İSTANBUL'DAN İZMİR'E 9 GÜN BİBLİK TUR

900 EURO

İSTANBUL'DAN İZMİR'E 9 GÜN BİBLİK TUR

İstanbul'dan İzmir'e 9 Gün İncil Turu

Detaylar:
İstanbul: Topkapı Sarayı, Ayasofya, Sultanahmet Camii, Hipodrom, Yerebatan Sarnıcı, Kapalı Çarşı, Boğaz Turu ve Mısır Çarşıs..

İstanbul'dan İzmir'e 9 Gün İncil Turu

Detaylar:
İstanbul: Topkapı Sarayı, Ayasofya, Sultanahmet Camii, Hipodrom, Yerebatan Sarnıcı, Kapalı Çarşı, Boğaz Turu ve Mısır Çarşısı. Çanakkale: Gelibolu, Efsanevi Duvarlar, Tahta At, Ege Denizi ve Çanakkale Boğazı, İzmir: Akropolis, Şeytan Tahtı, Zeus Sunağı ve İskenderiye Kütüphanesi, Küçük Asya, Akhisar, Philadelphia, Alaşehir ve Havari Philip, Kuşadası: Küçük Asya, Afrodit Tapınağı, Hadrian Hamamı, Şehir Manzaralı, Piskopos Sarayı, Aziz John Bazilikası. Havari Paul, Celsus Kütüphanesi, Hadrian Tapınağı ve Diana Tapınağı.

1.Gün: İstanbul - Varış Günü
İstanbul International İstanbul'a varışımızda. Rehberiniz sizi karşılayacak, yardımcı olacak ve otele transfer edecektir. İstanbul’un asıl adı İstanbul'dan sonra Konstantinopolis'tir. Aslında iki kıtayı Avrupa ve Asya'yı aşan en büyüleyici şehir. Herkesin zevkine, müzelerine, geleneklerine ve on iki milyon kişiye hitap eden çarşıların, minarelerin, camilerin, kiliselerin, sarayların ve restoranların bir araya geldiği bir şehirdir. Geceleme İstanbul'da.

2.Gün: İstanbul Şehir Turu
İstanbul'un Bizans ve Osmanlı hazinelerini keşfedin. 1453'te Konstantinopolis'in yıkılmasından sonra Hıristiyan bir bazilikadan camiye dönüştürülen Aziz Sofya'yı (kutsal bilgelik kilisesi) ziyaret ediyoruz. Hipodrom ve Dikilitaş'ın Mısır'dan getirildiğini görüyoruz. O zaman bir sonraki ziyaretimiz altı minaresi ile Sultanahmet Camii. Öğleden sonra Muhteşem hazine odaları ile Osmanlı sultanlarının ikametgahı olan Topkapı Sarayı'nı ziyaret edeceğiz. Kapalıçarşı ile devam edin. Geceleme otelde.

3.Gün: İstanbul Boğaz Turu
İstanbul'da sabah özel Boğaz gezisi. Spice Market'te serbest zaman geçirdikten sonra yakınlarda öğle yemeği yiyeceğiz. Günün geri kalanı keşfetmek sizin. Geceleme İstanbul'da.

4.Gün: İstanbul - Truva - Çanakkale
Kahvaltıdan sonra Türkiye'nin Avrupa topraklarından Gelibolu'ya hareket ediyoruz. Çanakkale Boğazı'ndan feribotla geçin. Yolda öğle yemeği. Antik Troy'u ziyaret edin, efsanevi duvarları ve tahta atın kopyasını görün. Çanakkale Boğazı'na adını veren Çanakkale'ye gidin (antik çağda Hellespont olarak adlandırıldı). Bu dar geçit, Akdeniz, Ege Denizi, Marmara Denizi ve daha kuzeydeki suları eski SSCB'nin güney kıyılarında Karadeniz'e açılıyor. Otelde check-in ve ardından akşam yemeği. Geceleme Çanakkale'de.

5.Gün: Bergama - Thyatira - İzmir
Çanakkale'deki otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra Bergama olarak adlandırılan Bergama'ya gidiyoruz. Asya'nın Yedi Kilisesinin yerlerinden biridir [Rev. 01:11; 02:12]. Burada, dünyanın en dik tiyatrosu olan etkileyici Akropolis'i, klasik zamanların ünlü tıp merkezi olan Asklepieion'u keşfediyoruz. Trajan Tapınağı ve dünyanın önde gelen ve uzun zamandır Mısır'daki eşit derecede ünlü İskenderiye Kütüphanesinin rakibi olan Kütüphane. Hacim zenginliği 200.000'in üzerinde olduğu tahmin edildi. Parşömen icadına ilham verdi.
Ayrıca Kızıl Bazilika'yı (St. Johns Kilisesi) de ziyaret ediyoruz. Yerel bir restoranda açık büfe öğle yemeği servis edilmektedir. Sonra Asya'nın Yedi Kiliselerinden bir diğeri olan Akhisar olarak adlandırılan Thyatira ziyaretimize devam ediyoruz [Rev. 01:11; 2:18 - 24; Elçilerin İşleri 16:14]. Mor boyalarla ünlü bir şehirdi. Roma dönemine ait bazilika kalıntılarını ve bazı mimari parçaları ziyaret ediyoruz. Philippi'de mor satıcısı olan Lydia, Thyatira'dan geldi.
İzmir'deki otelde check-in yapmadan önce Türkiye'nin üçüncü büyük şehri ve Asya'nın Yedi Kiliseleri'nin yerlerinden biri olan Smyrna'nın panoramik bir yolculuğunun tadını çıkarıyoruz [Rev. 2:12 - 17]. Smyrnas, kanlı bir ticaret ve savaş tarihine sahip bir şehir. MÖ 4. yüzyılda dikilen Büyük İskender'in komutanı Lysimachos Kalesi'ni ziyaret ettiğimiz Pagus Dağı'na yükseliyoruz. Saat Kulesi'ni de göreceğiz. Akşam yemeği için otele giriş. Geceleme İzmir'de.

