İSTANBUL'DAN 3 GÜN ÜÇGEN TURU

549 EURO

İSTANBUL'DAN 3 GÜN ÜÇGEN TURU

Üçgen Turu Türkiye
Detaylar:

Yılın en heyecan verici Türkiye turuna katılmaya hazır mısınız?
Üçgen Türkiye tur paketiyle, hızlandırılmış 3 günlü..

Üçgen Turu Türkiye
Detaylar:

Yılın en heyecan verici Türkiye turuna katılmaya hazır mısınız?
Üçgen Türkiye tur paketiyle, hızlandırılmış 3 günlük güzergah ile Türkiye'nin en iyi 3 yerini ziyaret edebileceksiniz. Ziyaret edeceksin;
Pamukkale, doğal güzelliği ile ünlüdür. (UNESCO)
Eski dünyanın kapılarına bakan Efes. (UNESCO + Yedi Harika)
Dünyanın en nadir yerlerinden biri olan Kapadokya. (UNESCO)
Bu tur, Türkiye'nin ünlü üç yerini hızla keşfederek bir araya getiriyor.


1.Gün - DENİZLİ & PAMUKKALE TURUNA UÇUŞ VE KUSADASI'YA TRANSFER
03:30 ─ İstanbul'daki otelinizden alınacaksınız.
İstanbul'daki havalimanına transfer olacaksınız.
06:10 Denizli Denizli'ye uçuyorum.
07:25 Denizli Denizli Havalimanı'na varış.
Denizli Havalimanı'ndaki isim işaretiniz sizi karşılayacak.
Pamukkale'ye transfer olacaksınız. Ardından Pamukkale turu başlar.
Türkiye Üçgen Turu 3 Günlük turumuz kapsamında Pamukkale'yi ilk ziyaret günü olarak belirlendi. Bugün Pamukkale, yerli ve yabancı turistler için en popüler doğal ilgi alanlarından biridir. Bölgedeki Pamukkale Travertenleri, yüzyıllarca süren doğa hareketleri sonucu oluşan çok ilginç yapılardır. Tamamen beyaz bir renge sahip olan bu yapıların, çeşitli dönemlerde meydana gelen doğal olaylardan etkilendiği bilinmektedir. Pamukkale travertenleri de çok popüler sıcak kaplıca kaynağıdır. Bu termal suda birçok vitamin ve mineral vardır. Üst üste inşa edilen ve neredeyse bir dağ görünümünde olan Pamukkale Travertenleri, UNESCO tarafından korunan dünya mirası alanlarından biridir. Bu bağlamda, her yıl yerli ve yabancı birçok turist bu bölgeyi ziyaret etmektedir.
Ayrıca Karahayıt adında doğal bir su kaynağı görme şansına da sahip olacaksınız. Karahayıt, Pamukkale Travertenleri'ne dahil olduğu düşünülen önemli bir termal su kaynağıdır. Bu bölgede birkaç termal otel bulunmaktadır.
Pamukkale travertenlerine çok yakın olan Hierapolis antik kenti, turumuz kapsamında ziyaret edilecek yerlerden biri. Önemli bir Frig şehri olan bu bölge, çeşitli tarihi binalara ev sahipliği yapıyor. Lisanslı tur rehberimizle tüm bu binaları ziyaret ederek onlar hakkında bilgi edineceksiniz.
Onyx Fabrikası turumuzun ilk gününde son varış noktasıdır. Burada, doğal taşların nasıl daha estetik hale getirildiğini görme şansınız olacak.
16:00 Pamuk Pamukkale turu sona erdi.
Kuşadası'ndaki otelinize transfer edileceksiniz.
Kuşadası'nda bir gece kalın.

