5 GÜN 5 MAVİ GÖLGE

499 EURO

5 GÜN 5 MAVİ GÖLGE

Türkiye'de hiç yaşamadığınız unutulmaz anlara sahip olabileceğiniz ünlü yerleri keşfetmeye hazır mısınız? Türkiye'nin her köşesinde özel bir güzelliğe sahip eşsiz yerleri görmek ister misiniz? Bu..

Türkiye'de hiç yaşamadığınız unutulmaz anlara sahip olabileceğiniz ünlü yerleri keşfetmeye hazır mısınız? Türkiye'nin her köşesinde özel bir güzelliğe sahip eşsiz yerleri görmek ister misiniz? Bu 5 Günlük Türkiye tur paketi, asla hiçbir yerde bulamayacağınız inanılmaz bir fırsat sunuyor.

Detaylar:
1.Gün - İSTANBUL'DAN KAPADOKYA'YA UÇUŞ & ÜCRETSİZ GÜN
Her ihtiyacınızı önemsiyoruz. Seyahate başlamadan önce, kolayca ulaşabileceğiniz bir buluşma noktası belirleriz. Öncelikle, eğer İstanbul'a yeni geliyorsanız, sizi alıp havaalanına transfer edebileceğimiz bir nokta ayarlayacağız. Ama sen zaten İstanbul'a geldin, ulaşım noktasına anlatacağız.
Kapadokya'ya varacağınız zaman, konaklama için otele transfer edileceksiniz. Muhteşem turun başladığı yarına kadar dinleniyoruz.
Kapadokya'da bir gece kalın.

2.Gün - KAPADOKYA GÜNÜ TURU ve İSTEĞE BAĞLI BALON UÇUŞU
Türkiye'nin eşsiz manzarası
İlk sabah güneş doğarken balon turu ile Kapadokya'yı gökten görme şansı bulacaksınız. Ekstra ücret karşılığında sıcak hava balonu uçuşunu tur programınıza ekleyebiliriz. Balon uçuşundan sonra otellerinize geri transfer edileceksiniz.
Otelde kahvaltı edeceksiniz ve ardından eşsiz Kuzey Kapadokya Turu başlayacaktır.
Tur rehberiniz sizi alacak ve diğer katılımcılar otellerinden alınacak ve ardından tura başlayacaklar. Görebileceğiniz yerler şöyle;
Devrent Vadisi, küçük, sivri peri bacalarının ay benzeri manzaralarıyla ünlüdür. Vadiyi keşfetmek ve en sıradışı kaya oluşumlarına tanık olmak için zaman ayıracağız. Gül Vadisi, bazı büyük gizli kaya oyma kiliseleri ile güzel kaya oluşumlarına sahiptir. Paşabağ Keşişler Vadisi, üç başlı peri bacalarını görmek için en iyi yerdir. Avanos, MÖ 3000'den beri pişmiş toprak sanat eserlerinin merkezidir. Çavuşin Köyü en eski oyma kaya kiliselerine sahiptir. Ayrıca, antik yerleşimin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi'ni görme şansınız olacak.
Kapadokya'da bir gece kalın.

3.Gün - KAPADOKYA TURU & PAMUKKALE OTOBÜSÜ
Kapadokya'nın her güzel köşesini görme şansınız olacak.
Tur rehberiniz sizi alacak ve diğer katılımcılar otellerden toplanacak ve ardından tura başlayacak. Bu gün ziyaret edeceksiniz;
Kaymaklı Yeraltı Şehri; Kaymaklı Kalesi veya Kutsal Alanı olarak bilinen büyük bir tepenin altında kurulan bu harikalar diyarı yeraltı şehrinin tarihi, M.Ö. 3000'de Hitit ve Frigler Dönemi'ne kadar uzanmaktadır.
Uçhisar Kalesi; bu uzun volkanik kaya çıkıntısı Kapadokya'nın en önemli yerlerinden biridir ve kilometrelerce görülebilir.
Güvercin Vadisi; daha önce bölgedeki çiftçiler tarafından gübre olarak kullanılmak üzere dışkıları toplayan eski güvercin koylarının bulunduğu bir yerdir.
Kızıl Vadi; peri bacaları arasındaki kamp alanını görebilirsiniz.
Turdan sonra otobüs durağına götürüleceksiniz Gecede yerel otobüs ile Denizli'ye seyahat edeceksiniz. Süre yaklaşık 10 saat olacak

4.Gün - PAMUKKALE TURU & KUŞADASI'YA TRANSFER
Denizli'ye geldikten sonra otelden alınacak ve kısa bir mola vereceğiniz Pamukkale'ye transfer olacaksınız. Otelde kahvaltı edeceksiniz ve bir duş ve kısa bir dinlenme için zamanınız olacak, bu alandaki doğal harikaları ziyaret edebilirsiniz;
Denizli'de beyaz cennet olarak bilinen Pamukkale Travertenleri ve doğa ve tarihin keyifli bir buluşması olan Hierapolis, hem şifalı suların hem de Aziz Philip'in antik çağlarda şifalarını arayan bir yerdi. O zamanın zenginleri buraya geldi, buraya yerleşti ve burada öldü. Böylece şehrin nekropolü muhteşem anıtsal mezarlarla doludur.
Tur sonunda Selçuk / Kuşadası'na transfer olacaksınız.
Kuşadası'nda bir gece kalın.

5.Gün - EFES TURU & İSTANBUL'A UÇUŞ
Unutulmaz yolculuk sona erer
Efes turumuzun son noktası. Orada antik dünyada güzel yerler göreceksiniz. Efes, antik dünyanın kapısını açan yerdir. Meryem Ana Evi gibi ünlü yerler, turistlerin özellikle hacı olmakla ilgilenen birkaç önemli noktadan biridir. Artemis Tapınağı tamamen mermer ve Isabey Camii'nden inşa edilmiş bir tapınaktır. Bu yerler size unutulmaz anlar yaşatacak. Efes turu sona erdi.
İzmir'den İstanbul'a uçacaksınız.
İstanbul'a vardığınızda otellerinize transfer edilirsiniz.
5 Gün Türkiye Kaşif Tur Paketi sona erdi.

İçerir:
- Otobüs Terminali ve Havaalanı Transferleri
- Dahili uçak bileti ve yerel otobüs biletleri
- Seyahat planına göre tüm konaklamalar
- Kapadokya'da 2 gece otel
- Kuşadası'nda 1 gece otel
- Profesyonel tur rehberi
- Seyahat programında belirtilen yemekler
- Seyahat planında belirtilen giriş ücretleri
- Turdaki tüm nakliyatlar
- Yerel vergiler ve hizmet ücretleri

Hariç:
- Kişisel giderler
- Öğle yemeğinde içecekler
- Yemekler
- Pamukkale'deki antik havuza giriş