İSTANBUL'DAN 2 GÜN EFES VE PAMUKKALE

269 EURO

İSTANBUL'DAN 2 GÜN EFES VE PAMUKKALE

İstanbul'dan 2 Günlük Efes ve Pamukkale Turu

Selçuk ilçesi sınırları içerisinde Bülbül Dağı ile Panayır Dağı arasındaki ovada yer alan Efes antik kenti, dün..

İstanbul'dan 2 Günlük Efes ve Pamukkale Turu

Selçuk ilçesi sınırları içerisinde Bülbül Dağı ile Panayır Dağı arasındaki ovada yer alan Efes antik kenti, dünya çapında bir üne sahiptir ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Tarih boyunca yerini sürekli değiştiren bir şehir; ören yeri 8 kilometrekare gibi geniş bir alana yayılmıştır.
Dünyada görülmeye değer yerler arasında Pamukkale ile doğal güzelliklere aşık olacaksınız. Pamukkale'ye vardığınızda, doğal güzellikler arasında kaybolacaksınız. Pamukkale turu başlamadan önce açık büfe öğle yemeği yiyeceksiniz.

Efes ve Pamukkale Tur Paketi
Detaylar:
1.Gün - İSTANBUL'DAN İZMİR & EFES TURUNA UÇUŞ

05:00 - Personelimiz otelinize gelecek ve sizi İstanbul'daki havalimanına transfer edecektir. (Zaten havaalanındaysanız, doğrudan uçabilirsiniz.)
07:30 - İstanbul'dan İzmir'e uçacaksınız.
08:30 - İzmir Havalimanı'na iniş.
Personelimiz havaalanından alacak ve Efes Antik Kenti'ne transfer olacaksınız.
Antik çağların ana liman kentlerinden biri olan Efes; aynı zamanda kültür, sanat, bilim ve inancın merkezidir. Neolitik Taş Devri'nden bu yana çeşitli dönemlere dayanan büyük arkeolojik kalıntıların ve büyük medeniyetlerin bulunduğu antik Efes kenti, Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Artemis Tapınağı dahil olmak üzere mimari olarak değerli birçok yapı içerir. Arkadiane Caddesi, Büyük Tiyatro, Celsus Kütüphanesi, Ticari Pazar Yeri, Oktagon, Hadrian Tapınağı, Traian Çeşmesi, Memmius Anıtı, Domitian Tapınağı ve Stadyum bu binalardan bazılarıdır.
Artemis Tapınağı, o zamanlar en zengin kral Croesus, Lydya tarafından inşa edildi ve inşaat 120 yıl sürdü. Tapınağı, bronz ve mermer heykellerle inşa ettiler ve doldurdular. Turlar sırasında en çok dikkat çeken tapınak, dünyanın 7 harikasından biridir.
Panaya Kapulu'daki Meryem Ana Evi olarak bilinen ev, uzun araştırmaların ardından Efes'te keşfedildi. Hıristiyan inançlarına göre, İsa'nın çarmıha gerilmesinden sonra Meryem, Havari John olarak bilinen St Jean ile bu bölgeye geldi ve son yıllarını orada geçirdi. Bu yüzden ev kutsal bir hac olarak kabul edilir. Meryem Ana Derneği'ne ait olan bu yapı 1891'de bulundu. Küçük kubbeli bir kilise olan bu küçük bina Efes'e geldi.
Turda ziyaret edilecek bir diğer önemli yer ise Isa Bey Camii. 1375 yılında Aydınoğulları üyesi Isa Bey tarafından yaptırılmıştır. Dörtlüğe yakın bir alanı 51 × 57 metre boyutlarında kaplar. Camide kullanılan birçok mimari eser Efes harabelerinden getirilmiştir. Türk sanatı tarihindeki en önemli eserlerden biridir. İsa Bey Camii, 19. yüzyılda kervansaray olarak kullanılan bir yapıdır ve Anadolu mimarlığı tarihindeki en eski ve en görkemli eserdir. Caminin batı kapısı yazıtlar ve geometrik figürlerle süslenmiştir. Caminin batı duvarları mermerle, geri kalan duvarları mermerden yapılmıştır. Cami Selçuklu çinileri ile dekore edilmiştir.
16:30 ─ Efes turu sona erecek.
Kuşadası'ndaki otellerinize transfer olacaksınız.
Kuşadası'nda bir gece kalın.
2.Gün - PAMUKKALE TURU & İSTANBUL'A UÇUŞ

