YEŞİL BURSA TURU

34 EURO

YEŞİL BURSA TURU

Günlük Yeşil Bursa Turu

Detaylar:

Sabahın erken saatlerinde otelinizden alınacak ve İstanbul'dan Eskihisar limanına gidip feribotu Topçular'a götüreceksiniz..

Günlük Yeşil Bursa Turu

Detaylar:

Sabahın erken saatlerinde otelinizden alınacak ve İstanbul'dan Eskihisar limanına gidip feribotu Topçular'a götüreceksiniz. Güzel ülke ve deniz keyfi. Feribot yaklaşık 45 dakika sürer, ardından eski Osmanlı Başkenti Bursa'ya gider.
Barbekü öğle yemeği için otobüsle Uludağ dağına gidin. Atv safari veya kayak motoru ve kayak için serbest zamanınız olacak (kış aylarında).
İnkaya Çınar, Yeşil Cami ve Yeşil Türbe'yi ziyaret edin. BURSA kenti, kentsel dokusunun karşısında bulunan güzel parklar ve bahçeler ile çevredeki geniş çeşitlilikteki geniş ormanlara referans olarak sıklıkla "Yeşil Bursa" olarak anılmaktadır. Şehir, şehir çekirdeğinin arkasında yükselen ve aynı zamanda ünlü bir kayak merkezi olan Uludağ dağının eş anlamlısıdır. Erken Osmanlı sultanlarının türbeleri Bursa'da bulunur ve Osmanlı döneminde inşa edilen sayısız yapı kentin ana simge yapılarını oluşturur. Çevredeki bereketli ova, termal banyoları, birkaç ilginç müze, özellikle zengin bir arkeoloji müzesi ve oldukça düzenli bir kentsel büyüme, Bursa'nın genel resmini tamamlayan diğer temel unsurlardır.


TUR ÖZELLİKLERİ:
- Uludağ'da sandalye asansörü
- Bursa Merkez
- İnkaya Çınarı
- Yeşil Camii (Yeşil Camii)
- Yeşil Türbe (Yeşil Türbe)
- Alışveriş Olanağı

Yeşil Cami (Yeşil Camii): Mehmed I Camii olarak da bilinen Yeşil Cami, daha büyük bir kompleksin (külliye) bir cami, turbo (türbe), medrese (okul), mutfak ve banyodan oluşmaktadır. Yeşil Cami, mimari ve süsleme arasında mükemmel bir karışım olarak gösterilebilir; bu tür sanat eserlerinin kardeşler arasındaki savaşların sona erdiği ve barışın geri döndüğü bir ülkede üretildiğinin kanıtı.

Yeşil Türbe (Yeşil Türbe): Yeşil Türbe beşinci Osmanlı Sultanı I. Mehmed'in Bursa Türbesi'dir. Mehmed'in oğlu ve halefi II. Murad tarafından 1421 yılında egemenliğin ölümünden sonra yaptırılmıştır. Mimar Hacı İvaz Paşa, mezarı ve karşısındaki Yeşil Cami'yi tasarlamıştır. Mavi, beyaz ve sarı çiçek desenleri ile İznik çinileri portalı süslüyor.

İnkaya Çınar: Muhteşem manzarası ve atmosferi ile 600 yıllık ağaç. Uludağ'a giden yoldaki Bursa İnkaya içeriği "İnkaya Çınar", 595 yıllık tarihi en yaşlı ağaç olma özelliğini taşıyor. Uçağa akın eden ziyaretçiler Bursa'nın simgesi haline geldi, 35 metre uzunluğunda, 9.2 metre, çevreye dikkat çekiyor. 3-4 m, her dalın kalınlığını bulun.

19:00 civarında Bursa'dan hareket ve Akşam geç İstanbul'a dönüş ve otellere transfer.

İçerir:
- Otelden alma ve bırakma - klimalı sigara içilmeyen tur otobüsleri ile.
- Seyahat programlarında belirtilen Giriş Ücretleri.
- Öğle yemeği
- Profesyonel Lisanslı Tur Rehberi.
- Teleferik
- Feribot

Hariç:
- Öğle Yemeğinde İçecekler
- İpuçları ve bahşişler
- Kişisel giderler