GÜNLÜK ALTIN BOYNUZ

35 EURO

GÜNLÜK ALTIN BOYNUZ

Günlük Haliç

Detaylar:


Bu Haliç Turu'na gelin ve Eyüp Sultan Camii ve Türbesini deneyimleyin, Miniatürk ve Pierre Loti Kahve Evi..

Günlük Haliç

Detaylar:


Bu Haliç Turu'na gelin ve Eyüp Sultan Camii ve Türbesini deneyimleyin, Miniatürk ve Pierre Loti Kahve Evi'ne giden tepedeki teleferiklere binip Haliç manzarasının tadını çıkarın.

Mekke, Medine ve Kudüs, Eyüp Sultan Camii ve Türbesi'nden sonra dünyanın en kutsal yerlerinden birini ziyaret edin. Her gün binlerce insan camiyi ziyaret ediyor. Eyüp-El-Ensari, 7. yüzyılda Arap saldırısı sırasında ölen Peygamber Muhammed'in arkadaşı ve standart taşıyıcısıydı. Mezarı İstanbul'un en önemli İslam türbesidir.

Eyüp Sultan Camii'ni ziyaret ettikten sonra, Haliç'in muhteşem panoramik manzarasının tadını çıkarabileceğiniz yemyeşil bir tepe üzerinde yer alan Pierre Loti Kahve Evi'ne bir teleferikle gideceğiz. Teleferik, kafeye tırmanırken sadece 115 saniyede 550 metre yükseklikte Haliç'i kuş bakışı olarak görüyor. Kahve evi, İstanbul'a çok düşkün ve manzaranın tadını çıkaran bu kahve evinde otururken yazan Fransız yazar ve şair Pierre Loti'nin adını almıştır.

Ardından İstanbul, Anadolu ve eski Osmanlı bölgelerinden ünlü mimarilerin ölçekli modellerini sergileyen dünyanın en büyük minyatür parklarından biri olan Miniatürk'ü ziyaret edeceğiz. Park, Türk kültürünün ve tarihinin canlanmasını tüm ihtişamıyla yansıtırken, toplumun yaşam tarzını çağlar boyunca tasvir ediyor.

Gezi, hediyelik eşyalarınızı İstanbul'dan alabileceğiniz renkli bir alışveriş merkezini deneyimleme şansını da içeriyor.

Süre: 3 saat

Yolculuk aşağıdaki olayları içerir:

- Eyüp Sultan Camii ve Türbesi
- Pierre Loti Kahve Evi
- Miniatürk

İçerir:
-İstanbul'daki merkezi konumlu otellere çift yönlü transfer
- Giriş bedeli
- İngilizce Rehber