08:00 - Otelden kahvaltı ve ödeme yaptıktan sonra Pamukkale'ye transfer olacaksınız.
12:00 ─ Pamukkale'ye varacaksınız. Yerel bir restoranda öğle yemeği yiyeceksiniz ve tur başlıyor.
Adımlara benzeyen beyaz dağı ziyaret etme şansınız olacak. Manzarayı seyrederken dağ boyunca birçok büyük ve küçük havuzdan birinde dinlenebilirsiniz. Ayrıca mineral bakımından zengin mineraliyle şifa bulacaksınız. Uzaktan bakıldığında bile, bu muhteşem görüntü insanları büyülemek için yeterlidir. Termal suyun oluşturduğu beyaz bölgenin uzunluğu 2700 m'dir ve bu özel yer 1988'de UNESCO tarafından Dünya Kültür ve Doğal Miras Listesine dahil edilmiştir. Dağa benzeyen travertenler arasındaki zamanı unutmaya başlıyorsunuz. Ayakkabısız sıcak sularda Pamukkale'nin inanılmaz bir macerasını yaşayacaksınız.
Diğer adresi Pamukkale Travertenleri turu bittikten sonra Hiearapolis antik kenti olacak. Pamukkale'nin kucağına sarılmış olan Hierapolis antik kenti o kadar iyidir ki, tarih ve doğa 2 bin yıldan fazla el ele tutuşur; eşsiz bir güzellik yaratan Anadolu'nun bu köşesinde. MÖ 190 yılında, daha önce kült merkezinin Kybele'nin bulunduğu bu bölgeye gelmiş olan Bergama Kralı Eumenes tarafından kurulan şehir, güzel karısı Hiera'ya ithaf edilmiştir. MÖ 190 yılında, daha önce kült merkezinin Kybele'nin bulunduğu bu bölgeye gelmiş olan Bergama Kralı Eumenes tarafından kurulan şehir, güzel karısı Hiera'ya ithaf edilmiştir. Kuzey-güney doğrultusunda sütunlu ana cadde, kentte Roma döneminin görkemini ortaya koymaktadır. Anıtsal kapıların her iki uçta beklediği caddede önemli kamu binalarının kalıntıları öne çıkıyor. Romalılar tarafından bölgedeki termal tesisleri değerlendiren hamamların bir kısmı restore edilmiş ve bugün müze olarak kullanılmıştır.
Antik havuzun üzerindeki tepede duran Roma tiyatrosu 20.000 kapasiteye sahiptir. Sütunlu cadde ve tiyatro arasındaki kalıntıları ile Apollo tapınağı, Kybele'nin kutsal bölgesi üzerine inşa edilmiştir. Mağara, canlılar ve insanlar için tehlikeli olan karbon monoksit gazını içeren çırçır deliği olarak da bilinir. Tapınak ve ana cadde arasında bulunan anıtsal çeşme MS 4. yüzyıldan Bizans dönemine kadardır.
16:00 ─ Pamukkale turu sona erecek.
Denizli'deki havaalanına transfer olacaksınız.
19:30 - Denizli'den İstanbul'a uçacaksınız.
20:20 pm Istanbul İstanbul havalimanına varış.
Otele transfer edileceksiniz. (Havaalanında söylemek istiyorsanız, lütfen bizi bilgilendirin.)
İstanbul'dan 2 Gün Efes ve Pamukkale turu sona erecek.

İçerir:
- Otelden alma ve bırakma (merkezi otellerden)
- Gidiş-dönüş uçak biletleri
- Havaalanı karşılama ve bırakma
- 1 gece kahvaltılı otel konaklama
- Profesyonel tur rehberi
- Giriş bedeli
- 2 Öğle Yemeği ve 1 Kahvaltı
- Nakliye
- Yerel vergiler