11 GÜN: İSTANBUL - GELİPOLİ - TROY - PERGAMON - EFES - PAMUKKALE - KAPADOKYA - İSTANBUL OTOBÜS

999 EURO

11 GÜN: İSTANBUL - GELİPOLİ - TROY - PERGAMON - EFES - PAMUKKALE - KAPADOKYA - İSTANBUL OTOBÜS

Bu 11 günlük güzergah, sizi Türkiye'ye varış günü ve kalkış gününü..

Bu 11 günlük güzergah, sizi Türkiye'ye varış günü ve kalkış gününüz dahil olmak üzere Türkiye'nin en önemli turistik yerlerine götürür.
Bazı günler için programlar, tatillere, müze kapanışlarına ve alternatif aktivitelere izin vermek için hareket ettirilebilir.

Birçok gezgin İstanbul'a Türkiye gezilerine başlar. İstanbul, Türkiye'ye girdiğiniz yerdeyse, seyahatinizin sonunda eve dönüş uçuşunuzu yakalamak için muhtemelen oraya geri dönmeniz gerekecektir.
İstanbul'u seyahatinizin sonu için saklayın! Havalimanına çift yönlü transfer maliyetini ve sıkıntısını, İstanbul otelinizde paketten çıkarma ve yeniden paketleme masraflarını kendiniz karşılayacaksınız.
Ayrıca, alışveriş yapmayı planlıyorsanız, İstanbul Kapalıçarşı'dır ve alışverişinizi seyahatinizin sonuna kadar kaydederek, tüm Türkiye'de alışverişlerinizi beraberinizde götürmek zorunda kalmayacaksınız.

Detaylar:

1.gün
İstanbul'a varış ve otelinize transfer. İstanbul'da bir gecede

2.Gün - Bizans ve Osmanlı Emanetler Turu
Kahvaltı ve Öğle Yemeği Dahil
08:30 otelinizden alınca bir zamanlar dünyanın en büyüğü olan 5. yüzyıldan kalma bir Ayasofya'yı ziyaret edin. Bir sonraki durak, çarpıcı mavi İznik çinili iç mekanı ile ünlü Sultanahmet Camii'nde. Daha sonra antik Roma Hipodromu'nu ziyaret edin. Eski şehirdeki öğle molasının ardından Osmanlı Sultanlarının 400 yılı aşkın bir süredir büyük imparatorluklarını yönettikleri Topkapı İmparatorluk Sarayı'nı ve Süleymaniye Camii'ni ziyaret edin. Tur saat 17: 00'de bitiyor, otele geri dönüyor. İstanbul'da bir gecede

3.Gün - Boğaz Turu ve İki Kıta Turu
Kahvaltı ve Öğle Yemeği Dahil
08:30 Spice Market'i ziyaret etmek için otelinizden alın ve ardından Avrupa ve Asya kıtalarını bölen boğaz olan Boğaz'da bir tekne turu yapın, Öğleden sonra bir öğle yemeğinin ardından, son derece lüks olan Dolmabahçe Sarayı'nı ziyaret edin. sultanları. İstanbul'un Asya yakasına, Kıtalararası Boğaz köprüsünü geçerek Çamlıca Tepesi'ni gezmek için İstanbul'a bakıp güzel fotoğraflar çekebileceğiniz en yüksek nokta. Tur saat 17: 00'de bitiyor, otele geri dönüyor. Geceleme İstanbul'da.

4.Gün - Gelibolu Turu
Öğle ve Akşam Yemeği Dahil
Otelinizden 06: 30'da alın ve İstanbul'a arabayla 5 saat uzaklıktaki Gelibolu'ya hareket edin. Ziyaret edeceğiz; Kampanyanın kalıntılarını içeren orijinal günlük özleri ve mektupları içeren Kabatepe Müzesi, hedeflenen iniş yeri olan Brighton Plajı. Öğle yemeği, Anzak Koyu'nun güney ucundaki Plaj Mezarlığı, Avustralya ve Yeni Zelanda birliklerinin ilk dalgasının iniş yeri ve kampanya sırasında 30.000 adede kadar askere ev sahipliği yapan Lone Pine Avustralya Anıtı, Türklerin başarılı saldırısı ve yakalanması Ağustos saldırısı sırasında Avustralyalılar tarafından siperler, Ağustos saldırısı sırasında Yeni Zelandalılar tarafından yakalanan orijinal Müttefik ve Türk siperleri ve Nek, Chunuk Bair Yeni Zelanda Anıtı'nı ziyaret edeceğiniz Johnston Jolly. Geceleme Çanakkale'de.

