14 JOURS -13 NUITS: TOUR DU BUDGET MAGIQUE DE TURQUIE EN BUS

1049 EURO

14 JOURS -13 NUITS: TOUR DU BUDGET MAGIQUE DE TURQUIE EN BUS

Bu 14 günlük güzergah, sizi Türkiye'ye varış günü ve kalkış gününüz de dahil olmak üzere iki hafta içinde Türkiye'nin en önemli turistik yerlerine götürür.
Bazı günler için programlar, tatillere, müze kapanışlarına ve alternatif aktivitelere izin vermek için hareket ettirilebilir.

Birçok gezgin İstanbul'a Türkiye gezilerine başlar. İstanbul, Türkiye'ye girdiğiniz yerdeyse, seyahatinizin sonunda eve dönüş uçuşunuzu yakalamak için muhtemelen oraya geri dönmeniz gerekecektir.
İstanbul'u seyahatinizin sonu için saklayın! Havalimanına çift yönlü transfer maliyetini ve sıkıntısını, İstanbul otelinizde paketten çıkarma ve yeniden paketleme masraflarını kendiniz karşılayacaksınız.
Ayrıca, alışveriş yapmayı planlıyorsanız, İstanbul Kapalıçarşı'dır ve alışverişinizi seyahatinizin sonuna kadar kaydederek, tüm Türkiye'de alışverişlerinizi beraberinizde götürmek zorunda kalmayacaksınız.

Notlar:
• Bu fiyat çift kişilik odada kişi başıdır. Lütfen tek bir ek, üçüncü kişi ve çocuk fiyatları isteyin
• Oteller oda ve kahvaltıya dayalıdır. Giriş saati 14:00 ve çıkış saati 11:00.
• Tüm turlar düzenli. Özel tur seçenekleri için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
• Programlarımız sizin için uygun değilse herhangi bir değişiklik yapabilirsiniz. Seyahat programınızda birlikte çalışabiliriz.
• Kötü hava koşulları nedeniyle program değişebilir.
• Topkapı Sarayı Salı günleri kapalıdır. Yerini Chora Müzesi alacak.
• Kapalıçarşı pazar günleri kapalıdır.
• Caferaga Medrese Pazartesi günleri kapalıdır.
• Kış sezonunda Ayasofya Müzesi Pazartesi günleri kapalıdır. Yerini Chora Müzesi alacak.
• Boğaz turu programı hava veya deniz koşullarına göre değiştirilebilir.
• Kapadokya ve Pamukkale'de sıcak hava balonu uçuşu, macera veya günlük turlar için ayrı olarak rezerve edilebilir
• Pamukkale'de yamaç paraşütü ayrı olarak rezerve edilebilir.
• Kapadokya'da Türk gecesi ayrı olarak rezerve edilebilir.


1.gün
İstanbul'a varış ve otelinize transfer. İstanbul'da bir gecede


2.Gün - Bizans ve Osmanlı Emanetler Turu
Kahvaltı ve Öğle Yemeği Dahil
08:30 otelinizden alınca bir zamanlar dünyanın en büyüğü olan 5. yüzyıldan kalma bir Ayasofya'yı ziyaret edin. Bir sonraki durak, çarpıcı mavi İznik çinili iç mekanı ile ünlü Sultanahmet Camii'nde. Daha sonra antik Roma Hipodromu'nu ziyaret edin. Eski şehirdeki öğle molasının ardından Osmanlı Sultanlarının 400 yılı aşkın bir süredir büyük imparatorluklarını yönettikleri Topkapı İmparatorluk Sarayı'nı ve Süleymaniye Camii'ni ziyaret edin. Tur, saat 17: 00'de bitiyor ve otele geri dönüyor. İstanbul'da bir gecede

3.Gün - Boğaz Turu ve İki Kıta Turu
Kahvaltı ve Öğle Yemeği Dahil
08:30 Spice Market'i ziyaret etmek için otelinizden alın ve ardından Avrupa ve Asya kıtalarını bölen boğaz olan Boğaz'da bir tekne turu yapın, Öğleden sonra bir öğle yemeğinin ardından, son derece lüks olan Dolmabahçe Sarayı'nı ziyaret edin. sultanları. İstanbul'un Asya yakasına, Kıtalararası Boğaz köprüsünü geçerek Çamlıca Tepesi'ni gezmek için İstanbul'a bakıp güzel fotoğraflar çekebileceğiniz en yüksek nokta. Tur saat 17: 00'de bitiyor, otele geri dönüyor. Geceleme İstanbul'da.

