2 GÜN KAPADOKYA KOZAKLI SICAK YAYLAR

219 EURO

2 GÜN KAPADOKYA KOZAKLI SICAK YAYLAR

Kozaklı Kaplıcaları 2 Gün
Detaylar:
1.gün
Sizi Kapadokya'daki otelinizden saat 9: 30'da alıyoruz.
Çavuşin'e varıncaya kadar Kapadokya'nın en güzel vadileri..

Kozaklı Kaplıcaları 2 Gün
Detaylar:
1.gün
Sizi Kapadokya'daki otelinizden saat 9: 30'da alıyoruz.
Çavuşin'e varıncaya kadar Kapadokya'nın en güzel vadilerinden bazılarından geçiyoruz. Burada Çavuşin köyünü ve mağara kilisesini ziyaret edebilirsiniz. Bu, 5. yüzyıla kadar uzanan bölgedeki en eski olanıdır.
Çavuşin'den sonra seramik ve seramikleriyle ünlü küçük bir kasaba olan Avanos'a gideceksiniz. Orada Red River'da öğle yemeği yiyeceksiniz ve ayrıca çömleklerin nasıl yapıldığını ve süslendiğini göreceğiniz bir seramik atölyesini ziyaret edeceksiniz. Geleneksel bir çömlekçinin tekerleğini bile deneyebilirsiniz.

Ardından kuzeyi doğal kaplıcaları ve termal suyu ile ünlü Kozaklı'ya götürüyoruz. Kozaklı kaplıcalarının sıcak suları birçok mineralin karışımından oluşur ve yüksek seviyede kalsiyum, sodyum, klor iyonları ve hidrokarbon iyonları içerir. Romatizma, metabolizma bozuklukları, cilt hastalıkları, görme problemleri ve diğer birçok problemin tedavisinde etkili oldukları söylenir.
İç ve dış havuzlar, Türk hamamları, saunalar ve hidromasajlı küvetler gibi olanakların tadını çıkarabileceğiniz Thermal Spa Otelinizi kontrol edeceksiniz; masaj hizmetleri de verilmektedir.
Thermal Spa Otelinizde akşam yemeği ve dinlenme.
Kozaklı'da bir gecede

2. gün
Rehberiniz kahvaltıdan sonra sizi alacak ve muhteşem Kapadokya manzarasını Göreme'ye götüreceğiz ve burada Karanlık Kilise de dahil olmak üzere dünyaca ünlü Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret edebileceksiniz. Rehberiniz, 10. ve yüzyıla kadar uzanan Eski ve Yeni Ahit sahneleri ile süslenmiş mağara kiliselerindeki fresklerin anlamlarını açıklayacaktır. Site, Hıristiyanlığın ilk yıllarından beri bir manastır olarak kullanılmaktadır. Öğle yemeği için, Kapadokya'nın yukarısında yükselen kayalık bir kalenin kenarına oyulmuş evlerin ortasında Ortahisar köyünü geleneksel bir restoran ziyaret edeceğiz. Bir toprak kap içinde pişirilmiş lezzetli bir güveç - yerel kebap deneyimini test kebap. Öğle yemeğinden sonra, Ürgüp’ün aile peri bacaları, Devrent'in hayvan şeklindeki kaya oluşumları ve ünlü mantar şeklindeki peri bacaları ile Keşiş Vadisi ve kayaya oyulmuş St. Simeon’un keşiş hücresi gibi çeşitli fotoğraf durakları yapıyoruz. Son durak, bir şarap imalathanesini ziyaret edeceğiniz ve yerel Kapadokya şaraplarını tatma fırsatı bulacağınız Ürgüp'te.
Akşam uçuşunuz için havalimanına ya da bir geceleme için otantik mağara otelinize transfer ayarlayabilir ve tatilinize devam edebiliriz.

İçerir:
- Otelden araçla alma ve otele araçla bırakma hizmeti.
- Termal Spa otelinde açık büfe kahvaltı dahil bir gece konaklama
- Lisanslı, profesyonel İngilizce konuşan rehber *.
- Öğle yemeği.
- Giriş ücretleri
- Klimalı VIP araçlarla ulaşım.

Hariç:
- İçecekler
-Akşam yemegi