GÜNLÜK BİZANS RELİĞİ YARIM - GÜN TURU

35 EURO

GÜNLÜK BİZANS RELİĞİ YARIM - GÜN TURU

İstanbul: Bizans Kalıntıları Yarım Gün Sabah Turu

İstanbul'da 4 saatlik bir yolculukla oryantal sanatı ve eşsiz Hıristiyan kalıntılarını keşfedin. Ayasofya galerisini ve Roma Hipodromu'nu ziyaret edin. Sultanahmet Camii..

İstanbul: Bizans Kalıntıları Yarım Gün Sabah Turu

İstanbul'da 4 saatlik bir yolculukla oryantal sanatı ve eşsiz Hıristiyan kalıntılarını keşfedin. Ayasofya galerisini ve Roma Hipodromu'nu ziyaret edin. Sultanahmet Camii'nin İznik seramik karolarını ve ayrıca görülmeye değer daha fazlasını görün. Bundan sonra, dünyanın en eski pazarı olan 600 yıllık Kapalıçarşı'nın otantik mağazalarını deneyimleyin.

Detaylar:
Tur Süresi dahil otobüs yolculuğu: 4 Saat

Önemli
- Aya Sofya Ziyareti
- Sultanahmet Camii ve şaşırtıcı eski çinileri
- Konstantinopolis Roma Hipodromu
- 600 yıllık kapalı çarşı
İstanbul'un tarihi şehir merkezine yarım günlük bir gezi ile Bizans'ın önemli eserlerini görün. Kiliselerin kalıntılarına hayret edin, eski Roma araba yarışlarının yerini görün ve 600 yıllık Kapalıçarşı'nın büyülü sokaklarında yürüyün.

Bizans Hipodromu
İstanbul'da Bir Roma Binası: Circus Maximus Hipodromu
Antik İstanbul Hipodromu ve Spina Duvarı
İmparator Septimus Severus'un Bizans'ı Megaryalılardan alması kolay değildi. Savaş sırasında Severus İstanbul'u yok etti. Bu nedenle şehri onarmak ve Bizans halkını mutlu etmek zorunda kaldı. Nova Roma'nın yeniden inşası sırasında Circus Maximus, Roma'da Hipodrom benzeri bir arena inşa etti.

Sultan Ahmet Camii
Sultanahmet Camii, İstanbul'da tarihi bir camidir. Cami, iç mekan tasarımının duvarlarını çevreleyen muhteşem mavi çiniler nedeniyle Sultanahmet Camii olarak adlandırılmaktadır. Sultanahmet Camii, I. Ahmed'in hükümdarlığı boyunca 1609-1616 yıl arasında geliştirilmiştir.
17. yüzyıl tarzından İstanbul'un en önemli camileri arasında İstanbul'un siluetindeki başlıca süslemelerden biri bulunmaktadır. Mavi çinileri ve 6 minaresi için de popülerdir.

Ayasofya Müzesi - Yapıların Efendisi!
Doğu Roma Diyarı'nın İstanbul'da inşa ettiği en büyük kilise olan Ayasofya, aslında aynı yerde üç kez inşa edildi. Kutsal Bilgelik Kilisesi, tartışmasız dünya çapında Osmanlılar sırasında cami olarak kullanılan ve bugün müze olarak kullanılan en iyi mimari kreasyonlar arasındadır. Kesinlikle görülmeye değer!

600 yıllık Kapalıçarşı
Halı, mücevher, doğal deri ve hediyelik eşya koleksiyonları ile dolu yaklaşık 4.000 mağaza ile gezegendeki en eski ve en büyük kapalı pazar yeridir. Kapalıçarşı dünyadaki kapalı çarşıların yanında önemli bir özelliğe sahipti. Sadece bir çarşı değildi. Bir imparatorluğun ürün kimliğinin sürekliliğini sağlamak ve uluslararası rekabeti sağlamak için devletin en önemli ekonomik projelerinden biriydi. Doğu-Batı-Kuzey-Güney, çok yönlü ve etkili bir rekabeti kontrol etmek ve dengelemek için harika bir mekanizmadır.
Turun sonu

Bu eşsiz tur için otellere geri dönüş hizmeti yoktur. Gezi Kapalıçarşı'da sona erecek.


İçerir
- Profesyonel tur rehberi
- Ulaşım
- Otelden araçla alma
- Seyahat planında belirtildiği gibi giriş biletleri

Hariç:
- Servis ücreti ve ayrıca vergi yükümlülükleri
- Yemek, İçecekler
- Kişisel giderler