KAPADOKYA YOLU GÜNLÜK BİSİKLET TURU

180 EURO

KAPADOKYA YOLU GÜNLÜK BİSİKLET TURU

'' KAPADOKYA '' YOL YOLLARI Günlük Bisiklet Turları

Detaylar:

Güzergah - Göreme - Çavuşin - Paşabağı - Devrent Vadisi - Ürgüp (&ou..

'' KAPADOKYA '' YOL YOLLARI Günlük Bisiklet Turları

Detaylar:

Güzergah - Göreme - Çavuşin - Paşabağı - Devrent Vadisi - Ürgüp (öğle yemeği) - Kızıl Vadi Panoramik - Kılıçlar - Göreme (Toplam 30km / 540m Tırmanma / 540m İniş)

Mesafe: (30km / 520m Tırmanma)
Başlangıç: 09.00 Göreme
Bitiş: 16.00 Göreme
(ORTA - ZORLUK)

Şunun için en iyisi: Kolayca kullanılabilen toprak yollarda ve arka yollarda bölgenin manzaralarını keşfetmek isteyen herkes
- Paşabağı'ndaki inanılmaz “peri bacası” manzarasını keşfetme
- Kuru ve çorak Devrent Vadisi ve "deve kayası" boyunca bisiklet
- Ürgüp’ün en iyi restoranlarından birinde en iyi yerel yemekleri örneklemek
- Mükemmel panoramik manzaraların ve kaçırılmayacak fotoğraf fırsatlarının tadını çıkarın
- Sadece daha kolay parkurlarda en iyi dağ bisikleti.
- Kırmızı ve Gül Vadileri'nin “kek buzlanma” kayalarından inen

Göreme'den yapılan bu dairesel sürüş, orta seviyeli bir toprak yol ve görkemli Boz Dağ'ın dağın tepesinde dolaşan kolay tek pist turudur. Herkes için uygundur, ancak yine de zorlayıcıdır. Göreme'den ayrılırken, yolculuk yakında küçük, tarihi Çavuşin köyüne doğru asfalt ve daha sonra toprak bir yola çıkar. Soldaki Aşk Vadisi'ne, sağdaki Gül, Kırmızı ve Kılıçlar Vadileri'ne göz gezdirmenin tadını çıkarırken, hemen bölgenin en iyi manzarasının tadını çıkarıyoruz. Etkileyici 5. yüzyıl Vaftizci Yahya Kilisesi'ni ziyaret etmek için Çavuşin'de dururken, Pasabagi'nin inanılmaz “peri bacaları” aracılığıyla Devrent Vadisi'nin kuru, çorak manzarasına nispeten düz, kumlu bir toprak yolda yola çıktık. Buradan kısa bir asfalt tırmanışı, kasaba meydanında güzel bir restoran öğle yemeğinin tadını çıkardığımız canlı ve genç Ürgüp kasabasında yokuş aşağı kolay bir yolculukla bizi ödüllendiriyor.
Ürgüp'ten, erken sezonda kelebekler ve kır çiçekleri ile çalkalanan hoş, gölgeli bir vadiye nazikçe tırmanan bir toprak yol alıyoruz. Nispeten kolay yükseklik kazanıyoruz ve çok fazla çaba sarf etmeden, bölgenin en fantastik manzaralarından birinin tadını çıkarmak için Kızıl Vadi'nin üzerindeki Panoramik Bakış Açısına ulaşıyoruz. Buradaki yüksek noktamızdan, Gül ve Kılıçlar vadilerini ayıran bir mahmuzu ikiye ayıran pürüzsüz, sürekli daralan ve sonunda çok dik patikalara iniyoruz. Turun son bölümü singletrack yollarında, ancak ilk kez dağ bisikletçileri bile taş yığınları, kaya kesimli güvercin çatıları ve eski Kılıç Kılıç Vadisi kiliseleri ile Göreme'ye geri döndüğümüzde pürüzsüz, dalgalı doğanın tadını çıkaracaklar. Oldukça zorlu ama son derece ödüllendirici bir günün sonu!

İçerir:
- Otelinize ve otelinizden transfer
- Kaliteli bisiklet ve kask
- Profesyonel rehber
- Öğle yemeği

Hariç:
- İçecekler