İZMİR'DEN İSTANBUL'A 3 GÜN EFES VE PAMUKKALE

289 EURO

İZMİR'DEN İSTANBUL'A 3 GÜN EFES VE PAMUKKALE

İzmir'den Efes ve Pamukkale Turu

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Efes, Selçuk ilçesi sınırları arasında yer almaktadır. Çağlar boyunca şehir birçok medeniyete e..

İzmir'den Efes ve Pamukkale Turu

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Efes, Selçuk ilçesi sınırları arasında yer almaktadır. Çağlar boyunca şehir birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve inanılmaz miktarda eser yaratmaya yardımcı olmuştur. 2015 yılından bu yana, Eski Dünyanın 7 harikasından biri olarak ün kazanmıştır. Yapıları ve tarihi ile insanları etkilemeyi başardı.
Pamukkale, Türkiye'nin en popüler turizm merkezlerinden biri ve bölgeye en çok yerli ve yabancı ziyaretçiyi ziyaret eden kalıntılar. Menderes Nehri Vadisi'ndeki doğal, arkeolojik bir alan olan Pamukkale, beyaz Travertenleri ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Nadir bir başyapıt olan şehir, Denizli il sınırları içinde ve şehir merkezine 20 kilometre uzaklıktadır.
# Not: Bu tur İzmir'den başlar, İstanbul'da sona erer. Bu turu İzmir'de bitirmek istiyorsanız, lütfen bizi bilgilendirin.

Detaylar:
1.Gün - İZMİR HAVALİMANI'NDA & ÜCRETSİZ GÜN
İzmir'deki havalimanına vardığınızda, personelimiz sizin adınıza yazılmış bir tabela ile sizi karşılayacaktır.
Kuşadası'ndaki otellerinize transfer olacaksınız.
Bugün ücretsiz.
Kuşadası'nda bir gece kalın.

2.Gün - EFES TURU
Mermerlerle dolu antik bir şehir
08:00 - Otelde kahvaltı yaptıktan sonra Efes Antik Kenti'ne transfer edileceksiniz.
Efes ziyaretiniz sırasında antik Agoraları, Tapınakları, Sokakları ve Evleri ziyaret edeceksiniz. Varlıklarını neredeyse mükemmel bir şekilde korudular.
Ayrıca, antik dünyanın en büyük Roma tiyatrolarından birini görme fırsatına sahip olacaksınız.
Antik Roma Evleri: Efes'teki teras evleri dünyanın en eski evleri arasındadır. Roma döneminde zengin insanlar için inşa edilen yapılar hala güzel bir şekilde korunmuştur. Roma mozaikleri ve freskleriyle muhteşem anları deneyimlemenize yardımcı olacaklar. Uzun ve titiz bir restorasyondan sonra halka açıktır.
O zaman Ünlü Celsius Kütüphanesi'ne aşık olacaksınız. Kendi zamanında kütüphanede binlerce el yazması vardır. Şimdi kendi zamanında binlerce el yazması barındıran kütüphanenin muhteşem bir duvarı var.
Efes antik kentinde paraşütle atlama şirketi bile var. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Meryem Ana Evi: Bir zamanlar Mary'nin yaşadığı yer olarak bilinen tapınak, yıl boyunca farklı dinlerden birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Vatikan'dan gelen rahiplerin haçlı kolyeleri, Hıristiyanların onları kutsal gördüğü yerde gerçekleşir. Bülbül Dağı'nın zirvesindeki bu yapı izleyicileri hayrete düşürüyor.
Turlarda en sık karşılaşılan sorunlar yemeklerdir. Ancak, Efes turunuz sırasında bunu deneyimlemezsiniz. Yerel bir restoranda, yemekleri zevkinize göre yiyebileceksiniz.
İsabey Camii: 1375 yılında inşa edilen yapı, Osmanlı camii mimarisinin en belirgin özelliklerinden biridir. Caminin planında geometrik şekiller ön plana çıkıyor. Tasarım ve tasarım için Şam'daki Ulu Cami'den esinlenmiştir. Burası sizi şaşırtmak için güzel.
16:00 ─ Efes turu sona erecek.
Otellerinize aktarılacaksınız
Kuşadası'nda bir gece kalın.

