GÜNLÜK SÜSPANSİYON TÜREVLERİ

19 EURO

GÜNLÜK SÜSPANSİYON TÜREVLERİ

SEMA TÖRENİ İLAHİ AŞK DÜŞÜNEN HEYKELLERİN BÜYÜK BİR YOLCULUĞUDUR ..

Sema Dervişlerine tanıklık etmek için en iyi yer elbette 13. yüzyılda Mevlevi düzeninin (tarikat) kurulduğu Konya'da. Ama..

SEMA TÖRENİ İLAHİ AŞK DÜŞÜNEN HEYKELLERİN BÜYÜK BİR YOLCULUĞUDUR ..

Sema Dervişlerine tanıklık etmek için en iyi yer elbette 13. yüzyılda Mevlevi düzeninin (tarikat) kurulduğu Konya'da. Ama aynı zamanda Pamukkale'de, Dervişlerin koşmasını görme fırsatınız var.

Sema dansı UNESCO İnsanlık Mirası ilan edilen Mevlevi Tarikatı'nın mistik ritüelini izleyin. Sema töreni, insanın ruhsal olarak “mükemmellik” e akıl yoluyla çıkması ve gerçekten kaçırılmayacak ve şaşırtıcı bir müzik ve hareket deneyimini sevmesi için bir yolculuktur. Sema Dervişler isimlerini mistik şair ve büyük Sufi ustası Jelaleddin Rumi'den (1207-1273) aldı ve öğrencileri tarafından Mevlana (liderimiz) olarak adlandırdı. Sufiler Tanrı ile yakın bir ilişki ararlar ve Mevlana için tezahüratlar, dualar, müzik ve dönen bir danstan geçerdi.
Bu törene (sema) tıpkı sizin gibi ziyaretçiler tarafından tanıklık edilebilir. Yine de biraz performans gibi görünse de hala dini bir tören olduğunu unutmayın.
.
Tören Süresi: 60 dakika

İçerir:
- Aktar
- Giriş bedeli