9 GÜN TAM KARADENİZ TURU

569 EURO

9 GÜN TAM KARADENİZ TURU

9 GÜN TAM KARADENİZ TURU TÜRKİYE

Süre: 9 Gün
Kalkış Noktası: İskenderun
Tur Sonu: İstanbul
Rota: İstanbul - Abant - Safranbolu - Ankara - Hattuşa - Amasya - Trabzon - İstanbul

Det..

9 GÜN TAM KARADENİZ TURU TÜRKİYE

Süre: 9 Gün
Kalkış Noktası: İskenderun
Tur Sonu: İstanbul
Rota: İstanbul - Abant - Safranbolu - Ankara - Hattuşa - Amasya - Trabzon - İstanbul

Detaylar:

Gün 01 - İstanbul - Varış Günü
Türkiye'ye hoşgeldiniz!!! Bugün varış gününüz. Havalimanı transferleri 08: 00-11: 00 saatleri arasında Atatürk Uluslararası Havalimanı'ndan sağlanmaktadır. Otelinize transfer. Geceleme İstanbul'da.

Gün 02 - İstanbul Şehir Turu
İstanbul Şehir Turu için 08: 30'da otelden hareket ediyoruz. "TOPKAPI SARAYI" 15. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar Osmanlı sultanlarının büyük sarayı. Saray, kristal, gümüş ve Çin porseleni zarif bir koleksiyona sahiptir. Sultanlar ve aileleri, İmparatorluk Hazinesi'nin ünlü mücevherleri, minyatürler ve Kutsal Manto tarafından giyilen elbiseler; Peygamber Muhammed'in kutsal emanetleri. Listede bir sonraki sırada, 16. yüzyılda mimar Mehmet tarafından yaptırılan Ayasofya'nın karşısındaki "SULTANAHMET IMPERIAL CAMİİ", mavi İznik çinilerinin görkemli iç dekorasyonu nedeniyle "MAVİ CAMİ" olarak biliniyor. Sultanahmet Camii dışında "HIPPODROME" bulduk. Eski Hipodrom, araba yarışlarının ve eğlencenin sahnesiydi. Hipodrom üç anıttan oluşur; Theodosius Dikilitaşı, bronz Yılanlı Sütun ve Konstantin Sütunu. Kısa bir keyifli öğle yemeğinden sonra, "SPICE BAZAAR" (Mısır Çarşısı) 'na gidiyoruz, buradaki hava, tarçın, kimyon, safran, nane, kekik ve akla gelebilecek her türlü bitki ve baharatın cazip aromalarıyla dolu. Turdan sonra, şehir turundan sonra ayrılacak olan Boğaz Turu'nu deneyimleme seçeneğiniz var. Asya'yı Avrupa'ya bağlayan muhteşem Boğaz manzarasının tadını çıkarma şansınız olacak. Geceleme İstanbul'da.

3.Gün - İstanbul - Abant Gölü - Safranbolu
Sabah 09: 00'dan sonra Abant Gölü'ne hareket ediyoruz. Abant muhtemelen Türkiye'nin en ünlü gölüdür. Göl 22 km'lik bir sürüşün sonunda. Gölün çevresindeki yedi kilometrelik yürüyüş, bölgenin tadını çıkarmak için harika bir fırsat sunuyor. Yürümek istemeyenler ata binebilir veya at arabasında turu tamamlayabilir. Abant gölü çam ağaçlarıyla çevrilidir. Gölün oluşma şekli bir tartışma konusudur. En derin noktası 45 metredir. Kırsal, her mevsim hoş bir şekilde farklıdır. Nilüferler yaz aylarında yüzeyi süslüyor. Alabalığı ile de ünlüdür. Barbekü ve taze ekmek ile ağaçların altında güzel bir açık havada restoranda öğle yemeği molası. Öğle yemeğinden sonra Safranbolu'ya hareket ediyoruz (13. yüzyıldan 20. yüzyılın başlarında demiryolunun gelişine kadar), Safranbolu ana Doğu-Batı ticaret yolunda önemli bir karavan istasyonuydu.K Eski cami, eski hamam ve Süleyman Paşa Medresesi 17. yüzyılda apojesinde Safranbolu'nun mimarisi, Osmanlı İmparatorluğu'nun çoğunda kentsel gelişimi etkiledi). Varışta tarihi Safranbolu Çarşısı'ndan geçerek Cinci Hoca Kervansarayı, Cici Hoca Hamamı, Kaymakamlar Evi'ne (Müze) devam edeceğiz. Safranbolu'da geceleme.

04.Gün - Safranbolu - Ankara
Sabah 09: 00'da kahvaltıdan sonra Ankara için uykulu Safranbolu'dan ayrılıyoruz (3-4 saat sürüş) Varışta, Türkiye'nin en büyük 2. şehri ve başkenti Ankara şehir turuna çıkmadan önce öğle yemeği için zamanımız olacak. Turda Atatürk (modern Türkiye'nin kurucusu) Müzesi ve Atatürk Türbesi'ni ziyaret edeceksiniz. Ankara'da geceleme.

