9 GÜN DÖNGÜ KAPADOKYA

1499 EURO

9 GÜN DÖNGÜ KAPADOKYA

9 Gün: Cycle Turkey, Kapadokya'da eşsiz bir macera bisiklet tatili


Detaylar:

1.Gün: Ürgüp'teki grup oteli ile tanışın. Kayseri ve Nevşehir Havalimanlarında..

9 Gün: Cycle Turkey, Kapadokya'da eşsiz bir macera bisiklet tatili


Detaylar:

1.Gün: Ürgüp'teki grup oteli ile tanışın. Kayseri ve Nevşehir Havalimanlarından transfer hizmeti verilmektedir.
Ürgüp'teki grup oteli ile tanışın. Tüm uçuşlar için Kayseri (ve Nevşehir) havaalanlarından grup otele transfer sağlanmaktadır. Yerel rehber veya acentemizin bir temsilcisi sizi havaalanındaki geliş salonunda karşılayacaktır. KE Land Only hizmetleri akşam yemeği ile başlar.

2.Gün: Uzenghi Vadisi'ni Ortahisar Kalesi'ne sürün. Geleneksel köy turu ve yokuş aşağı Ürgüp'e dönüş.
Otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra, yaklaşan gezi hakkında hızlı bir brifing vereceğiz ve sonra bisikletlerimizi bir araya getireceğiz. Sabah ortasından önce asfaltta sonra da iyi bir toprak yolda yola çıkacağız. Keşifimizin bu ilk aşaması bizi Uzengi Nehri vadisine ve Ortahisar köyüne götürüyor. Pitoresk kalesi ve çevresindeki üzüm bağları ile bu büyüleyici yerleşime ulaşmak yaklaşık bir saat sürer. Kaleyi ziyaret ederken yerel rehberimiz bir restoranda öğle yemeğimiz için düzenlemeler yapacak. Ortahisar, hasat edilen narenciye meyvelerinin hala çevredeki kayalıklardaki mağaralarda depolandığı tipik bir tarım köyüdür. Öğle yemeğinden sonra, bazı kum tuzakları ile iyi bir yokuş aşağı yolculuk var. Toplamda yaklaşık 20 kilometre bisiklet sürdükten sonra, bu off-road'ların çoğu, Ürgüp'teki otele geri dönüyoruz. Bu öğleden sonra yolculuğu, takip eden günler için iyi bir ısınma görevi görecek ve herkese içinden geçeceğimiz arazi ve topografya hakkında bir fikir verecektir. Akşam Ürgüp'teki ikinci gecemizi geçirmeden önce yerel bir restoranda akşam yemeği yiyeceğiz.
DISTANCE20km
TIME2 - 3 saat bisiklet

3.Gün: Ürgüp'ten ayrılırken, Kapadokya'nın göbeğindeki troglodyik Uçhisar kasabasında 'Aşk Vadisi'ni dolaşın.
Bugün Ürgüp'ten tam bir gün bisiklet sürüyoruz. Kızılırmak Nehri'nin bir kolu olan Damsa'nın yanında binerken Sarihan'a ulaşıyoruz. Burada, Orta Asya ile Avrupa arasında karadan seyahat eden tüccarları barındırmak ve korumak için inşa edilmiş geleneksel bir kervansaray görüyoruz. MÖ 3000'den beri pişmiş toprak çanak çömlek merkezi olan bir sonraki durağımız olan Avanos'ta öğle yemeği yiyoruz. Bir mağarada bulunan ve bir gezintiye sahip olan çanak çömleklerden birini ziyaret edebiliriz - göründüğü kadar kolay değil. Avanos'tan ayrılırken, Kapadokya'daki en eski Hıristiyan binasının bulunduğu Çavuşin'e gidiyoruz. Yolculuğumuza, belirgin fallik kaya kuleleri nedeniyle 'Aşk Vadisi' boyunca devam edeceğiz. Geceleme durağımız Kapadokya'nın kalbinde yer alan Troglodyte (mağara sakinleri) Uçhisar kasabasında bir otelde.
DISTANCE30km
TIME2 - 3 saat bisiklet

