TÜRKİYE TURUNU DESTEKLEYEN 6 GÜN

589 EURO

TÜRKİYE TURUNU DESTEKLEYEN 6 GÜN

6 Gün ve 5 Gece Uyarıcı Tur
Detaylar:

Eski medeniyetin kalıntılar ve kazılar şeklinde paha biçilmez hazineleri, ortaçağ zamanlarının uzun ayakta duran yapıları, geçmiş zaman..

6 Gün ve 5 Gece Uyarıcı Tur
Detaylar:

Eski medeniyetin kalıntılar ve kazılar şeklinde paha biçilmez hazineleri, ortaçağ zamanlarının uzun ayakta duran yapıları, geçmiş zamanların ihtişamını, sanatını ve mimarisini ve modern insanların başarılarını yansıtan, asla ayrılmayacağınızı deneyimleyeceksiniz.
Ziyaret Görülecek Yerler
Gelibolu, Troya, Bergama, Pamukkale, Efes, Kapadokya


1.Gün - GALLIPOLI & GALLIPOLI GÜNÜ TURUNA TRANSFER
06:30 ─ İstanbul'daki otellerden alınacaksınız ve seyahat, Çanakkale Boğazı bölgesinde yapıldığı deniz savaşıyla başlayacak. Yolculuk sırasında tur rehberimiz sizi bilgilendirecektir. Orada, Brighton Plajı'nı ziyaret edeceksiniz. Brighton Plajı'na bir gezi, Avustralya kuvvetlerinin savaş sırasında katlandığı acılara izin verecektir.
Çanakkale'deki çoğu savaş alanında olduğu gibi, Brighton Plajı, İngiliz Milletler Topluluğu ve Fransız güçlerine karşı çıkan genç Avustralyalı askerlerin cesaretinin bir anıtıdır. Ayrıca Lone Pine Avustralya Anıtı, Johnston’un Jolly ve Chunk Bair Yeni Zelanda Anıtı'nı da ziyaret edeceksiniz. 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Kilitbahir kalesini göreceksiniz (Konstantinopolis'in başarılı kuşatmasını onurlandırmak için).
16:00 ─ Gelibolu turu sona erdi.
Çanakkale'deki otellerinize aktarılacaksınız.
Çanakkale'de bir gece kalın.

2.GÜN - TROY VE PERGAMON TURU & KUŞADASI'YA TRANSFER
08:30 ─ Otelden kahvaltı ve ödeme yapıldıktan sonra, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Truva antik kentinden alınacak ve aktarılacaksınız. Orada ziyaret ettiğinizde, ünlü Truva Atı'na tırmanabilir ve diğer fotoğraflardan daha güzel birini alabilirsiniz.
Truva Vl'nin kulesi ve ağ geçidi girişi ile sur duvarları görülmeye değer diğer yerlerdir. Troy'daki tur bittiğinde, Pergamum'u, Akropolünü ve antik dünyanın Yedi Harikasından biri olan Zeus Sunağı'nı ziyaret edeceğiz.
16:00 ─ Tur sona erecek. Kuşadası'na transfer olacaksınız.
18:30 hotel Otelinizi Kuşadası'na varacaksınız.
Kuşadası'nda bir gece kalın.

3.Gün - PAMUKKALE TURU
08:00 breakfast Kahvaltıdan sonra diğer grup üyeleriyle ve profesyonel tur rehberinizle görüştüğünüz için Selçuk'a götürüleceksiniz.
08:30 ─ Otobüs durağından hareket eden ve yolculuk, üç saat süren ve mola veren Pamukkale / Denizli'den başlayacak.
11:45 ─ Yerel bir restoranda yaklaşık bir saat öğle yemeği molası vereceksiniz.
13:00 ─ Pamukkale turu, sıcak suyla dolu güzel beyaz kalsiyum kalelerinde başlayacak ve özel iyileştirici güçlere sahip olacak. Ve bu doğal güzelliğin hemen yanında güçlü bir antik kent. Her şeyden önce, suların fotoğraf çekmek için en iyi yer olan beyaz tepenin üzerine düştüğü Pamuk Kayalıkları'nı ziyaret edeceksiniz. Sonra rota bazilika, tiyatro ve Roma Hamamları bulunan antik Hierapolis kentinde devam ediyor.
Bundan sonra, profesyonel tur rehberimiz bölgeyi kendi başınıza keşfetmeniz için size bir saatlik boş zaman verecektir. Pamukkale Antik Havuzları'nda ek ücret karşılığında yüzerek bu zamanı kullanabilirsiniz.
16:00 ─ Turun sonunda, otelinize transfer edileceksiniz.
19:00 Kuş Kuşadası'na varış.
Kuşadası'nda bir gece kalın.