5.Gün - Troy ve Bergama Turu
Kahvaltı ve Öğle Yemeği Dahil
08:30 otelinizden, Sparta Kraliçesi Güzel Helen ve Truva Prensi Paris zamanlarından kalma efsanevi Truva atı ile ünlü Truva antik kentini ziyaret edin. Bergama antik kenti, zamanının kültür ve sanatının en önemli merkezlerinden biriydi. Şimdi sergilenen muhteşem akropol. Turdan sonra Kuşadası'na gidin ve bir gecede kalın.

6.Gün - Efes Turu
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
Tur, antik dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı'nın kalıntılarını ziyaret ederek başlar. Daha sonra, şüphesiz en mükemmel korunmuş Greko-Romen şehri olan Efes'in muhteşem ana alanına ilerler. Kalıntılar arasında ayakta kalan belirgin özellikler Celsius Kütüphanesi, Agora, Tiyatro, Odeon, Trajan Çeşmesi, Domitianus Tapınağı ve Roma Latrines'tir. Öğle yemeğinin ardından Meryem Ana Evi'ni ziyaret edin; son günlerini geçirdiği yer olarak bilinir. Kuşadası'nda bir gecede

7.Gün - Pamukkale ve Hierapolis Turu
Kahvaltı ve Öğle Yemeği Dahil
08:00 otel sürüşünüzden Pamukkale ziyaretine; Pamukkale ve Hierapolis antik kenti Apollo Tapınağı, nefes kesen Tiyatro, büyüleyici Nekropolis ve son St. Philip'in şehit olduğu Hierapolis antik kentinin en büyük hamamları. Philip, Hierapolis'teki erken kilise ile bağlantılıdır ve Pamukkale'de kent tarihi açısından önemli bir rol oynamıştır. Son olarak, kalsiyum terasları ve havuzlarını ziyaret ediyoruz.
Kapadokya'ya giden tur otobüsünden sonra 22: 00'da (gece 10 saat) bir halk otobüsü

8.Gün - Kapadokya Turu
Öğle Yemeği Dahil
Kapadokya'ya varış ve tur başlamadan önce tazelemek için otele transfer.
Benzersiz peri bacalarını görmek için Devrent Vadisi'ni ziyaret etmek için otelinizden ayrılın. En ilginç mantar şeklindeki zirveleri görmek için Pasabasag'a (Keşiş Vadisi) gidin. Öğle yemeği için Avanos şehrine gidin. Öğleden sonra Göreme'deki kaya kiliseleri ve Hıristiyan yerleşimlerinin kalıntılarının yüzlerce yıl öncesine ait güzel bir açık hava müzesini ziyaret edin. Son olarak, otelinize dönmeden önce Uçhisar'daki doğal kaleleri ziyaret edin. Kapadokya'da bir gecede

9.Gün - Kapadokya Turu
Kahvaltı ve Öğle Yemeği Dahil
Kızıl vadiyi ziyaret etmek için otelinizden ayrılın ve ünlü kayalık kiliseleri keşfedin ve Güllüdere vadisi (Gül Vadisi) boyunca 5 km yürüyüş yapın. Ardından Çavusin köyünü ziyaret edin. Bu köy, Hıristiyan din adamlarının evleri ve kiliseleri ile ünlüdür. Öğle yemeği için güvercin vadisine gidin. Öğleden sonra Kaymaklı yeraltı şehrini ziyaret edin. İlk Hıristiyanların korku ve inanç içinde yaşadığı yer. Dönüş yolunda Ortahisar'daki doğal kaleleri ziyaret edin.
İstanbul'a giden tur otobüsünden sonra 21: 00'de gece otobüsü (süre 11 saat)

10.Gün - İstanbul
İstanbul'a varış, otelinize transfer. İstanbul'da ücretsiz gündüz ve gece

11.Gün - Turun Sonu
Kahvaltı dahil
Kahvaltıdan sonra otelden çıkış (saat 12: 00'den önce), İstanbul Atatürk Havalimanı'na transfer.

İçerir:
- Seyahat programında belirtilen transferler.
- Yerel vergiler ve hizmet ücretleri
- Seyahat planında otel konaklama
- Seyahat programında belirtilen yemekler
- Profesyonel İngilizce konuşan rehber
- Çeşitli sitelere giriş ücretleri
- Aktar

Hariç:
- Akşam yemegi
- İçecekler
- Tek meslek