4.Gün: Sognali Bölgesi'nin kayalık kulelerine ve mağaralarına güneye doğru bisikletle gidin. Uçhisar'a geri transfer.
Kahvaltıdan sonra güneye Açık Hava Müzesi ve vahşi, doğal ortamıyla ünlü Soğanlı'ya gidiyoruz. Yolda çok sayıda köyden geçiyoruz ve çeşitli mağaralar ve kaya kuleleri görüyoruz. Gün asfaltta başlar ve birkaç kısa iniş ve çıkışla tarlalar arasında izler. Çay durağımız olan Kavak Köyü'ne giden tarla yollarını takip etmeden önce, çeşitli ancak zor olmayan sürüş koşullarını sağlayan bir sırt elde ediyoruz. Hayatı izlemek için iyi bir yer. Köyün ötesinde, arazi daha uzak ve çorak hissediyor. Yine, bu hoş bir değişiklik ve Wild West atmosferine sahip yerel bir kafede öğle yemeğine kademeli bir inişin tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğinden sonra bir geçide düşeriz ve bunu 8-10km / 5-6 mil boyunca kaba pistlerde takip ederiz. Öğleden sonra önümüzde görebildiğimiz masa üstü dağlar, Soğanlı'nın sadece yönetilebilir bir mesafe olduğunu gösteriyor. Daha sonra Uçhisar'daki konaklama yerimize geri dönüş yapıyoruz.
DISTANCE45km
TIME3 - 4 saat bisiklet

5. Gün: Sognali'ye transfer ve yeraltı şehri keşfi için Derinkuyu'ya gidin. Güzelyurt'a gidin.
Güne Soğanlı'ya dönüş ile başlıyoruz. Buradan, yolculuğumuzun başlangıcı, kumlu bir yolda geçitten kısa ama zorlu bir tırmanışı içerir. Daha sonra ovalar boyunca ve tarlalardan Orhanlı köyüne kadar uzun bir yolculuk. Şimdiye kadar geçtiğimiz diğer köylerin aksine Orhanlı tamamen daha ilkel ve yüksek Anadolu Platosu sakinlerinin sert yaşamı hakkında bir fikir veriyor. Orhanlı'dan ayrılarak, öğleden sonra Derinkuyu'ya ulaşmak için batıya doğru devam ediyoruz. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, ünlü yeraltı şehrini ziyaret edeceğiz ve öğleden sonra bölgedeki en büyük zirvelerden biri olan 2143 metre yüksekliğindeki bir volkan olan Gollu Dağ'ın üssüne gideceğiz. Bu yolculuk bizi Kiledere ve Yazıhoyuk da dahil olmak üzere diğer birçok yerleşim yeri aracılığıyla Komurcu Köyü'ne götürecek. Kömürcü, Göllü Dağ'ın eteklerinde hoş, küçük bir köydür. Hâlâ yedek enerjiye sahip olanlar için Gollu Dağ'a yükselme ve antik Hitit kalıntılarını görme seçeneği var. Daha sonra karakteristik bir otelde kaldığımız Güzelyurt'a transfer oluyoruz.
DISTANCE60km
TIME3 - 4 saat bisiklet

6.Gün: Bugün Güzelyurt'un bisikletle veya yürüyerek bağımsız keşif seçeneği var.
Bugün Güzelyurt'ta bunu kolaylaştırma şansımız var. Bisikletten bir gün hoşlanıyorsanız, bunu yapabilirsiniz - kasabanın canlı sokaklarında gezintiye çıkın ve evlerini insan yapımı mağaralara inşa edin. Veya Manastır Vadisi'nde yürüyüşe çıkın ve mağara kiliselerini ziyaret edin. Hatta yakındaki bir gölde balık tutmaya gidebilir ya da bir kitapla otelde rahatlayabilirsiniz. Rehber, şehir etrafında, sessiz yollarda ve toprak yollarda 10 kilometrelik bir yolculuk yapmak isteyenleri alacaktır. Ayrıca daha uzun bir yolculuktan hoşlanan herkese tavsiye vermekten mutluluk duyacaktır. Güzelyurt'ta ikinci bir gece geçiriyoruz.