5.Gün - Ankara - Hattuşa - Amasya
Kahvaltıdan sonra Hititlerin başkenti Hattuşa'ya hareket ediyoruz. Hint-Alman yarı Avrupa halkının yaşadığı Haiti halkı, MÖ 18. yüzyılın başında Karadeniz üzerinden kuzey Anadolu'ya ulaştılar. At arabalarını 2. Ramses saldırısı sırasında kullandıkları savaş araçları olarak kullandılar ve Mısırlılarla büyük bir savaş yaptılar ve daha sonra kil üzerine yazdıkları ve 2 kadının imzaladığı bir barış anlaşması yaptılar. Bu, kadınların katıldığı ilk barış antlaşmasıydı. Hititlerin açık hava tapınağının kalıntısı olan Yazilikaya'yı ziyaret ederek Hitit tanrısı ve Tanrıçalarının kaya oymaları vardır. Daha sonra Hattuşaş'a, büyük tapınağa, aslan ve kral kapıları dahil şehir kalıntılarına gidiyoruz. Hititlerin yaz sarayını ziyaret ederek Hititlerin ve Hatti medeniyetinin ilk başkenti olan Alacahoyuk'a yolculuk. Öğle yemeğinden sonra Amasya Turumuz için Amasya'ya gidiyoruz. Amasya, hem doğal yapısı hem de sahip olduğu tarihi değerleri ile farklı illerden biridir. Ünlü coğrafyacı Strabo'nun anavatanıydı. Yeşilırmak (İris) nehrinin dar bir yarısında yer alan, birçok medeniyetin zamanlarının paha biçilmez kalıntılarını bıraktığı 3000 yıllık bir tarihe sahiptir. Yarık kaya yüzündeki kalenin kalıntıları 2000 yıllık su kanalları, 1000 yıllık köprüler, eski bir akıl hastanesi, bir Osmanlı Sarayı ve gizli bir yeraltı geçidi barındırıyor. Bir gecede Amasya'da.
06.Gün - Amasya - Trabzon
Sabah kahvaltıdan sonra saat 09:00 da Trabzon'a hareket. Roma İmparatorluğu 4. yüzyılın sonunda ikiye bölündüğünde, Trabzon daha sonra Bizans İmparatorluğu olarak adlandırılan Doğu Roma İmparatorluğu'nun egemenliği altında kaldı. Bizanslılar ve Araplar arasındaki ilişkiler ve savaşlar başladığında, Araplar Roma Egemenliği altındaki insanları Rum ve Roma egemenliği altındaki alanları Diyar-i Rum veya Memleket-ul Rum (Rums ülkesi) olarak adlandırdılar. Geceleme Trabzon'da.

Gün 07 - Trabzon
13. yüzyıldan kalma bir kilise olan Ayasofya'dan (Ayasofya) yola çıkın ve olağanüstü Bizans fresk koleksiyonunu inceleyin, Gülbahar Hatun Camii, Kale ve Atatürk Köşkü'ne (pitoresk bir yamaç inziva yeri) gidin, Ortahisar Camii'ni (eski bir Comneni katedrali) ziyaret edin kasaba). Akçaabat'ta bir sahil restoranında öğle yemeği. Öğleden sonra Trabzon'un Arnavut kaldırımlı taş sokaklarını keşfediyoruz. Boztepe'ye Gidin; şehrin panoramik manzarası ile semaver çay keyfini çıkarın. Geceleme Trabzon'da.

Gün 08 - Sümela Manastırı - Zigana - Karaca Mağarası
Sümela Manastırı'na hareket edin, derin bir ormanda saf bir uçurumun yüzüne yapışan, Altindere Vadisi Milli Parkı'nda hızlı akan bir dere yanında dinlenen, öğle yemeğinde, Zigana Dağları'ndan (Pontik) İpek Yolu boyunca seyahat eden 4. yüzyıl Sumela Manastırı'nı ziyaret edin Alpler) bizi renkleri ve oluşumları için Türkiye'nin en güzel olduğu düşünülen Karaca Mağarası'na götürecek. Geceleme Trabzon'da.

Gün 09 - Trabzon - İstanbul Turun Sonu
Kahvaltıdan sonra İstanbul'a iç hat uçuşumuz için Trabzon Havalimanı'na hareket ediyoruz ve sonra eve dönüyoruz.

İçerir:
- Tüm havaalanı transferleri Itinerary'ye geçiyor
- Kahvaltı
- Tur ile öğle yemeği
- 8 gece konaklama
- Kılavuzlar
- Seyahat planında belirtilen tüm giriş ücretleri
- Transferler
hariçtir
- İçecekler