4.Gün - Gelibolu Turu
Öğle ve Akşam Yemeği Dahil
Otelinizden 06: 30'da alın ve İstanbul'a arabayla 5 saat uzaklıktaki Gelibolu'ya hareket edin. Ziyaret edeceğiz; Kampanyanın kalıntılarını içeren orijinal günlük özleri ve mektupları içeren Kabatepe Müzesi, hedeflenen iniş yeri olan Brighton Plajı. Öğle yemeği, Anzak Koyu'nun güney ucundaki Plaj Mezarlığı, Avustralya ve Yeni Zelanda birliklerinin ilk dalgasının iniş yeri ve kampanya sırasında 30.000 adede kadar askere ev sahipliği yapan Lone Pine Avustralya Anıtı, Türklerin başarılı saldırısı ve yakalanması Ağustos saldırısı sırasında Avustralyalılar tarafından siperler, Ağustos saldırısı sırasında Yeni Zelandalılar tarafından yakalanan orijinal Müttefik ve Türk siperleri ve Nek, Chunuk Bair Yeni Zelanda Anıtı'nı ziyaret edeceğiniz Johnston Jolly. Geceleme Çanakkale'de.

5.Gün - Troya ve Bergama Turu
Kahvaltı, Öğle ve Akşam Yemeği Dahil
08:30 otelinizden, Sparta Kraliçesi Güzel Helen ve Truva Prensi Paris zamanlarından kalma efsanevi Truva atı ile ünlü Truva antik kentini ziyaret edin. Pergamon antik kenti, eski bir putperest tapınağın bir Bizans bazilikasına ve sonunda bir camiye çeşitli dönüşümlerinde belirgin olan, birbirini takip eden dini ibadetin bir bölgesi olan Kızıl Mahkemeye girer. Bir zamanlar dünyaca ünlü bir doktor ve akademisyen tıp merkezi olan tepedeki Asklepion'a doğru ilerleyin. Daha sonra Akropolis'in etkileyici kalıntılarını ziyaret edin. Turdan sonra Kuşadası'na gidin ve bir gecede kalın.

6.Gün - Efes Turu
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
Tur, antik dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı'nın kalıntılarını ziyaret ederek başlar. Daha sonra, şüphesiz en mükemmel korunmuş Greko-Romen şehri olan Efes'in muhteşem ana alanına ilerler. Kalıntılar arasında ayakta kalan belirgin özellikler Celsius Kütüphanesi, Agora, Tiyatro, Odeon, Trajan Çeşmesi, Domitianus Tapınağı ve Roma Latrines'tir. Öğle yemeğinin ardından Meryem Ana Evi'ni ziyaret edin; son günlerini geçirdiği yer olarak bilinir. Kuşadası'nda bir gecede

7.Gün - Pamukkale ve Hierapolis Turu
Kahvaltı ve Öğle Yemeği Dahil
08:00 otel sürüşünüzden Pamukkale ziyaretine; Pamukkale ve Hierapolis antik kenti Apollo Tapınağı, nefes kesen Tiyatro, büyüleyici Nekropolis ve son St. Philip'in şehit olduğu Hierapolis antik kentinin en büyük hamamları. Philip, Hierapolis'teki erken kilise ile bağlantılıdır ve Pamukkale'de kent tarihi açısından önemli bir rol oynamıştır. Son olarak, kalsiyum terasları ve havuzlarını ziyaret ediyoruz. Pamukkale'de bir gece kalın.

