3 GÜN KAPADOKYA - NEMRUT - URFA - HARRAN - KAPADOKYA

299 EURO

3 GÜN KAPADOKYA - NEMRUT - URFA - HARRAN - KAPADOKYA

Kapadokya - Nemrut - Urfa - Harran - Kapadokya Turu

Pazartesi ve Perşembe-Nisan-Kasım ayları arasında hareket

Nemrut Dağı; Doğu ve Batı medeniyetlerinin kesişim noktasında Nemrut Dağı (Nemrut Dağı), Türkiye&#..

Kapadokya - Nemrut - Urfa - Harran - Kapadokya Turu

Pazartesi ve Perşembe-Nisan-Kasım ayları arasında hareket

Nemrut Dağı; Doğu ve Batı medeniyetlerinin kesişim noktasında Nemrut Dağı (Nemrut Dağı), Türkiye'nin en şaşırtıcı yerlerinden biridir. Kral Antiochus'un tapınağını ve mezarını süsleyen 2150m yüksekliğindeki uzak bir dağda devasa heykeller koleksiyonu. Nemrut Dağı, o zamandan beri binlerce ziyaretçinin taşları mümkün olan en iyi ışıkta görmesiyle önemli bir cazibe merkezi olmuştur. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası alanı olarak belirlenmiş ve ülkenin en önemli Milli Parklarından biridir. Heykellere ek olarak, tüm site Kommagene uygarlığı, Eskikale (Eski Kale), Yenikale (Yeni Kale), Karakus Tepesi ve Cendere Köprüsü'nden sanat içeriyor. Çoğu insan yakındaki Malatya, Kahta veya Adıyaman kasabalarını üs olarak kullanıyor ve zirveye giden yol yılın geri kalanından şiddetli kar yağışı nedeniyle sadece nisan ortasından ekim ortasına kadar açık.

Toros Dağları ile Fırat arasında kalan bölgeye Yunan ve Roma dönemlerinde Kommagen denir. Kommagen ilk olarak Mithridates Kalinikos tarafından MÖ 162'de bağımsız bir krallık olarak kuruldu. I. Mithridates, bu güçlü devleti oluşturmak için bölgedeki Persleri ve Makedonları ve diğer toplulukları bir araya getirdi ve Yunanca "gen topluluğu" anlamına gelen Kommagene adını verdi. Krallık, Mithridates'i başaran Kral I. Antiochos (MÖ 69-36) döneminde ihtişamının zirvesindeydi. Tüm sırlarını açığa çıkarmayı reddeden Nemrut Dağının zirvesindeki tümülüs de dahil olmak üzere günümüze kadar ulaşan arkeolojik kalıntıların çoğu Antiochos I dönemine aittir. Bu 2.200 m yüksekliğindeki dağın koni şekli zirvesinde Apollon, Zeus, Herkül ve diğerlerinin efsanevi figürlerini bulabilirsiniz. Bu devasa kafalar, karanlık Kommagene kralı Antiochus'un mezarından düştü, 2000 yıldan fazla bir süre boyunca sessizce sana baktı ve ilk kez 1881'de bir Alman arkeolog Karl Sester tarafından bulundu. Kommagene Kralı imparatoru Antiochus-I döneminde MÖ 63 civarında oyulmuştur. Burada, insan yapımı kireçtaşı kubbesinin altına gizlenmiş Antiochus´ tümülüsünün bulunduğu koni şeklinin etrafında dolaşabilirsiniz. 1987 yılında Nemrut dağı '' UNESCO Dünya Mirası listesine '' üye oldu. Aynı zamanda bir milli park.

Detaylar:

1.Gün: KAPADOKYA-KAHRAMANMARAS-KAHTA
08: 00'de otelde rehber ve şoförle tanışın ve Göreme'den hareket edin. Kayseri'yi geçtikten sonra meşhur İpek Yolu üzerindeki Selçuklu Karatayhan Kervansarayı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Toros Dağları üzerinden öğle yemeği için yola çıkarak, kırsal bölge ve kırsal Türkiye'nin günlük yaşamını gözlemleme fırsatı veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra, farklı bir deneyim tatmak için Türkiye'nin en iyi dondurması için Kahramanmaraş'a gidiyoruz. Sonra Kahta için sürücü ve check-in otelimiz.

2.Gün: ADIYAMAN-MT.NEMRUT-HARRAN-ŞANLIURFA
Sabah erkenden Nemrut Dağı'na kadar otelden ayrılıyoruz. Yolun sonunda minibüsten iniyoruz ve zirveye kadar yirmi beş dakika yürüyoruz. Burada devasa boyut heykelleri ile kralların ve Tanrıların kafaları arasındaki unutulmaz güneşin doğuşunu izliyoruz. Daha sonra bir zamanlar Kommagene Krallığı'nın başkenti olan Arsemia'yı Cendere deresi üzerindeki antik Septimus Severus Köprüsü köprüsüne ve kraliyet ailesi üyelerinin gömüldüğü Karakus tümülüsüne ziyaret ediyoruz. Şanlıurfa ve Harran'a doğru yola devam ediyoruz. Orta Doğu'nun en büyük barajı olan Atatürk Barajını yolda ziyaret ediyoruz. Şanlıurfa'da otele giriş yapıp orada öğle yemeği yiyoruz. Öğle yemeğinden sonra İbrahim'in Mağarasını ve onu çevreleyen Kutsal Sazan Havuzlarını ziyaret ediyoruz. Oryantal kapalı çarşı ve Gümrükhan'da dolaşacağız. Harran'a, İbrahim'in hayatının son yıllarını geçirdiği 'Genesis' kitabında adı geçen bir kerpiç "arı kovanı" evleri köyü sürüyoruz. Ayrıca dünyanın en eski tapınaklarından biri olan Göbekli Tepe'yi de ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Şanlıurfa'da.

3.Gün: ŞANLIURFA-KAPADOKYA
Kahvaltıdan sonra Şanlıurfa'dan kel-ibis kuşlarıyla ünlü Birecik'e hareket ediyoruz. Bu kuşlar sadece dünyada Birecik'te yaşıyor ve çok sınırlı bir nüfusu var. Bald Ibis kuşlarının üreme çiftliğini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizden sonra Toros Dağları'na doğru yola çıkıyoruz. Kısa bir çay molası veriyoruz ve Göreme'ye geri dönüyoruz.

Fiyat listesi:
A / C minibüs ile tüm ulaşım
HB temelli 2 gece otel
Öğle
Müzeler için giriş ücretleri
İngilizce Rehberlik hizmeti