İSTANBUL'DAN OTOBÜS'E 4 GÜN EFES - PAMUKKALE

239 EURO

İSTANBUL'DAN OTOBÜS'E 4 GÜN EFES - PAMUKKALE

Efes ve Pamukkale Turu

1.gün
20:00 - Otobüs durağına transfer
22:00 - Kuşadası'na (Efes) giden otobüs

2. gün
08:30 - Kuşadası'na varı..

Efes ve Pamukkale Turu

1.gün
20:00 - Otobüs durağına transfer
22:00 - Kuşadası'na (Efes) giden otobüs

2. gün
08:30 - Kuşadası'na varış ve otele transfer
09:30 - Efes Turu'na Başlayın

Tur, antik dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı'nın kalıntılarını ziyaret ederek başlar. Daha sonra, şüphesiz en mükemmel korunmuş Greko-Romen şehri olan Efes'in muhteşem ana alanına ilerler. Kalıntılar arasında ayakta kalan belirgin özellikler Celsius Kütüphanesi, Agora, Tiyatro, Odeon, Trajan Çeşmesi, Domitianus Tapınağı ve Roma Latrines'tir. Öğle yemeğinin ardından Meryem Ana Evi'ni ziyaret edin; son günlerini geçirdiği yer olarak bilinir.

3 gün
Kahvaltıdan sonra şifalı özelliklere sahip doğal kaplıca sularının merkezi olan Pamukkale'ye gidin. Sudaki kimyasal özellikler nedeniyle dağ yamacında saf beyaz renkli Travertenler ve basamaklı su terasları oluşturulmuştur. Pamuk yığınlarına benzerliği, Türkçe'de 'Pamuk Kalesi' olarak adlandırılmaktadır.
Travertenleri ve Anadolu'daki 1200 mezar taşıyla en büyük Nekropol'e sahip Hierapolis antik kentini ziyaret edin. Kutsal havuz da sitenin en önemli özelliklerinden biridir. Sığ termal suları, altında yatan antik Roma kalıntılarının harika bir saçılımı üzerinde dalgalanıyor

17:00 - Kuşadası'na dönüş
22:00 - İstanbul'a otobüs

4. gün
08:00 - İstanbul'a varış ve otelinize transfer

İçerir:
- 1 gece
- Otobüs biletleri
- Öğle yemeği