5 GÜN KAPADOKYA VALENTİN PAKETİ

419 EURO

5 GÜN KAPADOKYA VALENTİN PAKETİ

Sevdiklerinizle dünyaca ünlü Kapadokya peri bacaları arasında bu özel günün tadını çıkarın

11 Şubat: İstanbul'dan Kapadokya'ya uçuş
Kayseri'ye ..

Sevdiklerinizle dünyaca ünlü Kapadokya peri bacaları arasında bu özel günün tadını çıkarın

11 Şubat: İstanbul'dan Kapadokya'ya uçuş
Kayseri'ye 19: 50 uçuş yapmak için Atatürk Havalimanı'na transfer edilmek üzere saat 18: 00'de otelinizden alınacaksınız. 21: 15 civarı gelişinizde karşılanacak ve Kapadokya'daki otelinize transfer edileceksiniz. Kapadokya'da konaklama.

12 Şub: Kuzey Kapadokya Turu
09: 00-09: 30 saatleri arasında otelinizden alınacak ve güne "Hayal Vadisi" olarak da bilinen Devrent Vadisi'ni ziyaret etmeye başlayacaksınız, bu en gerçeküstü görünen manzara. Bir sonraki durağınız Rahipler Vadisi olarak da adlandırılan Pashabagi olacak, çünkü Hıristiyan hermits, Kutsal Üçlü'nün sembolik olan bu üç başlı zirvelerinde münzevi hücreleri ve kiliseleri bulmayı seçti, buradaki peri bacalarının oluşumundaki tüm aşamaları görmek mümkün yer. Kapadokya'nın çanak çömlek merkezi Avanos'a (Vanessa) doğru ilerleyen bu köy, Kızılırmak / Kızılırmak kıyısında yer almaktadır. Nehir adını biriktirdiği kırmızı kilden alır. Kuşakları değişmeden kalan tekme tekerleklerini kullanarak çömlekçileri iş yerinde izleyebilirsiniz. Öğle yemeği. Göreme Açık Hava Müzesi'ne devam edin. Dünyanın en önemli Bizans mağara kiliseleri, keşişlerin ve rahibelerin 3. yüzyıldan itibaren manastır hayatına katıldığı bir zamanlar uzak vadilerde bulunur. Burada İkonoklastik dönemden Selçuklu yönetiminin sonuna kadar en iyi korunmuş Bizans mağara duvar resimlerini ve fresklerini görebilirsiniz. Kilise Babaları ve azizlerin portrelerinin üstündeki Eski Ahit ve Yeni Ahit'ten sahneleri olan simgeler, Bizans evreninin yapısını tasvir eder. Panoramik bakış açısı Esentepe. Esentepe'den Göreme'nin muhteşem manzarasına sahip Göreme Vadisi ve Göreme Köyü'nün tam manzarasına bakın: peri bacaları, kaya oluşumları ve mağara evleri. Turdan sonra otelinize transfer edileceksiniz. Kapadokya'da konaklama.

13 Şub: Güney Kapadokya Turu
Otelinizden 09: 00-09: 30 civarında alınacak ve güne kayalar pelerinleri, yerel kültürü ve tarihi mekanları ile ünlü bir Kızıl Vadi ile başlayacaksınız. Mevsime bağlı olarak, yerel halkın bahçelerini sürdüğünü veya bitkilerini topladığını görebilirsiniz. Bu yürüyüş normalde 2-3 saat sürer. Yürüyüşünüzün sonunda Çavuşin Köyü'ne ulaşacaksınız. Burada bir zamanlar köydeki herkesi barındıran muhteşem bir kaya kalesi sizi bekliyor. Kalenin tepesine tırmanırken çok büyük bir Bizans kilisesi olan Vaftizci Yahya'nın kalıntılarını görebilirsiniz. Kalenin etrafında yürüyün ve yakın zamana kadar yaşamış olan bazı evleri ziyaret edin. Öğle yemeği. Kapadokya'nın en iyi korunmuş ve en çok ziyaret edilen Yeraltı Şehirlerinden biri olan Kaymaklı Yeraltı Şehri'ne devam edin. Bu şehir yaklaşık 40m derinliğindedir. Bir yeraltı şehrinde bulunan tüm olağan odaları içerir (ahırlar, kilerler, depo odaları, yemekhaneler, kiliseler, şarap imalathaneleri vb.). Güvercin Vadisi'ne eski terk edilmiş mağara evlerinin ve Uçhisar'ın eski Yunan evlerinin muhteşem manzarasını izleyin. Turdan sonra otelinize transfer edileceksiniz. Kapadokya'da konaklama.

14 Şub: Serbest gün
Kapadokya'da boş zamanlarınızı geçirmek için serbest bir gün. (Ya da sabahın erken saatlerinde sıcak hava balonu Turu için rezervasyon yaptırın, bilgi isteyin) Akşam saat 19: 30'da, Geleneksel Türk Dans Gösterisi ve Akşam Yemeği için alınacaksınız. gösteri günü). Gösteri Türk halk dansçılarının sahneye çıkması ve dans etmeye başlaması ile başlıyor. Gelin ve damat da dahil olmak üzere dansçılar, bir kızın Türkiye'de evlenmesinin geleneksel yolunu sergiliyor. Güzel bir kırmızı elbise giymiş gelin, ortada dans ediyor ve damat onun için farklı şovlar yapmaya geliyor. Önce ne kadar yakışıklı olduğunu, sonra ne kadar güçlü olduğunu ve son olarak ne kadar zengin olduğunu gösterir. Tüm bu şovları tek tek reddettikten sonra, damat damat kalbinin onun için attığını söylediğinde onunla evlenmeyi kabul eder. Düğün danslarına başlarken, tüm konuklar da onlarla dans etmeye davet edilir. Türkiye'nin farklı bölgelerinden birkaç halk dansından sonra gecenin en önemli özelliği Belly Dancer! Nefes kesen dansı yapar ve sonra her masadan bir kişi almak için tüm masalara gider. Ateş dansı, Kafkas dansı, bıçak ve davul şovu gibi diğer dans ve şovlardan sonra, gösteri gece yarısı civarında sona erer, sonra otelinize geri aktarılırsınız. Kapadokya'da konaklama.

15 Şub
Kapadokya'dan hareket: İstanbul'dan uçmak için 12: 30'da otelinizden Kayseri Havalimanı'na transfer edilmek üzere alınacaksınız. Varışta karşılanacak ve otelinize transfer edilecektir.