İSTANBUL'DAN 4 GÜN KAPADOKYA -KONYA

419 EURO

İSTANBUL'DAN 4 GÜN KAPADOKYA -KONYA

4 Gün Kapadokya ve Konya Turu
Detaylar:

Doğanın bize gönderdiği en güzel coğrafi yerlerden biri olan Kapadokya bölgesi, binlerce yıllık tarih, tarihi camiler, enfes yemekler, kahv..

4 Gün Kapadokya ve Konya Turu
Detaylar:

Doğanın bize gönderdiği en güzel coğrafi yerlerden biri olan Kapadokya bölgesi, binlerce yıllık tarih, tarihi camiler, enfes yemekler, kahvaltı, sıcakkanlı Anadolu halkı ve Konya bu tur sayesinde elinizin altında .
3 gece ve 4 günlük Türkiye turu ile seçtiğimiz otellerde, Kapadokya'da 2 gece ve Konya'da 1 gece konaklama şansınız olacak.


1.Gün - KAPADOKYA'YA UÇUŞ & TAM GÜN KAPADOKYA TURU
05:00 - İstanbul'daki otelinizden alınacak ve Havaalanına taşınacaksınız.
07:00 - İstanbul'dan Kayseri'ye veya Nevşehir'e uçacaksınız. (Uçuş süresi uygunluk durumuna göre değiştirilebilir.)
08:15 - Kayseri veya Nevşehir'e iniş.
Nevşehir'e geldikten sonra profesyonel tur rehberimizle buluşacaksınız. İlk durağımız deve şeklindeki peri bacalarıyla ünlü Devrent Vadisi. Devrent Vadisi'nin görkemli manzarasını zihninize bastıktan sonra Paşabağ-Keşiş Vadisi, hem ilginç hem de çok güzel büyüleyici yapıların ilginç eşsiz manzarasıyla büyük ve küçük peri bacalarını görebileceğiniz keşiflerinizi bekliyor. Her yıl binlerce insanın ziyaret ettiği bu vadi, orijinal yapılarını yıllarca koruyan nadir peribacalarına ev sahipliği yapıyor.
Turdan sonra varış noktamız binlerce yıldır çanak çömlek yapımına ev sahipliği yapan Avanos. Kızılırmak Havzası'ndan getirilen kırmızı kil ile yapılan çanak çömlek işçiliği, yıllardır Avanos halkı için geçim kaynağı olmuştur ve turistler için farklı bir heyecan atmosferi yaratmaktadır.
Öğle yemeğinden sonra oradaki yerel bir restoranda yemek yiyeceğiz ve yolculuğumuz başka bir güzel yerle devam edecek.
Avanos'tan sonraki diğer fantastik noktamız, yüzyıllar önce bölgede yaşayan Hıristiyanların eserlerine ev sahipliği yapan Göreme Açık Hava Müzesi. Günün sonunda otelinize transfer edileceksiniz.
Kapadokya'da bir gece kalın.

2.GÜN - TAM GÜN GÜNEY KAPADOKYA TURU
Yemek: Kahvaltı ve Öğle Yemeği
Bu gün, sıcak hava balonu aktivitesine ek bir ücret karşılığında katılabilirsiniz. Ekstra etkinlikler bölümünden ekleyebilirsiniz.
09:30 - Kahvaltı yaptıktan ve otele baktıktan sonra, Güney Kapadokya'yı tamamen keşfetmek ve keşfinize başlamak için tur rehberimizle buluşacaksınız.
Turumuzun ilk durağı vadi yürüyüşü, ilkbaharda yapılacak en güzel aktivitelerden biriydi. Kızıl Vadi, bölgedeki en etkileyici vadilerden biri. Oradan ayrıldıktan sonra bir sonraki durağımız, dev bir oyulmuş kaya kütlesi altına inşa edilmiş küçük bir yerleşim yeri olan Çavuşin Köyü oldu. Hıristiyan keşişlerin geçmişte Müslümanların birlikte yaşadığı bir köyün hemen arkasında Çavuşin harabelerinde yaşadığı yer burasıdır.
Öğle yemeğinden sonra oradaki yerel bir restoranda yemek yiyeceğiz ve yolculuğumuz başka bir rüya ülkesinde devam edecek. Öğle yemeğinden sonra, ilk Hıristiyanların yıllar önce yaşadığı efsanevi Kaymaklı Yeraltı Kentlerini ziyaret edeceğiz.
16:30: Tam günlük tur bittikten sonra otellerimize transfer edileceksiniz.
Kapadokya'da Geceleme.

3.Gün - KONYA & KONYA GÜN TURUNA GİDEN OTOBÜS
Sabahın erken saatlerinde Konya'ya doğru otobüs yolculuğumuz başlayacak. Konya'ya öğleden sonra varacağız.
Lezzetli bir öğle yemeğinden sonra, tarihi Konya kentinde geçmişe yolculuk başlayacaktır.
Müslümanlar arasında çok popüler olan Mevlana Türbesi'nin turumuzun ilk noktası olduğu Mevlana Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Osmanlı dönemine ait Sultan Selim Camii, yöresel spesiyalitelerin bulunduğu güzel bir restoranda öğle yemeği yemeden önce bir sonraki durağımız olacak. Daha sonra Mevlana'nın sıkça ibadet ettiği 1000 yıllık Alaettin Tepesi'nde (tümülüs) bulunan Alaaddin Camii'ni ziyaret edeceğiz. Mevlana (Mevlana) döneminde ölümden sonra yolculuk hakkında yaşayan ve danışan birçok Selçuklu-Türk sultanının mezarları vardır. Alaettin Tepesi'nin kuzeyine doğru yürüdüğümüzde, Selçuklu Sultanlarının saray kalıntılarını geçip Karatay Medresesine varacağız. Bir zamanlar bu okul bir din eğitimi okulu olarak hizmet etti. Sonra Mevlana’nın en yakın arkadaşlarından biri olan Şems-i Tebriz'in mezarını ve camisini göreceğiz.
Konya turu bittikten sonra otellerinize transfer olacaksınız. Otele giriş yapmak.
Konya'da Geceleme.

4.Gün - KONYA HAVALİMANI ve İSTANBUL'A UÇUŞA ULAŞIM
Otellerinizden alınacak ve İstanbul'a uçmak için Konya Havalimanı'na transfer olacaksınız. İstanbul'a geldikten sonra ulaşım servisimiz sizi İstanbul'daki otellerinize transfer edecektir.
4 Gün Kapadokya ve Konya Turumuz burada.

İçerir:
- Tüm Havaalanı Transferleri
- İç hat uçak biletleri
- Profesyonel tur rehberi
- Konya otelde 1 gece
- Kapadokya otelde 2 gece
- Seyahat programında belirtilen yemekler
- Seyahat planında belirtilen giriş ücretleri
- Yerel vergiler ve hizmet ücretleri
- Turdaki tüm nakliyatlar

Hariç:
- Kişisel giderler
- Öğle yemeğinde içecekler
- Yemekler