bu tur yıl boyunca garantilidir.

Eski yeraltı şehirlerinden muhteşem manzaralara kadar Güney Kapadokya ve Yeşil turu, Kapadokya'nın güney manzaralarının en önemli noktalarını çekiyor. Olağandışı, yükselen kaya oluşumları boyunca doğal yürüyüşlere çıkın ve hepsi de uzman, yerel bir rehber eşliğinde aracınızın konforundan kapsamlı manzaralar seyredin. Kuzey Kapadokya Kırmızısı turu ile bir araya gelen bu günlük gezi, Kapadokya'nın dünya çapında tanınmasını sağlayan bölgenin en etkileyici manzaralarını görmenizi sağlar.

Meskendir Vadisi (4.400m Trek)
İlk varış noktamız, muhteşem manzarası ile kısa bir yürüyüşe çıkacağımız Meskendir Vadisi. Ortahisar'ın yakınında yer alan tesis, 440 metre uzanıyor ve ünlü Meskendir Kilisesi'ni içeriyor. Geometrik kırmızı süslemelerle süslenmiş iç mekanını keşfedeceğiz ve büyük bir haçla oyulmuş Şapel tavanına tanık olacağız.

Gül Vadisi
Bazı büyük gizli kaya oyma kiliseleri ile güzel kaya oluşumları vardır. Bu alanın en ilginç kısmı, küçük köyleri ve kasabaları bir örümcek ağı gibi üzüm bağları ve bahçelerden bağlayan sayısız parkur. Gül Vadisi, Ürgüp'ün arkasında izole bir vadidir. Bölgede çalışan ve size üzüm, elma veya kayısı sunan köylüleri görmek her zaman mümkündür.

Kızıl Vadi
Bazı büyük gizli kaya oyma kiliseleri ile güzel kaya oluşumları vardır. Bu alanın en ilginç kısmı, küçük köyleri ve kasabaları bir örümcek ağı gibi üzüm bağları ve bahçeler arasında bağlayan sayısız parkur. Gül Vadisi, Ürgüp'ün arkasında izole bir vadidir.
Daha sonra bölgedeki en eski köylerden biri olan ve kaya yüzüne kesilmiş harabelerin labirenti olan mağara evleri ile tanınan Çavuşin Köyü'nü keşfedeceğiz. Köy ayrıca 5. yüzyıla kadar uzanan ve tüm Kapadokya'nın en büyük mağara kilisesi olan Vaftizci Yahya Kilisesi'ne de ev sahipliği yapıyor.

Yeraltı şehri
Hristiyanlar tarafından zulümden kaçmak için inşa edilen 36 yeraltı şehrinden en geniş ve en ünlü olanıdır ve burada ziyaret edilmeden Kapadokya turu tamamlanmamıştır. Büyüleyici şarap imalathaneleri, mutfaklar ve yaşam alanları da dahil olmak üzere 4'ü keşfedebileceğiniz 8 farklı seviyeye ayrılmıştır.

Güvercin Vadisi
Göreme'nin eteklerinde durup, yüzyıllar boyunca uçurum yüzlerine oyulmuş eski güvercin evlerinden çağrılan Güvercin Vadisi'ne doğru manzarayı alacağız. Bölgedeki çiftçiler bir zamanlar bitkileri için zengin bir gübre kaynağı olarak güvercin gübresi yetiştirdiler.

Uçhisar Kalesi Panaroma
Son durağımız Kapadokya'nın kalbinde yer alan troglodyte Uçhisar kasabasında. Şehrin merkezinde duran ve bir zamanlar kale olarak hizmet veren muazzam kayadan adını almıştır. Bölgenin en yüksek zirvesidir ve Kapadokya ve Erciyes Dağı'nın muhteşem manzarasını sunmaktadır.

Aşk Vadisi
Yaklaşık 9 ila 3 milyon yıl önce volkanik kayanın erozyonu ile oluşan büyük fallik oluşumlar. Bazıları 40 metreye kadar yüksekliktedir. Koniler, sütunlar, doruklar, mantarlar ve 'masal bacaları' sıra dışı bir manzara

İçerir :
- Göreme, Ürgüp veya Uçhisar'daki otelinizden araçla alma ve otele bırakma
- Konforlu, AC, sigara içilmeyen bir minivanda taşıma
- Profesyonel, deneyimli ve lisanslı yerel rehber
- Öğle yemeği
- Seyahat planında listelenen müzelere ve manzaralara giriş ücretleri

Hariç:
- İçecekler