İZMİR'DEN GÜNLÜK EFES TURU

79 EURO

İZMİR'DEN GÜNLÜK EFES TURU

İzmir'den Günlük Efes Turu

Detaylar:
Efes, Akdeniz bölgesindeki en iyi korunmuş Roma şehridir ve Türkiye'nin en gözde mekanlarından biridir. Yunanistan ve Rom..

İzmir'den Günlük Efes Turu

Detaylar:
Efes, Akdeniz bölgesindeki en iyi korunmuş Roma şehridir ve Türkiye'nin en gözde mekanlarından biridir. Yunanistan ve Roma'nın zafer günlerinde 2000 yıl önce hayatın nasıl bir şey olduğunu gerçekten hissedebileceğiniz bir yeri ziyaret etmek istiyorsanız, Efes yeridir. Kalıntılar açısından Roma'nın kendisinden daha iyi.
Bu Roma mirasının büyüklüğünün yanı sıra, hayatının son yıllarını geçirdiği söylenen Meryem Ana Evi'ni ziyaret edeceksiniz.
Bu turda hem Hıristiyanlar hem de Müslümanlar arasında giderek daha popüler hale gelen Yedi Uyurlar'ı da ziyaret edeceksiniz. Hıristiyan efsanesine göre, yaklaşık 250 AD, Hıristiyanlara şiddetle zulmedildiği zaman, inançlarını geri vermeyi reddeden yedi genç adam, dünyevi mallarını fakirlere verdi ve sonunda uyudukları yerde dua etmek için bir dağ mağarasına geri çekildi. İmparator mağara içeride ölmeleri için duvarlanmıştı. Ancak, iki yüzyıl sonra mağara yeniden açıldığında orada uyuyorlardı. Böylece uyandılar ve Efes sokaklarına indiler ve Mesih'e korkmadan ibadet edebileceklerini öğrendiler.
'Yedi Uyurlar Mağarası' 5. ila 15. yüzyıllar arasında büyük bir hac yeri haline geldi. Müslümanlar da uyuyanların mağaralarında 309 yıl uyuduğuna inanıyorlar. Bu Mağara'nın üzerine Hıristiyanlar tarafından bir kilise inşa edilmiştir. Daha sonra mezarlarını görebileceğiniz aynı mağaraya gömüldüler.
Ve son fakat aynı derecede önemli olarak, Antik Dünyanın Yedi Harikası'ndan birine gideceksiniz: Artemis Tapınağı.

Detaylar:
07:30 Efes Turu için İzmir'deki otelinizden araçla alma
09:15 Meryem Ana Evi'ne gideceğiz
10:00 Efes harabelerini keşfetmek için Efes Antik Kenti'ne gideceğiz
13:00 Öğle yemeğinde restorana gideceğiz
14:00 Efes'te Yedi Uyur Ziyaret Edeceğiz
15:00 Artemis Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz
18:30 İzmir'deki otelinize geri döneceğiz

İçerir:
- Tüm Giriş Ücretleri
- Lisanslı Tur Rehberi
- Öğle yemeği
- Tüm ulaşım