İZMİR'DEN 5 GÜN KİTAPLI TUR

325 EURO

İZMİR'DEN 5 GÜN KİTAPLI TUR

İzmir'den 5 Gün İncil Turu
Detaylar:
Sizi, Ege Bölgesi'nde bulunan ve size insanlık tarihine dini bir bakış açısıyla tanıklık etme şansı tanıyan eski tapınaklar, 7 İncil kilisesi yol..

İzmir'den 5 Gün İncil Turu
Detaylar:
Sizi, Ege Bölgesi'nde bulunan ve size insanlık tarihine dini bir bakış açısıyla tanıklık etme şansı tanıyan eski tapınaklar, 7 İncil kilisesi yolculuğuna çıkaracağız. Efsanevi “tüm kudretli” Zeus'un sunağından, İsa'nın annesi kutsal Meryem Ana'nın kutsal evine kadar, birçok mistik kalıntı, 5 günlük muhteşem bir yolculuk sırasında görmeniz için yolda.

1.Gün: İzmir - Varış Günü
İzmir havalimanına veya Kuşadası / Çeşme Limanı'na vardığımızda, rehberimiz otele transferinizde size yardımcı olması için isim işaretinizle buluşacaktır. Size oda anahtarınız verilecek ve günün geri kalanı İzmir'i Keşfetmek için sizindir. Geceleme İzmir'de.

2.Gün: Bergama - Thyatira - İzmir
Kahvaltıdan sonra Bergama olarak adlandırılan Bergama'ya gidiyoruz. Asya'nın Yedi Kilisesinin yerlerinden biridir [Rev. 01:11; 02:12]. Burada, dünyanın en dik tiyatrosu olan etkileyici Akropolis'i, klasik zamanların ünlü tıp merkezi olan Asklepion'u keşfediyoruz. Trajan Tapınağı ve dünyanın önde gelen ve uzun zamandır Mısır'daki eşit derecede ünlü İskenderiye Kütüphanesi'nin rakibi olan Kütüphane.
Ayrıca Kızıl Bazilika'yı (St. Johns Kilisesi) de ziyaret ediyoruz. Sonra Asya'nın Yedi Kiliselerinden bir diğeri olan Akhisar olarak adlandırılan Thyatira ziyaretimize devam ediyoruz [Rev. 01:11; 2:18 - 24; Elçilerin İşleri 16:14]. Mor boyalarla ünlü bir şehirdi. Roma dönemine ait bazilika kalıntılarını ve bazı mimari parçaları ziyaret ediyoruz. Philippi'de mor satıcısı olan Lydia, Thyatira'dan geldi.
Türkiye'nin üçüncü büyük şehri ve Asya'nın Yedi Kilisesinin yerlerinden biri olan Smyrna'nın panoramik bir yolculuğunun tadını çıkarıyoruz [Rev. 2:12 - 17]. Smyrna, kanlı bir ticaret ve savaş tarihine sahip, yaralı bir şehir. MÖ 4. yüzyılda dikilen Büyük İskender'in komutanı Lysimachos Kalesi'ni ziyaret ettiğimiz Pagus Dağı'na yükseliyoruz. Saat Kulesi'ni de göreceğiz. Akşam yemeği ve geceleme İzmir'de otelde check-in.

3.Gün: İzmir - Sardeis - Philadelphia - Laodikya - Hierapolis
Bugün sabahın erken saatlerinde Asya'nın Yedi Kilisesinin en güzel bölgelerinden birine gidiyoruz [Rev. 01:11; 3: 1-4], Sardeis, şu anda Sart. Bu, ölmekte olan bir kilise olarak tasvir edilen MÖ 6. yüzyılın eski Lidya krallığının başkentiydi. Büyük Artemis Tapınağı'nı ve Bizans Kilisesi haline gelen Kibele Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Ayrıca restore edilmiş spor salonunu ve yeniden inşa edilmiş Sinagogu ziyaret edeceğiz. Ayrıca Büyük Cyrus ve «altın» Pactolus nehri tarafından inşa edilen Susa'dan Sardeis'e giden kraliyet Pers Yolu'nun son birkaç metresini de görüyoruz. Yolda öğle yemeği.
Sonra günümüzde Asya'nın Yedi Kiliseleri'nin bir başka kilisesi olan Alaşehir olarak adlandırılan Philadelphia'ya yolculuğumuza devam ediyoruz [Rev. 01:11; 3: 7] ve sansürlenmeyen tek kilise. Orada, biraz yüksek kemerli ve 11. yüzyıl freskleri ile tuğladan yapılmış bir Bizans bazilikasının kalıntılarını görüyoruz. İyileştirici şehir olan Hierapolis'e, aslında Pamukkale, sıcak maden suyunun topraktan patladığı ve havuzlar, kanallar ve sarkıtlar oluşturan sarp kayalıkların üzerinden geçtiği beyaz “pamuk kalesi” ne gidiyoruz. Terapötik sular, MÖ 190'da Hierapolis ve Laodicea'nın kurucuları tarafından biliniyordu. Hierapolis [Col. 4:13] Havari Philip'in Şehitliği'ni ziyaret ediyoruz, burada Domitian'ın emrettiği zulüm sırasında şehit düştü. Küçük Asya'nın Yedi Kilisesinden bir diğeri olan Laodicea'ya (bugünkü adı Denizli) geçin [Rev. 01:11; 03:14; Sütun 2: 1; 4:13 - 16]. Antik tiyatrosu, bazilika kalıntılarını ve antik taş su borularını görüyoruz.
Domitian Kapısı, Arcadian Yolu, MS 2. yüzyıl Tiyatrosu, Nymphaion, Apollo Tapınağı, Plütonyum ve Nekropolü ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme için Pamukkale'de otelde check-in.
4.Gün: Efes - Kuşadası
Aziz John Bazilikası da dahil olmak üzere Efes antik kentini ziyaret etmek için Efes'e gidin. Havari Pavlus Efesliler'e vaaz verdi ve üç yıl burada yaşadı. Bu kilise de ondan bir mektup aldı. MÖ 10. yüzyılda kurulan bu büyük ve önemli şehirde kazıların devam ettiği muhteşem kalıntıları geziyoruz. Artemis Tapınağı, Efes antik siteleri ve Meryem Ana.
Scholastica Hamamları, Celsus Kütüphanesi, Hadrian Tapınağı ve Tiyatro gibi harika kamu binalarıyla kaplı mermer sokaklarda tarih boyunca yürüyün. Antik kentin yedi harikasından bir diğeri olan Efesliler Diana Tapınağı bu şehirde inşa edildi. John Bazilikası'nı ziyaret ediyoruz. Meryem Ana Evi'ni ziyaret edin. Geceleme Kuşadası'nda.
5.Gün: İzmir - Turun Sonu
Kahvaltıdan sonra eve dönüş uçuşumuz için Kayseri havaalanına hareket ediyoruz.
İçerir:
- HB otelde geceleme
- Transferler
- İngilizce Tur rehberi
- Giriş bedeli
- Tüm vergiler - ücretler
- İç hat uçuşları
Hariç:
- Tek meslek
- İçecekler
- Kişisel giderler