14 DÍAS DELICIOS TURCOS

1899 EURO

14 DÍAS DELICIOS TURCOS

14 Gün: Türkiye Butik ve Lokum

Detaylar:

1.Gün: İstanbul'a varış
Türkiye'ye hoşgeldiniz. İstanbul Havalimanı'na varış, Temsilcimiz, isminiz ve havaalanı..

14 Gün: Türkiye Butik ve Lokum

Detaylar:

1.Gün: İstanbul'a varış
Türkiye'ye hoşgeldiniz. İstanbul Havalimanı'na varış, Temsilcimiz, isminiz ve havaalanında geceleme için otele özel transfer ile havaalanında buluşacaktır.

2.Gün: Tam Gün İstanbul Turu
09.00: 00 Kahvaltıdan sonra otelden alın ve yolculuğumuz, dünyanın iki kıtada bulunan tek şehri İstanbul'da başlıyor. Bizans, Konstantinopolis, İstanbul - üç adı 2600 yıldan fazladır, yaklaşık 1600'ü dünyanın bildiği en büyük imparatorluklardan birinin başkenti Bizans ve Osmanlı'dır. Ayasofya, Sultanahmet Camii ve Hipodrom dahil Topkapı Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. Burada araba yarışları ve Bizans ayaklanmaları yer alıyor. Alışveriş için Kapalıçarşı ziyaret edin. Geceleme İstanbul'da.

3.Gün: Tam Gün İstanbul Turu
Sabah 08.30. Kahvaltıdan sonra otelden alın. Önce Mısır Çarşısı (Mısır Çarşısı): Buradaki hava, tarçın, kimyon, safran, nane, kekik ve diğer akla gelebilecek her bitki ve baharatın cazip kokusu ile doludur. Avrupa ve Asya. Kıyı, eski ahşap villalar, mermer saraylar, kaleler ve küçük balıkçı köyleriyle kaplıdır. Öğleden sonra Yeraltı sarnıcı ziyareti. Geceleme İstanbul'da.

4.Gün: Kapadokya Turu
Sabah kahvaltıdan sonra sabahleyin Kapadokya'ya uçuş için İstanbul havaalanına transfer. 1 saatlik uçuşun ardından Kayseri'ye varış. Rehberinizle tanışın ve Cave Hotel Ürgüp Evi veya Yunak Evleri veya Gamirasu mağara otele transfer. Uçhisar Kalesi öğleden sonra turu. nefes kesici bir manzara sunan en yüksek ve en baskın nokta olan Uçhisar Kaya Kalesi'ne gidiyoruz. Kapadokya'daki bir mağara otelde panaromik manzaralar için Esentepe Rüzgarlı Tepesi'ni ziyaret ederek gün ve gecede fotoğraf ve gece çekiyoruz.

5.Gün: Kapadokya Turu
Kapadokya ile ilk buluşma, Ürgüp'te en popüler ve reklamlarda görülen Three Sisters Peri Bacalarını ziyaret ediyor. Sonra Güvercinler Vadisi'ne gidiyoruz, Güvercinler her zaman Kapadokya halkı için önemliydi. Bu yüzden insanlar onları belirli yerlerde tutmak için bazı güvercin evleri oydu. Güvercinlerin evlerinin insanlar için evler gibi olduğunu göreceksiniz. Daha sonra Kaymaklı Yeraltı Şehri'nde Kapadokya'nın en büyük ve en derininden 200'ü olan dünyanın merkezine iniyoruz. Bundan sonra Mustafapaşa'ya “masa üstü” dağlarla çevrili, bozulmamış Kapadokya köylerinden geçiyoruz. Yolda Ayvalı Köyü'nü ziyaret ediyoruz. Muhteşem eski Yunan evleri ile eski bir Yunan kenti olan Mustafapaşa'ya (Sinasos) devam ediyoruz; Geç Yunan yerleşimlerinin ve mimarisinin çok güzel örnekleri. Bir mağara otelde geceleme.

6.Gün: Kapadokya Turu
Kahvaltıdan sonra ikinci gün özel Kapadokya turumuza katılın. Yerel bir el sanatları merkezine ilk sürüş. Burada kullanılan geleneksel halı dokuma tekniklerinden bazılarını görebilir ve güzel halıların muhteşem görüntülerini izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Devrent Vadisi'ne gidin, farklı kaya oluşumlarının görülebildiği bu ay manzarası içinde yürüyün .. Paşabağ Peri Bacaları Vadisi'ndeki peri bacalarının en iyi örneklerini görünce, fayans ve seramik atölyeleriyle ünlü Avanos Kasabası'na ilerliyoruz . Öğle yemeğinden sonra bir sonraki durağımız, çeşitli yüzyıllardan kalma kiliselerin duvarlarını süsleyen muhteşem kaya kiliselerinin ve güzel fresklerin tadını çıkaracağınız Göreme Açık Hava Müzesi'dir. Bir mağara otelde geceleme.

7.Gün: Kapadokya - Konya
Konya'ya hareket. 13. yüzyılda Selçuklu şaheseri Sultanhan Kervansarayı ziyaret edip Konya'ya varış. Öğle yemeği. Dünyaca ünlü mistik Mevlana Türbesi'ni ziyaret ettikten sonra, güzel çinilerin sergilendiği Karatay İlahiyat Okulu'na devam edin. Geceleme Konya'da.

8.Gün: Antalya
Antalya'ya gidin. Perge, Aspendos ve Kurşunlu şelalesinin kalıntıları özel turu. Geceleme Antalya'da.

