8 GÜN KAPADOKYA YÜRÜYÜŞÜ - YÜRÜYÜŞ TURU

0 EURO

8 GÜN KAPADOKYA YÜRÜYÜŞÜ - YÜRÜYÜŞ TURU

8 Gün Kapadokya Yürüyüş / Yürüyüş Turu

Türkiye'ye hoşgeldiniz! Ankara'da başlayan ve sona eren bu tur, Mustafapaşa, Tahtalı kaya oluşumları, Uzengi Vadisi, Pa..

8 Gün Kapadokya Yürüyüş / Yürüyüş Turu

Türkiye'ye hoşgeldiniz! Ankara'da başlayan ve sona eren bu tur, Mustafapaşa, Tahtalı kaya oluşumları, Uzengi Vadisi, Pancarlik Vadisi, Avcılar Vadisi, Kılıçlar Vadisi, Zelve Köyü, Paşabağ Vadisi, Kızılçukur da dahil olmak üzere Kapadokya'nın peri bacalarını ve doğal yerlerini yürüyerek keşfetmek için bir fırsattır. Vadisi, Göreme Vadisi, Uçhisar Köyü, Akvadi Vadisi ve Ihlara Vadisi.

Detaylar:

1.Gün: Ankara - Varış Günü
Ankara havaalanındaki rehberimizle tanışın ve otele transfer. Ankara'da geceleme.

2.Gün: Ankara - Kapadokya
Ankara'daki eski şehre bir bakalım. Ünlü ve zengin Anadolu medeniyetleri müzesini ziyaret etmek isteyenler, çevredeki Anadolu tarihi alanlarının bazılarında arkeolojik kazılar sırasında bulunan nesneler ve araçlar da dahil olmak üzere birçok farklı eseri görebiliyorlar. Turdan sonra 4 saatlik yolculuğumuza Anadolu Platosu üzerinden, Tuz Gölü (Tuz Golu) üzerinden Kapadokya'ya hareket ediyoruz. Kapadokya'nın merkezine varmadan önce 12. yüzyıldan Agzikarahan Selçuklu kervansarayı ziyaret etmek için bir durağımız var. İpek yolunda seyahat eden karavanlar bunu konuk oteli olarak kullandılar. Duvar, antik Selçuklu sanatının bir örneğidir. Daha sonra inanılmaz yeraltı şehrini ziyaret etmek için Derinkuyu'ya gideceğiz (8 kat, yerin 57 m altına iniyor). Bu ziyaretten sonra 1923 yılına kadar Ortodoks-Yunanlıların yaşadığı Mustafapaşa'nın büyüleyici şehrine gidiyoruz. Bu tarihten sonra Türkiye ve Yunanistan, iki ülke arasındaki nüfus alışverişi ile ilgili Lozan antlaşmasını imzaladılar. Bugün, Yunan duvarlarını eski evlerin yüzünde tanıyabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Kapadokya'da pansiyonda.

3.Gün: Tahtali, Uzengi ve Pancarlik Vadileri - Mustafapaşa (5 Saat Yürüme)
Kahvaltıdan sonra yürüyüşümüzün iz noktası için yola çıkıyoruz. Kapadokya'daki kaya oymalı konutların en tipik örneklerinden biri olan Tahtalı'na doğru yürüyoruz. Milyonlarca yıl önce tüf, lav, kül ve çamurdan oluşan yumuşak bir taş, yerel volkanik faaliyetin bir sonucu olarak peyzaj yüzeylerinde birikmiştir. O zamandan bu yana bu erozyon doğal olmayan bir iş gibi görünüyor; Bir fantastik topraktan kaya oluşumları her fırsatta sizden önce yükselir ve sizi daha uzun görünmeye ve yaratılışlarını merak etmeye ikna eder Daha sonra küçük vadiler ve platolar aracılığıyla, orada yüksek bir beyaz tüf uçurumuyla sınırlanmış Uzengi vadisine iniyoruz binlerce güvercin evi. Öğle yemeğimiz pikniğe gidiyor. Yolumuz bizi Pancarlik vadisine götürüyor. Fantastik bir manzara, dalgaların yuvarlanması, pastel renkler, bağların yama işi ve teraslardaki küçük bahçeler. Sarica ve Kepez kiliselerinin önündeyiz, kalbinde peri peri bacaları oyulmuş. Mimarileri için ilginçler. Akşam yemeği ve geceleme Kapadokya'da pansiyonda.

