İSTANBUL'DAN 18 GÜN EKO TURU

3189 EURO

İSTANBUL'DAN 18 GÜN EKO TURU

18 GÜN EKO TURU

Detaylar:
Süre: 18 Gün
Kalkış: İstanbul
Tur Sonu: İstanbul
Rota: İstanbul - Abant - Safranbolu - Pınarbaşı - Comlekciler Köyü - Kastamonu..

18 GÜN EKO TURU

Detaylar:
Süre: 18 Gün
Kalkış: İstanbul
Tur Sonu: İstanbul
Rota: İstanbul - Abant - Safranbolu - Pınarbaşı - Comlekciler Köyü - Kastamonu - Hattusa - Amasya - Trabzon - Uzungöl - Rize - Ayder - Borca - Karagol - Artvin - Yusufeli - Erzurum

Gün 01 - İstanbul - Varış Günü
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
Türkiye'ye hoş geldiniz, İstanbul'a varış. Havaalanından transfer ve otelinize giriş. Geceleme İstanbul'da.

Gün 02 - İstanbul Şehir Turu
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
İstanbul Şehir Turu için 09: 00'da hareket ediyoruz. Araba yarışlarının sahnesi olan antik Hipodrom ile üç anıtla başlayacağız: Theodosius Dikilitaş, bronz Yılanlı Sütun ve Konstantin Sütunu. Daha sonra mimar Mehmet tarafından 16. yüzyılda inşa edilen Ayasofya'nın karşısında Sultanahmet Camii ile devam edeceğiz. Mavi İznik çinilerinin görkemli iç dekorasyonu nedeniyle Sultanahmet Camii olarak da bilinir. Daha sonra ünlü Ayasofya olan son durağımıza geleceğiz. Bu antik bazilika, 4. yüzyılda Büyük Konstantin tarafından inşa edilmiş ve 6. yüzyılda Justinian tarafından yeniden inşa edilmiş, tüm zamanların mimari harikalarından biridir. Turdan sonra Boğaz Turu'nu deneyimleme seçeneğiniz var. Asya'yı Avrupa'ya bağlayan muhteşem Boğaz manzarasının tadını çıkarma şansınız olacak. Akşamın geri kalanı İstanbul'un tadını çıkarmak için sizindir. Geceleme İstanbul'da.

03.Gün - Yedi Göl ve Abant Gölü Turu
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
Birbirinden farklı yükseklik noktaları olduğu ve aynı zamanda birbiriyle yaya olarak bağlı olduğu 7 gölü ziyaret etmek. Heyelan sonucu oluşan bir vadide yedi küçük göl bulursunuz: Büyükgöl (Büyük Göl), Seringol (Soğuk Göl), Deringol (Derin Göl), Nazligol (Zarif Göl), Küçükgol (Küçük Göl), İncegol (İnce Göl) ) ve Sazligol (Reedy Gölü). Göller 550 hektarlık bir alanda yer alırken, bulundukları Milli Park 2019 hektardır. Bölge, en iyi bilinen yürüyüş yerleri arasındadır. Orman Bakanlığına ait, oyalanmak isteyen ziyaretçilerin kalabileceği küçük bungalovlar vardır. Bölgede geyik ve alabalık üretim çiftlikleri de bulunmaktadır. Araç tipine ve ziyaretçi sayısına göre giriş ücreti ödenir. Piknikçiler için masalar, ateşler ve çeşmeler mevcuttur. 1 Nisan - 1 Eylül arasında Yedigöller'de balıkçılık yapılmaktadır. Daha sonra öğle yemeği yiyip Abant Gölü'ne hareket edeceğiz. Abant muhtemelen Türkiye'nin en ünlü gölüdür. Bolu'ya 30 kilometre uzaklıktadır ve Ankara-İstanbul karayolunun kesiştiği noktadan ulaşabilirsiniz. Göl 22 kilometrelik bir sürüşün sonunda. Gölün çevresindeki yedi kilometrelik yürüyüş, bölgenin tadını çıkarmak için harika bir fırsat sunuyor. Yürümek istemeyenler ata binebilir veya at arabasında turu tamamlayabilir. Abant gölü çam ağaçlarıyla çevrilidir. Gölün oluşma şekli bir tartışma konusudur. En derin noktası 45 metredir. Kırsal, her mevsim hoş bir şekilde farklıdır. Nilüferler yaz aylarında yüzeyi süslüyor. Alabalığı ile de ünlüdür. Daha sonra köydeki çarşıda alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak. Bir gecede Abant yakınındaki geleneksel köy evi.

04.Gün - Safranbolu
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
Kahvaltıdan sonra tarihi Safranbolu Çarşısı'na yürüyüşe çıkıyoruz. Daha sonra Cinci Hoca Kervansarayı, Cici Hoca Hamamı, Kaymakamlar Evi (Müze), İzzet Mehmet Paşa Camii ve daha fazlasını ziyaret ediyoruz. Kastamonu'ya devam edin, hükümet binası, Kaya mezarı, Şeyh Saban-i Veli Türbesi, Nasrullah Şeyh Camii ve daha birçok tarihi yeri ziyaret ediyoruz. Safranbolu'da otantik ahşap evlerde geceleme.