2.Gün - EFES TURU & KAPADOKYA'YA UÇUŞ
08:30 - Otelden kahvaltı ve check-out işleminden sonra alınacak ve Efes Antik Kenti'ne transfer olacaksınız.
Efes antik kentinde çok önemli bir yapı sizlerle buluşacak. Artemis Tapınağı, bu şehirde ziyaret edeceğiniz en değerli binalardan biridir. Dünyanın 7 Harikası'nda bulunan bu yapı maalesef bugün hasar görmüştür. Bu nedenle, binanın gerçek ihtişamını görmek için interneti kullanabilirsiniz. Lisanslı tur rehberimiz, MÖ 550 yılından beri kullanılan Artemis Tapınağı hakkında bilgi verecektir.
Efes antik kentindeki belki de en görkemli binalardan biri Celsus Kütüphanesi'dir. Günlük yaşamda Efes halkı kütüphaneye gelip kitap ödünç alabilirdi. Hesaplamalara göre, bu kütüphane yaklaşık 14 bin kitap içeriyor. Bu, Celsus Kütüphanesini üçüncü büyük antik kütüphane yapar.
Mermer Sokaklar, Efes Antik Kenti'nde ilginizi çekecek başka bir şeydir. Canlı bir sosyal yaşama sahip olan Efes antik kentinin sokakları oldukça estetiktir. Sokakların sağ ve sol tarafında mermerden yapılmış çeşitli sütunlar ve heykeller bulunmaktadır. Bu sokaklarda çeşitli dini törenler yapıldı. Buna ek olarak, birçok kişi gün batımını izlemek için bu sokaklarda dolaştı.
İkinci gün Meryem Ana Evi'ni ziyaret edeceğiz. Bu bina, Efes antik kentinin en eski binalarından biri olarak öne çıkıyor. Binanın bir zamanlar Meryem Ana'nın evi olduğu bilinmektedir.
16:00 ph Efes turu sona erecek.
İzmir Havalimanı'na transfer olacaksınız.
20:20 ─ Kapadokya'ya uçmak.
Tur tarihinizde doğrudan uçuş yoksa, İstanbul üzerinden aktarmalı uçuş kullanacağımızı lütfen unutmayın.
21:45 Kayseri Kayseri veya Nevşehir Havalimanlarına varış.
Havaalanına vardığınızda, isim işaretinizle karşılanacaksınız.
Kapadokya'daki otelinize transfer edileceksiniz.
Kapadokya'da Geceleme.

Kapadokya'daki sıcak hava balonlarıyla uçmak harika. Harika fotoğraflar çekmek istiyorsanız, yerde olmalısınız. Günlük Kapadokya Turlarına bakın3.Gün - KAPADOKYA TURU & İSTANBUL'a GERİ DÖN

Ek aktivite 1: Sıcak hava balonu uçuşu şiddetle tavsiye edilir. Balon uçuşunun fiyatı bu pakete dahil değildir.
Ek aktivite 2: Sıcak hava balonu ile uçmak istemiyorsanız, Kapadokya Sıcak Hava Balon İzleme şiddetle tavsiye edilir.
09:45 - Kahvaltıdan ve otelden çıkıştan sonra personelimiz sizi almaya gelecek.
Kapadokya tur alanına transfer edileceksiniz.
Kapadokya, her yıl birçok yabancı turistin ziyaret ettiği çok önemli bir merkezdir. Burada, doğal olayların sonucu olan çok farklı tarzlarda kayalar ve taşlar var. Ayrıca, bölgede uzun süre yaşayan Hıristiyanlar, bölgede çeşitli mimari eserler bırakmışlardır. Bu nedenle, tarihin en eski kiliseleri ve yaşam alanları Kapadokya'da görülebilir. Kapadokya, peribacaları ve yeraltı şehirleri ile ünlüdür. Birçok insan seramik sanatıyla ilgileniyor. Kendiniz ve sevdikleriniz için nerede hediye alacağınızı seçebilirsiniz.
Göreme Açık Hava Müzesi, ziyaret edeceğimiz en önemli ve görkemli yerlerden biridir. Burada farklı kiliseler göreceksiniz. Tüm bu kiliseler taş ve kayalara inşa edilmiştir. Bu alan tamamen kiliselerden oluşan bir inziva alanıdır. Geçmiş zamanlarda, dünyadan arınmak isteyen rahipler ve rahibeler, burada kiliseler yaparak burada yaşamaya başladılar.
Avanos, Kapadokya'nın en popüler bölgelerinden biridir. Bölgede çömlek yapımını öğrenebileceğiniz çeşitli çarşılar var. Avanos ayrıca peri bacaları açısından çok zengin bir bölgedir.
Son varış noktası Uçhisar. Burada eski zamanlardan beri korunmuş önemli bir kale göreceksiniz. Ayrıca Uçhisar, panoramik manzaralar açısından en güzel Kapadokya bölgesidir.
16:00 ─ Kapadokya turu sona erecek.
Havaalanına transfer olacaksınız.
20:20 Istanbul İstanbul'a uçmak.
21:55 Istanbul İstanbul'daki havaalanına varış.
Havaalanına vardığınızda, isim işaretinizle karşılanacaksınız.
Personelimizle görüştükten sonra İstanbul'daki otelinize transfer edileceksiniz. Saatlerin ve havaalanlarının müsaitlik durumuna göre değiştirilebileceğini lütfen unutmayın.
3 Günlük Türkiye tur paketi sona erdi.

İçerir:
- Almak ve bırakmak
- Seyahat planına göre iç hat uçak biletleri
- Profesyonel tur rehberi
- Kuşadası otelde 1 gece
- Kapadokya otelde 1 gece
- Seyahat programında belirtilen yemekler
- Seyahat planında belirtilen giriş ücretleri
- Yerel vergiler ve hizmet ücretleri
- Turdaki tüm nakliyatlar

hariçtir
- Kişisel giderler
- Öğle yemeğinde içecekler
- Yemekler
- Kleopatra Antik Termal Havuzuna giriş ücreti