GÜNLÜK BOĞAZ TURU

35 EURO

GÜNLÜK BOĞAZ TURU

İstanbul Boğaz Turu

Süre: Yarım Gün
- Sabah Turu: 08: 30'da Hareket (Her Gün)
- Öğleden Sonra Turu: 13: 30'da Kalkış 17:00 (Her Gün)
- 1.5 saatl..

İstanbul Boğaz Turu

Süre: Yarım Gün
- Sabah Turu: 08: 30'da Hareket (Her Gün)
- Öğleden Sonra Turu: 13: 30'da Kalkış 17:00 (Her Gün)
- 1.5 saatlik İstanbul Boğaz gezisi
- Ünlü Boğaz Boğazı boyunca Rumeli Hisarı Kalesi'nden yolculuk
- Mısır Çarşısı'nı Keşfet
- Büyüleyici Rüstem Paşa Camii'ni ziyaret et

Detaylar:

İstanbul Boğaz Turu
İstanbul Boğazı Boğazı'nda gezinti yapın ve Mısır Çarşısı ve Rüstem Paşa Camii gibi ünlü yerleri ziyaret etmenin tadını çıkarın. Lezzetli öğle yemeğinizi yiyin ve güneşin altında soğuk bir içecek yudumlayın. Boğaziçi Boğazı'ndaki Rumeli Hisarı Kalesi'nden geçin, biraz fotoğraf çekin, rahatlayın ve İstanbul'un panoramik manzarasını izleyin.
Mısır Çarşısı 1597-1664 yılları arasında inşa edilmiş, aynı zamanda kentin en eski ikinci kapalı çarşısı. Egzotik aromalar ve çeşitli baharatlar bulabilirsiniz. İçinde meyve, sebze, çiçek ve balık dükkanları bulunur.
Rüstem Paşa Camii. Ünlü bir Bosnalı Rüstem Paşa tarafından inşa edilmiş ve tarihteki en ünlü mimarlardan biri tarafından tasarlanan Mimar Sinan. İç tasarımı ile İstanbul'un en ünlü camilerinden biri.
Boğaziçi Boğazı ile Marmara'yı Marmara Denizi'ne bağlar ve Türkiye'nin Avrupa ve Asya yakasını böler. Boğaz boyunca uzanan bu romantik yolculuk, Dolmabahçe Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Çırağan Sarayı'na hayran kalacak. Eski ahşap villalar ve köprüler ve tüm harika ve eşsiz deniz manzaraları.
Dolmabahçe Sarayı ilk Avrupa tarzı saraydı. 1843-1846 yılları arasında Osmanlı Padişahları tarafından yaptırılmıştır. Burası 365 oda ve 22 salonlu Osmanlı Padişahları için son konuttur. Ayrıca Avrupa antik çağının büyük bir koleksiyonuyla ünlüdür. Atatürk hayatının son bölümünü sarayda yaşadı ve orada öldü. Deniz kenarından görün.
Ortaköy, Boğaz'ın sularını çevreleyen kozmopolit bir bölgedir. Türkler, Yunanlılar, Ermeniler ve Yahudiler buradan ayrılıyor. Semt çok farklı dinlere ev sahipliği yapıyor. Ayrıca sanat galerileri, gece kulüpleri ve restoranlara sahip yerel halk için popüler bir mekandır. Deniz kenarından görün.
Rumeli Kalesi, 1452 yılında Sultan II.Mehmet tarafından yaptırılmıştır, Orta Çağ'ın en büyük ve en güçlü kalesidir. Deniz kenarından görün.

İçerir:
- Yerel rehber
- Klima Minivan ile ulaşım
- Giriş bedeli

Hariç:
- Galata Kulesi'ne giriş ücreti
- Aksi belirtilmedikçe yiyecek ve içecekler