Gün 05 - Ilgarini Mağara Pınarbaşı
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
Bugün Pınarbaşı bölgesinde (Kastamonu'nun kuzeybatısında) bulunan Ilgarini Mağarası'na hareket edeceğiz, Türkiye'nin en büyük mağaralarından biri. Trekking ve dayak yolu kapalı keşif için harika bir yerdir. Mağara iki bölümden oluşmaktadır. Mağara aktiftir ve sarkıt ve dikit aktivitesi devam etmektedir. Bu mağarada bir şapel ve bir mezarlık bulunmuştur. Ilgarini Mağarası dünyanın 4. büyük mağarası seçildi. IIgarini Mağarası'na giden yol yok, bu yüzden Mağaraya trekking yapacağız, bu yüzden uygun ayakkabıları getirdiğinizden emin olun. Gecede Pınarbaşı'nda.

Gün 06 - Ilisu Şelalesi ve Varla Kanyonu
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
Kahvaltıdan sonra Türkiye'nin Karadeniz bölgesindeki Kastamonu ilinin ilçesinde ve ilçesinde bulunan Pınarbaşı yakınlarındaki Kure Milli Parkı'ndaki İlisu Şelalesi'ni ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinden sonra bu güzel doğal Türk köyünün çevresinde dinlenebilir veya Varla Kanyonu'na yürüyüş yapabilirsiniz. Kanyon yürüyüş yaklaşık 4km. Gecede Pınarbaşı.

7.Gün - Comlekciler Köyü Binicilik
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
Comlekciler Köyü'ne kahvaltı yaptıktan sonra bu köyde isteğe bağlı aktivite olarak yapabileceğiniz muhteşem at binme olanakları bulunmaktadır. At binme sadece yeni başlayanlar için değil, yeni başlayanlar için de dersler ve yürüyüşler yapıyor. Bu köy doğal güzellikleri bakımından zengindir. Tüm yemekler ev yapımı çiftlik kendi sebze, tereyağı ve süt üretir Bir haftalık binicilik macera ilgileniyorsanız o zaman bu da düzenlenebilir. Geceleme Comlekciler Köyünde.

Gün 08 - Halaçoğlu Vadisi Turu
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
Kahvaltıdan sonra Halaçoğlu Vadisi'ne hareket ediyoruz. Bu vadiyi atlar veya traktörler gibi farklı ulaşım yöntemleri ve biraz yürüyüşle ziyaret edeceğiz. Bu, bölgedeki en iyi vadilerden biridir. Temiz dağ havasında koku ve nefes alabilirsiniz. Biz tatlı yeşil bir ortamda harika bir Barbekü öğle yemeği olacak. Yolda, hala bu alanda çalışan birçok çiftlik ve çobanı göreceksiniz. Bu bölgede herkesin ne kadar arkadaş canlısı olduğunu göreceksiniz. Geceleme Comlekciler Köyünde.

Gün 09 - Kastamonu
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
Kahvaltıdan sonra Kastamonu'ya hareket ediyoruz. Kastamonu, Anadolu'daki ormanların ortasında gizlenmiş hoş bir şehirdir. Tepenin eteğinde 12. yüzyıldan kalma Bizans kalesinin güzelliği sizi karşılıyor. 13. yüzyıl Atabey Camii ve İbni Nektar Camii görülmeye değer. Kasaba köyünde, Mahmut Bey Camii'nde Türkiye'nin en zarif ahşap oymalarından birini görme şansınız olacak. Şehirde öğle yemeği ve öğle yemeğinden sonra Hattuşa'ya hareket. Hititlerin başkenti Hattuşa (Hattuşa) idi. İdo-germen yarı Avrupalıların MÖ 18. yy başında Karadeniz üzerinden kuzey Anadolu'ya geldikleri Hititler. Burada Hatti'nin yerel halkıyla bir araya geldiler. Onlar yaptı. Anadolu'da büyük medeniyetler. Bronz çağında da buradalardı. MÖ 18. ve 12. yüzyıllar arasında hüküm sürdüler. At arabalarını savaş aracı olarak kullandılar. Ramses 2. saldırıları sırasında kullandılar ve Mısırlılarla büyük bir savaş yaptılar ve sonra kil üzerine yazdıkları ve 2 kadının imzaladığı bir barış anlaşması yaptılar. Bu, kadınların katıldığı ilk barış antlaşmasıydı. Gecede Hattuşa.

10.Gün - Hattuşa Turu - Amasya
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
Sabah 08:30 da Kahvaltıdan sonra Hititler tanrı ve tanrıçalarının kaya oymaları olan Hititlerin açık hava tapınağının kalıntısı olan Yazilikaya'yı ziyaret edin. Daha sonra Hattuşaş'a, büyük tapınağa, Aslan Kapıları ve kral dahil şehir kalıntılarına gidiyoruz. Hititlerin yaz sarayını ziyaret ederek Hititlerin ve Hatti medeniyetinin ilk başkenti olan Alacahoyuk'a yolculuk. Bir gecede Amasya'da.

