GÜNLÜK DEMRE & ST NICOLAS & KEKOVA GÜNEŞ KENTİ

65 EURO

GÜNLÜK DEMRE & ST NICOLAS & KEKOVA GÜNEŞ KENTİ

DEMRE & ST NICOLAS & KEKOVA GÜNEŞ KENTİ

Detaylar:

Heyecan verici günümüz, Demre'ye devam etmeden önce kısa bir çay molası vereceğimiz Antalya'dan Finike'ye 2 saat s&..

DEMRE & ST NICOLAS & KEKOVA GÜNEŞ KENTİ

Detaylar:

Heyecan verici günümüz, Demre'ye devam etmeden önce kısa bir çay molası vereceğimiz Antalya'dan Finike'ye 2 saat sürüyor.
Demre'deki teknelerimize binip antik Simena şehrini ve Kekova Batık Şehri'ni görebileceğimiz Üçağız'a doğru yola çıkacağız.
Kekova, “Güneşin Evi” anlamına gelen bir ada cenneti. Ayrıca pitoresk adaların, sayısız koyların ve antik kentlerin tümünün adıdır. Bu koylar tüm mevsimlerde doğal limanlar sağlar ve burada da doğa tarihle birleşir ve nadiren görülen bir uyum yaratır. Kekova Adası'nın (Apollona) kuzey kıyısı boyunca, yüzyıllar boyunca arazinin yapısal hareketleri, bazı evlerin tamamen suya batmasına neden olurken, diğerlerinin kalıntıları kıyıya dağılmıştır. Kale Kalesi'nden (Simena), sakin sularda huzur içinde yelken açan koylar, adalar ve yatların tüm manzaralarına kuş bakışı bakılıyor.
Öğle yemeği, özellikle 4. yüzyılda bu Akdeniz şehrinin Piskoposu olan ve burada 325 yılında ölen Noel Baba (Saint Nicholas) tarafından bilinen antik Myra kenti Myre şehri Demre veya Üçağız'da alınacak.
Her yıl 6 Aralık'ta Noel tatillerini antik Likya'nın güneşli kıyısında geçiren birçok turistin ilgisini çeken Saint Clause anma töreni düzenleniyor. Orada, kaya yüzüne yüksekte inşa edilmiş ve küçük evlerin görünümünde olan kaya mezarlarını da görebilirsiniz.

İçerir:
- Öğle yemeği
- Myra'nın giriş ücreti
- Bot gezisi
- İngilizce rehber
- Otelden otele transfer.

Hariç:
- İçecekler.