7. Gün: Ihlara Kanyonu ve Küçük Hasan Dağı boyunca heyecan verici patikalar ve patikalar günü. Ürgüp'e dön.
Sabahları Alanyurt üzerinden, Ihlara Kanyonu'na inişe başladığımız Selime'ye gidiyoruz. Yerel olarak 'Gökyüzü Vadisi' olarak bilinen kanyon, bazıları en beklenmedik çatlakları işgal eden güzel dekore edilmiş, kayaya oyulmuş kiliselere ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, gezinin en teknik dağ bisikletine de ev sahipliği yapmaktadır. Bazı büyük sürme, ama aynı zamanda dikenli bitki örtüsü kefen dar yollar yukarı ve aşağı taşıma bisiklet bol. Belisirma'da öğle yemeği yiyeceğiz ve daha sonra bu eylemin 14 kilometresinden sonra veya daha kolay bir isteğe bağlı yürüyüşten sonra kanyondan ayrıldığımız Ihlara Köyü'ne ulaşıyoruz. Buradan, Kitreli'den Ulukışla'ya götürecek olan iyi, geniş bir toprak yol üzerinde Küçük Hasan Dağı'nı geçeceğiz. Tırmanışın bu yolculuğun en yüksek noktasına doğru gradyanı kolayca başlar ancak yukarı doğru dikleşir. Mükemmel bir yokuş aşağı yolculuk sonra bizi Ürgüp otelimize götürmek için aldı dağın diğer tarafında Ulukışla götürür. Grup otelde check-in yaptıktan sonra Türk Hamamı veya Hamam'a gitmemiz için zamanımız olabilir. Daha sonra akşam yemeğimiz için şehre yerel bir restorana gidiyoruz.
DISTANCE65km
TIME5 - 6 saat bisiklet

8.Gün: Göreme'nin tarihi bölgesine ve Kızıl Vadi boyunca bu Türk Lokumu'nu sonuçlandırmak için gün yolculuğu!
Binicilikle geçen son günümüz, Göreme çevresindeki Kapadokya'nın en önemli yerlerinden bazılarını çevreliyor. Göreme, dik kayalıklarla çevrili büyük, yemyeşil, doğal bir amfitiyatro. Kaya sütunları arasındaki dik patikalarda vadiye mükemmel bir iniş var. Oldukça dikkat çekici! Burada, uçurum duvarları arasında, bir zamanlar en önemli erken Hıristiyan manastır yerleşimlerinden biri olan çok sayıda mağara bulunabilir. Göreme Açık Hava Müzesi görülmeye değer. Muhteşem doğal ve insan yapımı kaya mimarisi ile asfalt ve toprak yollarda Zelve'ye devam ediyoruz. Ayrıca, gezinin en önemli noktalarından biri olan Kızıl Vadi boyunca 4 kilometrelik bir singletrack yolculuğunun tadını çıkarıyoruz. Şimdiye kadar gördüğünüz en iyilerden biri olan Ürgüp'teki pazara bir ziyaretle fevkalade renkli ürün tezgahları ile bitiyoruz.
DISTANCE30km
TIME2 - 3 saat bisiklet

9.Gün: Hareket günü. Kayseri ve Nevşehir Havalimanlarına transfer sağlanmaktadır.
KE Land Only paket hizmetleri kahvaltıdan sonra sona ermektedir. Tüm uçuşlar için Kayseri (ve Nevşehir) havaalanlarına transfer sağlanmaktadır. Zamanınızı Türkiye'ye uzatmak isterseniz, lütfen macera seyahati danışmanlarımızdan biriyle konuşun.

İçerir:
- İngilizce konuşan profesyonel bir yerel dağ bisikleti rehberi
- Açıklandığı gibi Kayseri (veya Nevşehir) havaalanı transferleri
- Destek araç (lar) ı ve şoför (ler) ile seyahat programında yer alan tüm kara taşımacılığı
- Açıklandığı gibi tüm konaklama yerleri
- Tüm yemekler
Hariç:
- Seyahat sigortası
- Vizeler
- Uçuşlarda Bisiklet Taşıma - ücretler için lütfen operatörünüze danışın
- İçecekler