4.Gün - EFES TURU & KAPADOKYA'YA UÇUŞ
08:30 ─ Kahvaltıdan ve otelden çıkıştan sonra, diğer grup üyeleriyle ve profesyonel tur rehberimizle tanışma zamanı. Böylece, otellerden alınacak ve buluşma noktasını transfer edeceksiniz. Görülecek ilk yer, Diana Tapınağı olarak da bilinen Artemis Tapınağıdır, bereketli Artemis tanrıçası onuruna inşa edilmiştir ve 401'deki son yıkımına kadar iki kez daha inşa edilmiştir. Akdeniz'de klasik şehri korudu ve belki de Roma döneminde yaşamın nasıl olduğunu hissetmek için dünyanın en iyi yeri. Öğle yemeğinde mola vereceksiniz; Bundan sonra, etrafınızdaki Kutsal Ruh'u hissedebileceğiniz Meryem Ana Evi. Daha sonra Osmanlı İmparatorluğu cami tarzının ilk mimari örneği olan İsabey Camii'ni ziyaret edeceğiz. Turu burada bitirdiğimizde, muhteşem evleri ve geleneksel şarap üretim merkezlerini görebileceğiniz eski bir Yunan köyü olan Şirince Köyü'ne gideceğiz. Renkli sokaklarda alışveriş merkezlerini ve tadım şaraplarını keşfetmek için bir saatlik boş zamanınız olacak.
17:00 ─ Tur sonunda İstanbul'dan Nevşehir'e veya Kayseri Havalimanlarına uçmak için İzmir Havalimanı'na transfer olacaksınız. (Bazen doğrudan uçuşlar mevcuttur.)
Zaman müsaitlik durumuna göre değişkendir ve İstanbul üzerinden uçuşa bağlanabilir
Uçuş kalkış saatinize göre İzmir'den Kapadokya'ya uçacaksınız.
1 saatlik uçuşun ardından Kayseri veya Nevşehir Havaalanlarına varacaksınız.
Havaalanlarına vardığınızda, Kapadokya'daki otellerinize aktarılacaksınız.
Kapadokya'da bir gece kalın.

Kapadokya Sıcak Hava Balonu Uçuşu Kapadokya'da yapılacak en iyi aktivitedir. Kapadokya'ya geldiğinizde bir sıcak hava uçuşuna katılmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

5.GÜN - İLK KAPADOKYA TURU
09:30 ─ Kahvaltı yaptıktan sonra otellerinizden alınacaksınız. Tur rehberimizin bekleyeceği buluşma noktasına geldiğinizde, tur birçok farklı kaya oluşumu ve ay manzarası veya ay manzarası oluşturan küçük peri bacaları olan Devrent Vadisi'ni garip görünümleriyle ziyaret ederek başlayacak. Daha sonra, Kapadokya'nın en çarpıcı peri bacalarından bazılarını içeren çift ve hatta üç kaya kapaklı Paşabağ Keşiş Vadisi boyunca devam edeceğiz. Ve öğle yemeğinden önceki son varış noktası, Hitit dönemine dayanan bir zanaat olan dünyaca ünlü seramikleriyle tanınan Avanos'u ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği için mola vereceksiniz, ardından tur, duvarlara boyanmış fresklerle MS 10. ila 13. yüzyıllardan kalma peri bacalarına oyulmuş kiliseleri, şapelleri ve manastırları ziyaret edeceğiniz Göreme Açık Hava Müzesi'ne devam edecek. Ve son konum Uçhisar'ın doğal bir kalesidir.
17:00 ─ Turun sonunda, otelinize geri aktarılacaksınız.
Kapadokya'da bir gece kalın.

6.GÜN - İKİNCİ KAPADOKYA TURU & İSTANBUL'A UÇUŞ
Bugün; sabah erkenden, ek bir ücret karşılığında sıcak hava balonu uçuşlarına katılabilirsiniz. Ekstra etkinlikler bölümünü kontrol edin.
09:30 ─ Kahvaltıdan sonra Güney Kapadokya'nın başında profesyonel tur rehberimizle buluşmak için otelden alınacaksınız. Bazı büyük gizli kaya oyma kiliseleri ile güzel kaya oluşumları olan Kızıl Vadi. Daha sonra antik çağların en eski Hıristiyan yerleşimini, Çavuşin Köyü'nü göreceğiz. Öğle yemeği için mola vereceğiz ve tur, güvercin kalesinin bulunduğu Güvercin Vadisi boyunca devam edecek. Öğleden sonra en uzun tünellerin bulunduğu Kaymaklı Yeraltı Şehri'ni görme şansınız olacak.
17:00 ─ İkinci Kapadokya turu sona erdi.
Uçuş müsaitliğine göre Kayseri veya Nevşehir Havalimanlarına transfer olacaksınız.
19:30 Istanbul İstanbul'a uçun. (Uçuş süresi, havayolu uçuş operasyonu ve sezonu nedeniyle değişebilir.)
20:50 Istanbul İstanbul Havalimanı'na iniş.
Varışınız üzerine İstanbul'daki otellerinize transfer edilecektir.
6 Günlük Uyarıcı Türkiye Tur Paketi sona erdi.

İçerir:
- Tüm Havaalanı transferleri
- İç hat uçak biletleri
- Seyahat planına göre tüm konaklamalar
- Çanakkale'de 1 gece otel
- Kuşadası'nda 2 gece otel
- Kapadokya'da 2 gece otel
- Profesyonel tur rehberi
- Seyahat programında belirtilen yemekler
- Seyahat planında belirtilen giriş ücretleri
- Turdaki tüm nakliyatlar
- Yerel vergiler ve hizmet ücretleri

Hariç:
- Kişisel giderler
- Öğle yemeğinde içecekler
- Yemekler
- Pamukkale'deki antik havuza giriş