4.Gün: Avcılar ve Kılıçlar Göreme Vadileri (5 Saat Yürüyüş)
Kahvaltıdan sonra Avcılar vadisinin başlangıcına kısa bir yolculuk yapacağız. Kapadokya'nın kalbinde, kavaklar, meyve ağaçları ve renkli tüflerin iki duvarı arasındaki bahçeleri ile nefes kesen güzel bir vadi. Bütün kıvrımları takip ediyoruz; renkler hızla değişiyor, beyazlar hakim, terk edilmiş bahçeler bu garip ülkede düşüyor. Ardından Kılıçlar vadisine devam ediyoruz. Mantarlar gibi peribacaları da ayakta durur ve biz onlardan geçeriz. Basit kayaya oyulmuş kiliseler, koniler ve sıradışı kaya oluşumları, trek'in bu bölümünün en önemli noktalarıdır. Pic-nic öğle yemeğinde servis edilecektir. Akşam yemeği ve geceleme Kapadokya'da pansiyonda.

5.Gün: Zelve - Paşabağ - Çavuşin - Kızılçukur - Göreme (5 Saat Yürüyüş)
Zelve'ye transfer ve bugün bir açık hava müzesi olarak kullanılan eski bir mağara konutları köyü ziyaret edin. 1950 yılına kadar yaşandı, ancak hükümet erozyon nedeniyle nüfusu değiştirdi.
Paşabag vadisine (rahip vadisi de denir) yürüyün. Kapadokya'nın en ünlü peri bacalarına hakim olan uçurumun kenarında yürüyoruz: bazıları yok ediliyor, bazılarının hala üç "başı" var ... İlk Hıristiyan yerleşim yerlerinden biri olan Çavuşin köyünü geçiyoruz. Burada, Herodes için dans eden Salome freskini hala tanıyabileceğiniz, Baptiste'ye adanmış eski kiliseyi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kızılçukur'a (kırmızı vadi) devam ediyoruz, bu vadi kesinlikle oluşumları ve kırmızı renkleri ile Kapadokya'nın en güzeli: milyonlarca yıl önce yumuşak volkanik kayaları aşındırmak için yağmur ve rüzgar birlikte çalıştı; burada sonucun gerçekten peri olduğunu göreceksiniz. Küçük vadiler, koniler, tepeler ve peri bacaları yolumuza uyumlu bir şekilde değişiyor. Çünkü bu olağanüstü manzaraya entegre olması gerekiyordu, buna inşa edilmiş insan, mağara konutları, freskli kiliseler. Bazılarını yol boyunca ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme Kapadokya'da pansiyonda.

6.Gün: Güvercinlik - Akvadi - Göreme (5 Saat Yürüyüş)
Bugün bizi Güvercin vadisine götürecek olan Göreme vadisini keşfedeceğiz (18. yüzyılda inşa edilen çok sayıda "güvercin evi" nedeniyle). Uçhisar köyünde öğle yemeğinden sonra, "kale" olarak bilinen yüksek manzarayı ziyaret ediyoruz: bu Kapadokya'nın her yerine muhteşem bir manzara sunuyor. Öğleden sonra meyve bahçeleri ve birçok bağ içeren eski bir nehir yatağının (bugün kuru) ardından Akvadi vadisinde yürüyoruz. Bu vadide, peri bacalarının özellikle ince olduğunu göreceksiniz.
Akşam yemeği ve geceleme Kapadokya'da pansiyonda.

7.Gün: Göreme - Ihlara Vadisi - Selime - Ankara (5 Saat Yürüyüş)
Kahvaltıdan sonra, Ihlara vadisinde Melendiz boyunca kuşların şarkılarının ritmi ile yürüyeceğimiz Ihlara bölgesine gidiyoruz. Bu vadi, suyun varlığı nedeniyle özellikle bitki örtüsü bakımından zengindir. Burada Hıristiyanlık döneminden kalma mağara konutlarını ve kaya kiliselerini göreceğiz. Orada, kesinlikle, vadinin kaya yüzlerinde mükemmel bir şekilde korunmuş Hıristiyan fresklerinin örnekleri ile en güzel ortodoks kiliselerinden (6. ve 12. yüzyıldan) kiliseleri ziyaret edeceğiz. Ankara'ya doğru yola çıkmadan önce nehir kıyısında öğle yemeği molası verdiğimiz Belisirma köyüne geliyoruz (4 saat). Ankara'da geceleme.

8.Gün: Ankara - Turun Sonu
Turunuzun sonu, Ankara havaalanına transfer.

İçerir:
- FB Konaklama.
- Ekipman
- Transferler

Hariç:
- Kişisel giderler