9 GÜN MONTAJ ARARATI GELİŞTİRME TREKKİNG İKLİM

0 EURO

9 GÜN MONTAJ ARARATI GELİŞTİRME TREKKİNG İKLİM

9 GÜN MONTAJ ARARATI GELİŞTİRME TREKKİNG İKLİM

Detaylar:
1.Gün - OTELE GİRİN
İstanbul Havalimanı'ndan veya Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan alın ve otelinize transfe..

9 GÜN MONTAJ ARARATI GELİŞTİRME TREKKİNG İKLİM

Detaylar:
1.Gün - OTELE GİRİN
İstanbul Havalimanı'ndan veya Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan alın ve otelinize transfer edin.
İstanbul Sultanahmet şehri konaklamaları

2.Gün - VAN'A UÇUŞ - AKDAMAR ADASI - MURADİYE ŞELALESİ
Van'a erken bir uçuş yakalamak için İstanbul'daki otelinizden İstanbul Havalimanı'na veya Sabiha Gökçen Havalimanı'na transfer. Van Havaalanından alın. İlk olarak bir Ermeni kilisesi görmek için Akdamar Adası'nı ziyaret edeceğiz. Bundan sonra Muradiye Şelalesi'ne gideceğiz. Sonra Doğubeyazıt'a gideceğiz.
Doğubeyazıt şehri konaklamaları

3.Gün - DOĞUBEYAZİT - TABAN KAMPI (3200m)
Kahvaltıdan sonra sizi bir kamyonla seferin başlangıç ​​noktasına (2.200 m) transfer edeceğiz. Sonra Ana Kampa (3.200m) kadar yürümeye başlayacağız. Günlük paketimiz hariç tüm paketleri katırlara yükleyeceğiz. Bugün, yeşil kamp olarak da adlandırılan Ana Kampa ulaşmak için yumuşak eğimli bir yolda yaklaşık 4-5 saat yürüyeceğiz çünkü çim olan tek alan. Kampa vardığımızda içecekler ve atıştırmalıklar hazır olacak. Pişiricimiz tarafından pişirilen akşam yemeğine kadar boş zamanınız olacak.
Gecede bir çadırda Ana Kampta
(Toplam yürüyüş süresi 4-5 saat, ortalama tırmanış 1000m)

4.GÜN - HESAPLAMA GÜNÜ (Ana Kamp (3200m) - Kamp II (4200m) - Ana Kamp (3200m)
Bugün sadece iklimlendirme için yürüyeceğiz. Camp II'ye giden yol, Base Camp Path'dan daha zor ancak daha kısa olacaktır. Camp II'ye 3 saatlik yürüyüş süresinde ulaşacağız ve daha sonra 2 saatlik yürüyüş süresinde Base Camp'e geri döneceğiz.
Akşam yemeği ve geceleme çadırda Ana Kamp'ta
(Toplam yürüyüş süresi 5 saat, ortalama tırmanış / iniş 1000m)

5.Gün - TABAN KAMPI (3200m) - KAMP II (4200m)
Bugün, ana kamptan ayrılacak ve dünkü rotayı takip ederek II. Kampa yürüyeceğiz. İlk olarak, tüm ekipmanları paketleyeceğiz ve katırları tekrar yükleyeceğiz. 5 saatlik yürüyüş süresinin ardından II. Kampa ulaşacağız. Rehberinizle krampon, ip, buz baltası ve diğer teknik bilgilerin nasıl kullanılacağı hakkında bir brifing alırken içecek ve atıştırmalıklarla rahatlayacağız. O zaman Camp II'nin mükemmel manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Küçük Ağrı, Doğubeyazıt ve İran'ı aynı anda görebilirsiniz. Yarın zirve günü. Bu yüzden erken dinlenip uyumalıyız.
Akşam yemeği ve geceleme Camp II'de bir çadırda
(Toplam yürüyüş süresi 5 saat, ortalama tırmanış 1000m)

6.GÜN - KAMP II (4200m) - ZİRVE (5137m) - TABAN KAMP / KAMP II *
Zirve günü! Sabah erkenden tırmanmaya başlayacağız. Sonra buzulun yaklaşık 4900m'de başladığı kramponlarımızı giyeceğiz. 7 saatlik yürüyüş süresinden sonra Batı Avrupa ve Anadolu'daki en yüksek dağın zirvesine ulaşacağız. Kuvvetli rüzgar nedeniyle genellikle Tepe üzerinde uzun süre kalamayız; bu nedenle bir süre dinlenmek ve bir şeyler içmek için II. Kampa geri döneceğiz. Bundan sonra, gece boyunca Base Camp'e devam edeceğiz.
* Kötü hava koşulları nedeniyle zirveye tırmanamazsak yarın tekrar deneyebiliriz.
Ana Kampta veya Kamp II'de akşam yemeği ve geceleme *

7. GÜN - OTEL / YEDEK GÜNE DÖN (Zirve için ikinci deneme) **
Bugün Mt. Ağrı. Tüm paketleri katırlara bir kez daha yükleyeceğiz. Bizi Otelimize geri götürmemizi bir kamyon bekliyor olacak. Dinlendikten ve temizlendikten sonra, Mt. Ararat Zirvesi.
** Kötü hava koşulları dün zirveye tırmanmamıza izin vermediyse, bugün yine "6. gün programını" deneyeceğiz. Bu durumda zirve günü Otelimize dönmeliyiz.
Doğubeyazıt şehri konaklamaları

8.Gün - DOĞUBEYAZIT TURU
336 odası, mezarı, camisi ve bir haremi olan İshakpaşa Sarayı'nı ziyaret etmeye başlayacağız. Bu saray Osmanlı valisi İshakpaşa tarafından yaptırılmıştır. Bundan sonra, Nuh'un Gemisi'nin izini ve ardından dünyanın ikinci büyük kraterini (60 m derinlik ve 35 m genişlik) göreceğiz. Otelinize dönün.
Doğubeyazıt şehri konaklamaları

9.Gün - İSTANBUL'a UÇUŞ - ANA SAYFA
Kahvaltıdan sonra Van Havalimanı'na transfer.

İçerir:
- Tüm ekipman
- Tüm yemekler
- Tüm yerel transferler
- Profesyonel rehber

Hariç:
- Kişisel giderler

NOTLAR
- Kötü hava koşulları nedeniyle programlar değişebilir.
- Programlarımız sizin için uygun değilse, programda herhangi bir değişiklik yapabilirsiniz. Seyahat programınızda birlikte çalışabiliriz.
- Yurtiçi uçuşlar için bilet rezervasyonu da yapabiliriz. Uçuş ücretleri seyahat tarihlerinize göre değiştirilebilir.