3.Gün - PAMUKKALE TURU & İSTANBUL'A UÇUŞ
Pamuk kalesinin ziyareti Travertenler
08:00 - Kahvaltıdan ve otelden çıkış yapıldıktan sonra Kuşadası'daki otellerinizden alınacaksınız.
Pamukkale'ye transfer olacaksınız.
12:00 - Pamukkale'ye vardığınızda, yerel bir restoranda lezzetli bir öğle yemeği yiyeceksiniz. Ardından Pamukkale turu başlar.
Menderes Nehri kıyısında 100 metre yüksekliğindeki Pamukkale Travertenlerini Denizli'nin birçok noktasından görmek mümkün. Pamukkale, kaynak suları ve traverten teraslı tepelerden oluşmaktadır. Bin yıldır spa olarak hizmet veren doğa şaheserinin terasları, spa suyundan biriken karbonat minerallerinden oluşur.
Buradaki kaplıcalar, özellikle yaz aylarında tipik bir cazibe haline geliyor. Burayı ziyaret eden insanlar arasında aileler, sevenler ve hatta yeni evliler var. Pamukkale’nin etkisinde bulunan Hierapolis antik kenti, travertenlerden sonra en etkili kişi. Roma döneminde en parlak dönemini yaşayan kentten, oldukça heybetli birkaç bina var. Ayrıca, kurulduğu dönemde önemli kutsal törenlere ev sahipliği yapmayı daha ilginç hale getirdi.
Boş zamanlarınızda çevreyi kendiniz de keşfedebilirsiniz. Ayakkabılarınız olmadan travertenlerde de yürüyebilirsiniz. İsterseniz, beyaz cennetin hemen yanında antik Roma'nın en görkemli binaları arasında sayılan Hierapolis, Agora ve Nekropolü görebilirsiniz. Şifalı bir havuz olarak kabul edilen Antik Havuz'da bir tedavi bulabilirsiniz. Bir zamanlar Kleopatra'yı karşılayan havuzun bugünlerde binlerce insanı var.
Pamukkale'de Kleopatra’nın Havuzu
Burası MÖ 2. yy'dan Hierapolis kentindeki Antik Havuz ve Kleopatra Havuzu'dur. UNESCO'nun koruması altında, Dünya Mirası Listesi'nin bulunduğu bölge, Hierapolis antik kentinde, Pamukkale Travertenlerinin hemen üstünde yer almaktadır. Böyle değerli bir mirası bu kadar özel bir şekilde deneyimlemek sizin için bir dönüm noktası olacaktır. Havuza giriş ücrete dahil değildir, Pamukkale'de ekstra ücret ödemeniz gerekmektedir.
Pamukkale'nin Kalsiyum Kayalıkları
Kalsiyum karbonatla doymuş su güneşin altında buharlaşır. Beyaz Travertenlerin jel formunda pamuk benzeri bir görünümden sonra, yapı katılaşır ve yüzey kristalize kayalar haline gelir. İlk traverten ve pamuk gibi beyazın yumuşak olması nedeniyle Pamukkale'nin 35-100 ° C sıcaklık aralığında 17 sıcak su alanı vardır. Kaynaktan termal su, 320 metrelik bir traverten mesafesinden geçmektedir. Buradan traverten tabakalarına dökülür ve 240-300 metre daha ileride olacaktır.
16:00 ─ Pamukkale turu sona erdi.
Denizli'deki havaalanına transfer olacaksınız.
19:30 ─ Denizli'den İstanbul'a uçuyor.
20:20 pm Istanbul İstanbul havalimanına varış.
İstanbul'daki otellerinize transfer olacaksınız. (Bu turu havalimanında bitirmek istiyorsanız, lütfen bizi bilgilendirin.)
İzmir'in Efes ve Pamukkale turu sona erdi.

İçerir:
- Havaalanı karşılama ve bırakma
- Kahvaltılı 2 gece otel konaklama
- Otelden alma ve bırakma (merkezi otellerden)
- Profesyonel tur rehberi
- Giriş bedeli
- 2 Öğle Yemeği ve 1 Kahvaltı
- Nakliye
- Uçuş bileti
- Yerel vergiler

Hariç:
- İçecekler