11.Gün - Amasya Turu
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
Bugün Amasya'yı kendi başınıza keşfetmeniz için ücretsiz bir gün. Amasya hakkında çok az Amasya'da, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu, İlhanlı ve Osmanlı medeniyetlerinin kalıntıları ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk yıllarına ait birçok önemli kalıntı görülebilir. Bu tarihi kentin müzeleri, birçok medeniyetten kalan kültürel hazineler içeriyor. Amasya, tarihi ve kültürel zenginliğe sahiptir ve şehir doğal güzellikler açısından da çok zengindir; Amasya çevresindeki kaplıcalar çok ünlüdür. Amasya Yaliboyu Evleri Osmanlı mimarisinin en güzel örnekleridir. Bu binalar genellikle iki katlıdır ve şimdi AKTAV adı verilen bir vakıf tarafından restore edilmektedir. Kültürel ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı. Amasya ayrıca elma, kiraz, şeftali ve bamya ile ünlüdür. Şehrin köklü kültürel geleneğinin güzel doğasının tadını çıkarmak istiyorsanız, Amasya sizin için en heyecan verici yerlerden biridir. Burada dost canlısı dostlarımız sizi ağırlayacak. Bir gecede Amasya'da.

12.Gün - Amasya - Trabzon
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
Kahvaltıdan sonra Amasya'dan Trabzon'a hareket edeceksiniz, Karadeniz dağ sıralarını kesen güzel bir otobüs yolculuğu, Trabzon'a varış ve Otelinize giriş, Trabzon'da Geceleme.

13.Gün - Trabzon, Sümela Manastırı, Zigana ve Karaca Mağarası
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
Sümela Manastırı'na hareket edin, derin bir ormanda saf bir uçurumun yüzüne yapışan, Altindere Vadisi Milli Parkı'nda hızlı akan bir dere yanında dinlenen, öğle yemeğinde, Zigana Dağları'ndan geçen eski İpek Yolu boyunca seyahat eden 4. yüzyıl Sumela Manastırı'nı ziyaret edin. bizi renkleri ve oluşumları ile Türkiye'nin en güzeli sayılan Karaca Mağarası'na götürecek, Trabzon'a geri dönecek.

14.Gün - Trabzon - Uzungöl
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
13. yüzyıldan kalma bir kilise olan Ayasofya'dan (Ayasofya) yola çıkın ve Bizans fresklerinin olağanüstü koleksiyonunu inceleyin, pitoresk bir yamaç çekişi olan Ortahisar Camii'ni ziyaret edin, eski bir Comneni katedrali olan Ortahisar Camii'ni ziyaret edin kasaba, Kız Manastırı, 13. yüzyılda Alexios III tarafından inşa edilmiş bir rahibe manastırı. Boztepe'den şehrin panoramik manzarasının keyfini çıkarın. Bölgedeki en fotojenik yerlerden biri olan Uzungöl'e hareket, bir balık lokantasında öğle yemeği, gezi. Gecede Uzungöl'de.

15.Gün - Rize - Firtina Vadisi - Ayder
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
Ayder'e doğru yola çıkın, botanik bahçesini ziyaret edin ve Rize'nin panoramik manzarasına sahip olun, güzel Firtina Vadisi'nden Çamlıhemşin'e gidin, çok sayıda şelale, firtina vadisinde taş köprüler ve muhteşem Kaçkar Dağları'nın eteklerinde yemyeşil ormanların tadını çıkarın, öğle yemeği ve Ayder'de gezi. Bir gecede Ayder'de.

16.Gün - Ayder - Borçka - Karagöl - Artvin
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
Artvin'e gidin, Ardanuç'taki Borçka Karagöl ve antik Gürcü Kiliseleri Dolishane, Yeni Rabat (Shetberdi) Kilisesi'ni ziyaret edin, Türkiye'nin en hızlı akan ve en iyi rafting nehri Çoruh Nehri'nin yanında sürüleceksiniz. Artvin'de Gecelik

17.Gün - Yusufeli - Erzurum
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
Çoruh Vadisi'ni gezmek bizi diğer Gürcü Kiliselerine götürecek; İşhan, Oşk-Vank ve yolda Tortum Şelaleleri'ni ziyaret edin, yolda öğle yemeği, Erzurum'a gidin ve geceleme Erzurum'da.

18.Gün - Erzurum - Turun Sonu
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
Sabah ziyaret Selçuk ve Moğol anıtları; 1308 yılında Moğol Prensi Olcayto tarafından yaptırılan ikiz minaresi Yakutiye Medrese adında bir ilahiyat okulu olan Çifte Minareli Medrese, zengin çinilerle dolu bir minarenin tepesinde yer alıyor. Ulu Cami ve Erzurum Kalesi, İstanbul'a dönüş için Erzurum Havalimanı'na transfer.

İçerir:
- Sabahlamak
- Transferler
- İngilizce Tur rehberi
- Giriş bedeli
- Tüm vergiler - ücretler

Hariç:
- Tek meslek
- İçecekler
- Kişisel giderler