8 GÜN ALTIPARMAK LAZ YAYLASI TREKKING TURU

0 EURO

8 GÜN ALTIPARMAK LAZ YAYLASI TREKKING TURU

8 GÜN MONTAJ ALTIPARMAK LAZ YAYLASI TREKKING TURU

Detaylar:

1.Gün - MASELAT - KOPUNI ŞELALESİ - KOMATTI UPLANDS (PLATEAU)
Trabzon'a erken bir uçuş yakalamak i&cced..

8 GÜN MONTAJ ALTIPARMAK LAZ YAYLASI TREKKING TURU

Detaylar:

1.Gün - MASELAT - KOPUNI ŞELALESİ - KOMATTI UPLANDS (PLATEAU)
Trabzon'a erken bir uçuş yakalamak için İstanbul'daki otelinizden İstanbul Havalimanı'na veya Sabiha Gökçen Havalimanı'na transfer. Trabzon Havalimanı'ndan alın. İlk olarak, Taluca Köyü, Isina Tepesi ve Copuni Şelalesi'ni görmek için Firtina Vadisi'ne gideceğiz. Sonra Çamlıhemşin'de öğle yemeği yiyeceğiz. Bundan sonra Komatti Yaylası'na gideceğiz.
Akşam yemeği ve konaklama Komatti.

2.Gün - EGRISU UPLAND (PLATEAU)
Kahvaltıdan sonra bizi Egrisu Yaylası'na götüren dere boyunca yürümeye başlıyoruz. Yayla öğle yemeğine kadar keşfedilecek. Sonra emekli maaşımıza döneceğiz. (Yürüme süresi: 3-4 saat) Bu akşam yemeğinden sonra bir horon * dersi olacak.
* Horon, Karadeniz bölgesinde geleneksel bir yerel folklor dansıdır.
Akşam yemeği ve konaklama Komatti.

3.GÜN - NOZONA - BÜYÜK UPLAND (PLATEAU) (DIDI GOLA)
Pansiyonumuzdan çıkış yapacağız ve bagajımızı basit bir teleferikle yükleyeceğiz. Sonra katırlar onları Büyük Plato'ya taşıyacak. Böylece büyük bagajımızı taşımamız gerekmez.

Nozona Tepesi'ne ulaşmak için yol üzerinde yürümeye başlayacağız. Yolda, likapas (yaban mersini) ve böğürtlenleri tatma şansımız olacak. Nozonahill'in tepesinden muhteşem manzaranın tadını çıkarırken öğle yemeği yiyeceğiz. Öğle yemeğinden sonra Büyük Yaylası'na yürümeye devam ediyoruz (yürüme süresi: 3-4 saat)
Akşam yemeği ve konaklama Büyük Yaylası'nda.

4.Gün - KATALKAYA - KOCDUZU YERLEŞİMİ - SAMAILE HILL
Bugün dünden daha kısa yürüyeceğiz. İlk olarak ortasında bir gölün bulunduğu Kocduzu Yaylası'na gideceğiz. Ayrıca, orada fotoğraf çekme şansımız olacak. İsteğe bağlı olarak Samaile tepesine kadar yürüyebiliriz (yaklaşık 35-40 dakika sürer). Sonra Büyük Plato'ya döneceğiz. (yürüme süresi: 1,5 saat. Bu akşam yemeğinden sonra daha horon dersi olacak.
Akşam yemeği ve konaklama Büyük Yaylası'nda.

5.Gün - LELVANI HILL - EGRISU GÖL - CIFTE (ÇİFT) GÖLLER
Bugün, etrafı görmek için Lelvani Tepesi'ne yürüyeceğiz. (yürüme süresi: 2 saat). Göllerin ve yaylaların fotoğraflarını çekmek için başka bir fırsat olacak. Öğle yemeğinden sonra pansiyonumuza döneceğiz.
Akşam yemeği ve konaklama Büyük Yaylası'nda.

6.GÜN - ALTIPARMAK GÖL - DEREBASI - DADALA EMEKLİLİK
Pansiyonumuzdan kontrol edeceğiz. Katırlar emekli maaşımızı valizlerimize taşıyacak. İlk önce Altıparmak Gölü'ne yürüyeceğiz. Göl kenarında öğle yemeğinden sonra geceyi pansiyonda geçireceğimiz Altıparmak Dağı'na devam edeceğiz. Yükseklik 3.000 m. (yürüme süresi: 3 saat)
Akşam yemeği ve konaklama Dadala Pansiyon.

GÜN 7 - AVUSOR UPLAND (PLATEAU) - AYDER UPLAND (PLATEAU)
Pansiyonumuzdan ayrılıp bagajlarımızı katırlara tekrar yüklüyoruz.
İlk olarak, Avusor Yaylası'na yürüyeceğiz (yürüme süresi: 2,5 saat). Sonra Avusor'a bir minibüs alacağız. Öğle yemeğinden sonra turumuzda ziyaret edilecek son yer olan Ayder Yaylası'na gidiyoruz. Ayder'deki kaplıcada dinlenebilirsiniz.
Akşam yemeği ve konaklama Ayder.

8. GÜN - BIRAKMA GÜN!
Bugün sizi Ayder'den Trabzon Havalimanı'na aktarıyoruz.

İçerir:
- Tüm ekipman
- Tüm yemekler
- Tüm yerel transferler
- Profesyonel rehber

Hariç:
- Kişisel giderler

NOTLAR
• Kötü hava koşulları nedeniyle programlar değişebilir.
• Programlarımız sizin için uygun değilse, programda herhangi bir değişiklik yapabilirsiniz. Seyahat programınızda birlikte çalışabiliriz.
• İç hat uçuşları için bilet rezervasyonu da yapabiliriz. Uçuş ücretleri seyahat tarihlerinize göre değiştirilebilir.