KAPADOKYA'DA 8 GÜN AT

0 EURO

KAPADOKYA'DA 8 GÜN AT

8 günlük Kapadokya Binicilik

Detaylar:

1.Gün: Kapadokya'ya varış
Akşam yemeği dahil Kayseri, Nevşehir veya Göreme otobüs durağında havaalanına gelin ve Ava..

8 günlük Kapadokya Binicilik

Detaylar:

1.Gün: Kapadokya'ya varış
Akşam yemeği dahil Kayseri, Nevşehir veya Göreme otobüs durağında havaalanına gelin ve Avanos'taki otelinize transfer. Size oda anahtarınız verilecek ve günün geri kalanı Kapadokya'yı keşfetmek için sizindir. Gecede Avanos'ta.

2.Gün: Kapadokya - Uçhisar - İbrahimpaşa - Kavak
Kahvaltı, Öğle ve Akşam Yemeği Dahil
Sizi otelinizden aldıktan sonra binicilik turumuza başlıyoruz. Çarpıcı Dereyamanlı Vadisi'nden geçerek Uçhisar'a gidiyoruz. Öğle yemeğimizi özel kaya kalesi altında yiyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından İbrahimpaşa bir sonraki noktamız. İbrahimpaşa, enfes Yunan mimarisine sahip eski bir köydür. Sonunda Balkan Deresi Vadisi'nden Kavak'taki kamp sitemize biniyoruz. Gecede Kavak'ta kamp.

3.Gün: Kapadokya - Ayvalı - Damsabaraji Gölü - Cemil
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil Kahvaltıdan sonra tepelerin arı kovanı gibi oyulduğu Bahçeli köyünden Ayvali'ye doğru yola çıkıyoruz. Ayvalı, yemyeşil kayısı bahçelerinin ortasında yer alan sakin bir kasabadır. Sonra Damsabaraji Gölü'nün yanında öğle yemeğimizi yiyoruz. Hava sıcaksa, gölde atlarla bir dalış yapabilirsiniz. Öğle yemeğinden sonra Cemil köyü dışındaki kamp alanına gideriz. Gecede Cemil'de kamp.

4.Gün: Kapadokya - Taşkınpaşa
Kahvaltı, Öğle ve Akşam Yemeği Dahil
Kahvaltıdan sonra 11. yüzyılda inşa edilmiş antika bir manastırı ziyaret ediyoruz. Sonra Kapadokya'nın ünlü peri bacaları ile dolu vadiyi geçiyoruz. Ardından Taşkınpaşa köyüne varıyoruz ve 14. yüzyılda inşa edilen başka bir antik camiyi ziyaret ediyoruz. Biraz ara verdikten sonra, eski bir uçurum tarafındaki şehrin yanındaki Roma mezarlarını görmeye gidiyoruz. Yerel bir evde geceleme.

5.Gün: Kapadokya - Erciyes - Hodul Dağı - Karain
Kahvaltı, Öğle ve Akşam Yemeği Dahil
Kahvaltımızdan sonra Küçük Hodul Yaylası'nı geçiyoruz. Kapadokya'nın eşsiz coğrafyasını milyonlarca yıl önce meydana gelen patlamalar ile yaratan, Erciyes adında bir uyku yanardağının muhteşem bir görünümünü görebiliriz. Daha sonra bu gece pitoresk bir çeşme manzarasıyla kamp yapmak için Hodul Dağı'nın zirvesine ve Karain'e geri dönmeye devam ediyoruz. Gecede Karain'de.

6.Gün: Kapadokya - Akköy Yaylası - - Kızılırmak Nehri
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahildir Kahvaltıdan sonra, öğle yemeği yoga ilanından önce Akköy yaylasının müthiş manzarasını görmenizi sağlayacak. Türkiye'nin en uzun nehri Kızılırmak'a varıyoruz ve Kızılırmak nehri kıyılarında kamp yapıyoruz. Eğer maceracıysanız, bu gece ellerinizle nehirdeki balıkları yakalamayı deneyebilirsiniz. Kızılırmak nehrinin nehir kıyısındaki kamp gecesi

7.Gün: Kapadokya - Sarıidir - Avanos
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil Red River'da küçük bir balıkçı köyü olan kahvaltıdan sonra Sarıhidir'e doğru yola çıkıyoruz ve öğle yemeğimizi orada yiyoruz. Avanos'a döndüğünüzde, ünlü sanat formunun tadını çıkarmak için yerel bir çömlek fabrikasını ziyaret edebilirsiniz, çünkü bu kasabadaki sanat Hititler'den beri bilinmektedir. Gecede Sarııhdır

8.Gün: Kapadokya - Tur Sonu
Kahvaltı dahil
Bugün sizi Kayseri veya Nevşehir havaalanına veya Göreme otobüs durağına geri götürecek.

İçerir:
- Konaklama
- Ekipman

Hariç:
- Kişisel giderler