EFES'İN EN İYİLERİ

99 EURO

EFES'İN EN İYİLERİ

Efes'in En İyileri

Detaylar:
Meryem Ana Evi, Efes Antik Kenti, Teras Evleri, Efes Müzesi ve Artemis Tapınağı'nı tek bir günde keşfetmek istiyorsanız Best Of Ephesus Tours sizin için en iyi seçimdi..

Efes'in En İyileri

Detaylar:
Meryem Ana Evi, Efes Antik Kenti, Teras Evleri, Efes Müzesi ve Artemis Tapınağı'nı tek bir günde keşfetmek istiyorsanız Best Of Ephesus Tours sizin için en iyi seçimdir. Kuşadası veya Selçuk'taki otelinizden alınacaksınız; Arka arkaya 08:30 ve 09:00; ve saat 17: 00'de otelinize geri aktarılacaksınız.

Efes'in En İyisi Turu Meryem Ana Evi, Efes Antik Kenti, Teras Evleri, Efes Müzesi ve Artemis Tapınağı ziyaretlerini içerir.
Tur, Kuşadası veya Selçuk'taki otelinizden almanızla başlar ve ilk durağımız Meryem Ana'nın evi.
Meryem Ana Evi, Mary'nin son günlerini geçirmiş olabileceği yerdir. Gerçekten de, Saint John ile birlikte bölgeye gelmiş olabilir. Burası 1986 yılında resmi olarak Roma Katolik Kilisesi'nin bir tapınağı ilan edildi ve o zamandan beri popüler bir hac yeri haline geldi. Papa VI. Paul 1967'de tapınağı ziyaret etti. Ev (kilise) ziyareti yaklaşık 45 dakika sürüyor ve ziyaretimizden sonra; Efes'e 5 dakika sürüş mesafesinde olacak.
Efes, Helenistik, Roma İmparatorluğu ve erken Hıristiyanlık dönemlerinin kültürel geleneklerinin olağanüstü bir kanıtıdır. Efes, Hıristiyanlık için önemli bir yerdir; yedi Vahiy Kilisesinden biri olmak. Elçi Pavlus muhtemelen üçüncü misyonerlik yolculuğu sırasında Efes'te iki buçuk yıl geçirdi.
İngilizce konuşan tur rehberimiz eşliğinde mermer sokaklarda yürüyerek Efes Antik Kenti'ni keşfetmek yaklaşık 2 saat sürecek. Sitenin iki girişi vardır; biraz yokuş aşağı olduğu için üst kapıdan başlamak daha iyi bir fikirdir. Sokaklar yıllar önce mermerden yapıldığı için spor ayakkabı gibi rahat ayakkabılar giymek daha iyidir.
TurumuzdaOdeon, Devlet Agora, Prytaneion, Memmius Anıtı, Dalmaçyalı Tapınağı, Herkül Kapısı, Curtis Caddesi, Hadrian Tapınağı, Latriens ve Özel Evleri ('Teras Evler' olarak adlandırılıyor) göreceğiz.
Curetes caddesindeki Efes'teki Teras Evleri şehrin önde gelen insanlarına aitti. MS 1C tarihine kadar uzanır ve bazılarında MS 7C tarihine kadar yerleşim vardır. Onlar mozaik zemin, çeşmeler ve merkezi ısıtma ile lüks özel evler vardı.
Teras Evler'den sonra ünlü Celsel Kütüphanesi, Mermer Yolu, Ticari Agora, Büyük Tiyatro ile turumuza devam edeceğiz ve Arkadine (Liman Yolu) ile biteceğiz.
Öğle yemeğimizden sonra; harabelerden koleksiyonlar sergileyen altı odadan oluşan Efes Müzesi'ne gideceğiz. Özellikle Artemis Tanrıçası'nın mermer heykelleri görülecektir; biri MS 1. yüzyıldan diğeri MS 2. yüzyıldan.
Müzeden sonra Artemis Tapınağı kalıntılarını ziyaret edeceğiz; antik çağın yedi harikasından biridir. Ziyaretimizde, St.John Kilisesi ve Isa Bey camisinden en iyi açıdan iyi fotoğraflar çekme şansınız olacak.
Özel Turumuz saat 16: 30'da bitecek ve otelinize geri döneceksiniz