8.Gün - Pamukkale'den Antalya'ya
Kahvaltı dahil
Antalya'ya otobüsle ücretsiz gün ve otobüs (süre 4 saat). Antalya'da geceleme

9.Gün - Antalya Turu
Kahvaltı ve Öğle Yemeği Dahil
08:15 Perge antik sitesini detaylı bir şekilde ziyaret etmek için otelinizden alın; Stadyum, Roma Kapısı, Nymphaeum, Roma Hamamı, Helenistik kapı, Sütunlu Ana Cadde ve Agora. Öğle yemeğinden sonra Aspendos Tiyatrosu yakınındaki Köprüpazarı Deresi'nde öğle yemeği Aspendos Tiyatrosu ve Tarihi Su Kemerleri'ni ziyaret edin. Türk el sanatlarının da tanıtıldığı alışveriş molası • Side'nin tanıtımı ve bir buçuk saat serbest zaman. Geceleme Antalya'da.

10.Gün - Antalya
Kahvaltı dahil
Eğlence için Antalya'da serbest gün. İsterseniz bütün gün yüzebilirsiniz.
İsteğe bağlı: Kekova - Demre - Myra Turu'na yüzme ile katılabilirsiniz. Lütfen sor
19:00 otobüs durağına transfer ve 20: 00'de (gece 10 saat) halk otobüsü ile Kapadokya'ya seyahat

11.Gün - Kapadokya Turu 1
Öğle Yemeği Dahil
Kapadokya'ya varış ve tur başlamadan önce tazelemek için otele transfer.
Benzersiz peri bacalarını görmek için Devrent Vadisi'ni ziyaret etmek için otelinizden ayrılın. En ilginç mantar şeklindeki zirveleri görmek için Paşabağ'a (Keşiş Vadisi) gidin. Öğle yemeği için Avanos şehrine gidin. Öğleden sonra Göreme'deki kaya kiliseleri ve Hıristiyan yerleşimlerinin kalıntılarının yüzlerce yıl öncesine ait güzel bir açık hava müzesini ziyaret edin. Son olarak, otelinize dönmeden önce Uçhisar'daki doğal kaleleri ziyaret edin. Kapadokya'da bir gecede

12.Gün - Kapadokya Turu 2
Kahvaltı ve Öğle Yemeği Dahil
Kızıl vadiyi ziyaret etmek için otelinizden ayrılın ve ünlü kayalık kiliseleri keşfedin ve Güllüdere vadisi (Gül Vadisi) boyunca 5 km yürüyüş yapın. Ardından Çavuşin köyünü ziyaret edin. Bu köy, Hıristiyan din adamlarının evleri ve kiliseleri ile ünlüdür. Öğle yemeği için güvercin vadisine gidin. Öğleden sonra Kaymaklı yeraltı şehrini ziyaret edin. İlk Hıristiyanların korku ve inanç içinde yaşadığı yer. Dönüş yolunda Ortahisar'daki doğal kaleleri ziyaret edin. Kapadokya'da bir gecede

İstanbul'a otobüs, 21:00 'de bir kamu otobüsü ile (süre 11 saat)

13.Gün - İstanbul
İstanbul'a varış, otelinize transfer. İstanbul'da ücretsiz gündüz ve gece

14.Gün - Turun Sonu
Kahvaltı dahil
Kahvaltıdan sonra otelden çıkış (saat 12: 00'den önce), uçuş detaylarınız için İstanbul Atatürk Havalimanı'na transfer. Tur ve hizmetlerin sonu

Fiyata dahildir
• Seyahat planında belirtilen halk otobüsleriyle transferler.
• Yerel vergiler ve hizmet ücretleri
• güzergah üzerinde otel konaklama
• Seyahat programında belirtilen yemekler
• Profesyonel İngilizce konuşan rehberlik
• Çeşitli sitelere giriş ücretleri
• Klima minibüs ile ulaşım
hariçtir
• Akşam yemegi
• İçecekler
• Rehberlik, sürücü ve otel personeli için ipuçları.