SELÇUK'TAN GÜNLÜK EFES TURU - KUSADASI

49 EURO

SELÇUK'TAN GÜNLÜK EFES TURU - KUSADASI

Selçuk-Kuşadası'ndan Günlük Efes Turu

1. Gün: Selçuk'tan Efes Turu
Efes, Akdeniz bölgesindeki en iyi korunmuş Roma şehridir ve Türkiye'nin en gö..

Selçuk-Kuşadası'ndan Günlük Efes Turu

1. Gün: Selçuk'tan Efes Turu
Efes, Akdeniz bölgesindeki en iyi korunmuş Roma şehridir ve Türkiye'nin en gözde mekanlarından biridir. Yunanistan ve Roma'nın zafer günlerinde 2000 yıl önce hayatın nasıl bir şey olduğunu gerçekten hissedebileceğiniz bir yeri ziyaret etmek istiyorsanız, Efes yerdir. Kalıntılar açısından Roma'nın kendisinden daha iyi.

Bunu söyledikten sonra İstanbul, İzmir, Kuşadası, Selçuk ve Pamukkale gibi Türkiye'nin farklı şehirlerinde Efes'e turlar düzenliyoruz.
Bu Roma mirasının büyüklüğünün yanı sıra, hayatının son yıllarını geçirdiği söylenen Meryem Ana Evi'ni ziyaret edeceksiniz.
Bu turda hem Hıristiyanlar hem de Müslümanlar arasında giderek daha popüler hale gelen Yedi Uyurlar'ı da ziyaret edeceksiniz. Hıristiyan efsanesine göre, MS 250 civarında, Hıristiyanlara şiddetle zulmedildiği zaman, inançlarını geri çevirmeyi reddeden yedi genç adam, dünyevi mallarını fakirlere verdi ve sonunda uyudukları yerde dua etmek için bir dağ mağarasına geri çekildi. İmparator mağara içeride ölmeleri için duvarlanmıştı. Ancak, iki yüzyıl sonra mağara yeniden açıldığında orada uyuyorlardı. Böylece uyandılar ve Efes sokaklarına indiler ve Mesih'e korkmadan ibadet edebileceklerini öğrendiler.
'Yedi Uyurlar Mağarası' 5. ila 15. yüzyıllar arasında büyük bir hac yeri haline geldi. Müslümanlar da uyuyanların mağaralarında 309 yıl uyuduğuna inanıyorlar. Bu Mağara'nın üzerine Hıristiyanlar tarafından bir kilise inşa edilmiştir. Daha sonra mezarlarını görebileceğiniz aynı mağaraya gömüldüler.
Ve son fakat aynı derecede önemli olarak, Antik Dünyanın Yedi Harikası'ndan birine gideceksiniz: Artemis Tapınağı.

Detaylar:
09:00 Efes Turu için Selçuk'taki otelinizden araçla alma
09:15 Meryem Ana Evi'ne gideceğiz
10:00 Efes harabelerini keşfetmek için Efes Antik Kenti'ne gideceğiz
13:00 Öğle yemeğinde restorana gideceğiz
14:00 Efes'te Yedi Uyur Ziyaret Edeceğiz
15:00 Artemis Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz
16:00 Sizi otelinize geri bırakacağız

Neler dahil:
- Tüm Giriş Ücretleri
- Lisanslı Tur Rehberi
- Öğle yemeği
- Tüm ulaşım