6.Gün: İzmir - Sardeis - Philadelphia - Hierapolis
Bugün sabahın erken saatlerinde Asya'nın Yedi Kilisesinin en güzel bölgelerinden birine gidiyoruz [Rev. 01:11; 3: 1-4], Sardeis, şu anda Sart. Bu, ölmekte olan bir kilise olarak tasvir edilen MÖ 6. yüzyılın eski Lidya krallığının başkentiydi. Büyük Artemis Tapınağı'nı ve Bizans Kilisesi haline gelen Kibele Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Ayrıca restore edilmiş spor salonunu ve yeniden inşa edilmiş Sinagogu ziyaret edeceğiz. Ayrıca Büyük Cyrus ve «altın» Pactolus nehri tarafından inşa edilen Susa'dan Sardeis'e giden kraliyet Pers Yolu'nun son birkaç metresini de görüyoruz. Yolda öğle yemeği.
Sonra günümüzde Asya'nın Yedi Kiliseleri'nin bir başka kilisesi olan Alaşehir olarak adlandırılan Philadelphia'ya yolculuğumuza devam ediyoruz [Rev. 01:11; 3: 7] ve sansürlenmeyen tek kilise. Orada, biraz yüksek kemerli ve 11. yüzyıl freskleri ile tuğladan yapılmış bir Bizans bazilikasının kalıntılarını görüyoruz. İyileştirici şehir olan Hierapolis'e, aslında Pamukkale, sıcak maden suyunun topraktan patladığı ve havuzlar, kanallar ve sarkıtlar oluşturan sarp kayalıkların üzerinden geçtiği beyaz “pamuk kalesi” ne gidiyoruz. Terapötik sular, MÖ 190'da Hierapolis ve Laodicea'nın kurucuları tarafından biliniyordu. Hierapolis [Col. 4:13] Havari Philip'in Şehitliği'ni ziyaret ediyoruz, burada Domitian'ın emrettiği zulüm sırasında şehit düştü.
Domitian Kapısı, Arcadian Yolu, MS 2. yüzyıl Tiyatrosu, Nymphaion, Apollo Tapınağı, Plütonyum ve Nekropolü ziyaret ediyoruz. akşam yemeği ve geceleme.

7.Gün: Laodikya - Afrodisias - Kuşadası
Küçük Asya'nın Yedi Kilisesinden bir diğeri Laodicea'ya (şimdiki adı Denizli) gidiyoruz [Rev. 01:11; 03:14; Sütun 2: 1; 4:13 - 16]. Antik tiyatrosu, bazilika kalıntılarını ve antik taş su borularını görüyoruz. Afrodisias bir sonraki durağımız. Oturma kapasitesinin 30, 000 olduğu şimdiye kadar kazılmış en iyi korunmuş antik stadyumu ziyaret ediyoruz. Odeon'u olağanüstü mavi mermer sahne, antik venerasyon alanını işaret eden Afrodit Tapınağı, Hadrian Hamamı ve Piskopos Sarayı ile görüyoruz. arkeologlar tarafından vaftiz edilen bir bina.
Akşam yemeği yiyip geceyi otelde geçireceğimiz Kuşadası'na gidin. Türk dilinde Kuşadası, bu sevimli ve huzurlu küçük liman ve modaya uygun tesis “Kuşlar Adası” anlamına geliyor. Çam ağaçları ve çiçeklerle kaplı küçük bir adacık etrafında, ışıltılı bir koyun kıyıları boyunca inşa edilmiştir. Teraslı şehir Ege Denizi'nin en güzel koyuna bakmaktadır ve sadece tatilcinin keyfi için yaratılmış gibi görünmektedir. Akşam yemeği ve geceleme.

8.Gün: Efes - Kuşadası
Otelde kahvaltı. Bugün Aziz John Bazilikası da dahil olmak üzere Efes antik kentini ziyaret etmekten keyif alıyoruz. Havari Pavlus Efesliler'e vaaz verdi ve üç yıl burada yaşadı. Bu kilise de ondan bir mektup aldı. MÖ 10. yüzyılda kurulan bu büyük ve önemli şehirde kazıların devam ettiği muhteşem kalıntıları geziyoruz.
Mermer sokaklar boyunca izlenecek tarih, aralarında Scholastica Hamamları, Celsus Kütüphanesi, Hadrian Tapınağı ve Tiyatro gibi harika kamu binaları ile kaplı. Antik kentin yedi harikasından bir diğeri olan Efesliler Diana Tapınağı bu şehirde inşa edildi. John Bazilikası'nı ziyaret ediyoruz. Seçilen bir restoranda öğle yemeği. Geceleme Kuşadası'nda.

9.Gün: İzmir - Turun Sonu
Otelden alın ve eve geri dönüş için İzmir havaalanına transfer.

İçerir:
- HB otelde geceleme
- Transferler
- İngilizce Tur rehberi
- Giriş bedeli
- Tüm vergiler - ücretler

Hariç:
- Tek meslek
- İçecekler
- Kişisel giderler