9.Gün: Antalya - St.Nicholas - Myra - Kekova - Kalkan
Akdeniz'in el değmemiş koylarına güneye doğru ilerleyin. St. Nicholas'ı ziyaret edin ve Batık Şehir ve Simena'ya özel bir tekne almak için Kekove'de durun. Bir köyde lezzetli balık öğle yemeğinden sonra ünlü Kaş ve Kaputaş plajına rağmen Kalkan'a gidin. Kalkan'a varış. Gecede Patara'da.

10.Gün: Kalkan - Pamukkale
Sabah Patara antik kentini ziyaret edin ve Patar plajında ​​yüzün. öğleden sonra rahatlayın Pamukkale'ye gidin, Traverten teraslarının keşfi ve Hierapolis. Pamukkale'deki traverten terasları, geniş bir beyaz uçurum tarafındaki çeşitli mineral kaynaklarından gördüğümüz en muhteşem doğal harikalardan biridir, düz, kalsit yüklü suların yaklaşık 200 m'sine bakan bir dizi teras seviyesine dökülmüş ve yaratılmıştır. tuhaf bir katılaşmış kaskadlar ve kabuk şeklindeki havzaların bir peri diyarı. Manzaraya Pamukkale (pamuk Kalesi): Pamuk için “pamuk” ve kale için “kale” adını veren kardan kreasyonlara veya pamuktan toplara benziyor. Ayrıca, havzalardaki su ışığın nasıl girdiğine göre rengini değiştiriyor. Gecede Pamukkale.

11.Gün: Pamukkale - Afrodisias - Şirince
Yolda Şirince'ye gidin, Laodicea'yı ziyaret edin. Öğleden sonra Şirince villiage varış. Nisanyan Evleri'ne giriş yapın. Norrow sokaklarında yürüyün, yerel insanlarla tanışın. Farklı meyve şaraplarını tadın. Gecede Şirince'de.

12.Gün: Efes - Şirince
Kahvaltıdan sonra, Büyük İskender, Sezar, Cicero, Havariler Paul ve John ve diğer birçok bilinen isimlerin izinde birkaç saat geçireceğimiz Efes'e gidiyoruz. Yakın zamanda açılan en zengin Romalıların yaşadığı yamaç evleri, hassas kazı ve sunumun mükemmel bir örneğidir. Mozaikler ve freskler muhteşem. Gelenek, Meryem Ana'nın çarmıha gerilmeden sonra buraya St John tarafından getirildiğini ve son yıllarını izole bir dağın tepesinde Efes kenti yakınlarında yaşadığını düşünüyor. Fransiskanlar tarafından ziyaret edilen ve ziyaretçilere açık olan sitede güzel bir şapel inşa edilmiştir. Şirince'ye dönmeden önce Papa, Aziz John Bazilikası ve Efes müzesi tarafından hac yeri olarak belirlenmiştir.

13.Gün: İzmir - İstanbul
Kahvaltıdan sonra İstanbul'a uçuş için İzmir havalimanına transfer. Otelimize varış ve transfer. öğleden sonra Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı'nda ücretsiz veya Cağaloğlu Hamamı veya Çemberlitaş Hamamı'nda (Türk Hamamı) kendi başınıza bir Türk hamamı alın. Geceleme İstanbul'da.

14.Gün: Ana Sayfa
Otelden alın ve havaalanına transfer.

Önemli uyarı:
- Fiyatlar çift kişilik veya üç kişilik ortak odada kişi başıdır.
- Yalnız seyahat eden kişi, tek kişilik ek ücret için% 25 ekstra ödeme yapmalıdır.
- Uçuşlar İstanbul veya Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan olabilir.
- Hava koşulları nedeniyle balon turunuz iptal edilirse tamamen geri ödenirsiniz.
- Bizimle seyahat eden değerli misafirlerimiz, otobüslerde, her türlü transfer aracında, havaalanında veya otobüs istasyonunda herhangi bir değerli eşyayı kaybetme ve unutmamız durumunda herhangi bir sorumluluk kabul etmediğimizi bildirmek isteriz. Lütfen eşyalarınızı yanınızda bulundurun.

Seyahat ipuçları:
- İstanbul kışları çok soğuk ve karlı olabilir, bu yüzden kendinize kışlık giysiler sağlayın.
- Yaylar ve sonbaharlar yağmurludur, şemsiyenizi veya yağmurluğunuzu unutmayın.
- Yazlar nemli ve sıcak, yeterli güneş kremi koyun ve şapkanızı getirin.
- Her zaman Türkiye'deki turlar için rahat ayakkabılar giyin.
- Pamukkale için mayolarınızı unutmayın.
- Camileri ziyaret edeceğiniz günlerde t-shirt veya şort giyebilirsiniz, sorun değil, çünkü giriş eşarpında ve omuzlarınızı veya bacaklarınızı örtmek için kıyafet parçası sağlarlar.
- Namaz vakitleri dışında herhangi bir camiyi ziyaret edebilirsiniz.

İçerir:
- Kahvaltılı oteller
- İstanbul - Kapadokya uçak biletleri
- Antalya - Pamukkale şehirlerarası ve şehir içi otobüs seferleri
- Seyahat planında belirtilen havaalanı transferleri
- Seyahat planında belirtilen otobüs istasyonu transferleri
- Turlarda öğle yemeği
- Seyahat planında belirtilen yerler ve müzeler için giriş ücretleri
- Profesyonel İngilizce konuşan rehber

Hariç:
- Kişisel giderler
- Öğle yemeğinde iç
- Akşam yemegi
- Sağlık Sigortası
- Kılavuz ve sürücüye ipucu
- Kleopatra yüzme havuzu girişi