14 GÜN TÜRKİYE'NİN MÜCEVHERLERİ.

1599 EURO

14 GÜN TÜRKİYE'NİN MÜCEVHERLERİ.

14 Gün Türkiye Turu - İstanbul Kapadokya Konya Antalya Pamukkale Efes Gelibolu Troy Seyahat

Detaylar:

1.Gün: İstanbul
14 Gün Türkiye Turu, İstanbul'daki IST veya Sabiha Gökç..

14 Gün Türkiye Turu - İstanbul Kapadokya Konya Antalya Pamukkale Efes Gelibolu Troy Seyahat

Detaylar:

1.Gün: İstanbul
14 Gün Türkiye Turu, İstanbul'daki IST veya Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelişinizde, temsilcimiz sizi dış hatlar terminalinin ilk çıkışında şoförümüzle buluşan uluslararası terminalin çıkış kapısında karşılayacak. Sonra otelinize transfer olacak ve şehrin geri kalan zamanının tadını çıkaracaksınız.

2.Gün: İstanbul'da serbest gün
Kahvaltıdan sonra kendi başınıza İstanbul eski şehrinin tadını çıkarın, oteliniz Ayasofya, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı veya diğer yerlere yürüme mesafesinde olacak. İstanbul eski şehri için bir rehber edinmek istiyorsanız, bizimle İstanbul eski şehir turunu rezerve edin. Günün sonunda otelinize dönüp geceleme İstanbul'da.

3.Gün: Gelibolu Turu
Rehberiniz sizi İstanbul'daki otelinizden 06: 30-07: 00 saatleri arasında alır ve Gelibolu'ya giderken kahvaltı için mola veririz, 5 saat sürdükten sonra Gelibolu'ya ulaşırsınız. Ardından ziyaretinize Çanakkale Boğazı, Brighton Plajı, Plaj Mezarlığı, ANZAC Koyu, Ariburnu Mezarlığı, ANZAC Anma Alanı, Mehmetcik Heykeli'ne Saygı, Lone Pine Avustralya Anıtı, Johnstons Jolly (Türk ve Müttefik siperleri ve tünelleri), Türk 57 Piyade Alayı Mezarlığı, Nek, Chunuk Bair Yeni Zelanda Anıtı. Öğle yemeğinizi geleneksel bir Türk restoranında yiyeceksiniz. Turun sonunda Çanakkale'ye bir feribot ve geceleme otelde olacak.

4.Gün: Troya ve Bergama Turu
Kahvaltıdan sonra, 08: 30-08: 45 saatleri arasında rehberiniz sizi otelinizden alacak ve Troy Antik Kenti'ni ziyaret etmek için grubunuza katılacaksınız. Genital olarak yapılmış Truva Atı ile şaşıracaksınız ve birbiri üzerine inşa edilmiş, MÖ 3500'e kadar uzanan, Apollo Tapınağı'ndan, müstahkem şehir duvarlarından, Hector ve Aşillerin güç için savaştığı savaş alanından, Roma Tiyatrosu'ndan, Greko-Romen Senato binası, demokrasinin milletvekillerine ev sahipliği yapan yuvarlak şekilli. Troy'dan sonra, Bergama'ya git. Öğle yemeğinizi geleneksel bir restoranda yiyeceksiniz. Ardından, antik dünyanın en önemli kütüphanelerinden birini barındıran Bergama antik kentini ziyaret edin. Turdan sonra Kuşadası'na gidin ve geceleme için otelinize transfer edin.

5.Gün: Efes Turu
Kahvaltıdan sonra 09: 00-09: 30 saatleri arasında otelinizden alınacak ve tam gün Efes turuna transfer edileceksiniz. Ziyaretinize antik dünyanın 7 harikasından biriyle başlayacaksınız; Artemis Tapınağı, Hadrian Tapınağı gibi şehir kalıntıları, Celcius Kütüphanesi, tiyatro, hamamlar, eski liman yolundan geçiyor. Öğle yemeğinizi geleneksel bir Türk restoranında yiyeceksiniz.
Öğleden sonra Papa XII ve Benedict XVI tarafından ziyaret edilen Vatikan'ın Hıristiyanlar için hac varış yeri olarak tanındığı son 5 yılını geçirdiği Meryem Ana Evi'ni ziyaret edeceksiniz. Turun sonunda otelinize ve bir gecede Kuşadası'na transfer.

6.Gün: Pamukkale Turu
Kahvaltıdan sonra 09: 00-09: 45 saatleri arasında otelinizden alınacak ve Pamukkale Hierapolis turuna katılacaksınız.
Pamukkale, Türkçe'de “pamuk kalesi” anlamına geliyor ve yılın en çok ılıman iklimi ile akan suyun bıraktığı sıcak su kaynakları ve traverten, karbonat minerallerinin teraslarını içeren doğal bir sitedir. UNESCO Dünya Mirası listesindeki Hierapolis antik kentini de ziyaret edeceğiz. Buradaki kaplıcalar M.Ö.2. Yüzyıldan beri spa olarak kullanılmaktadır ve insanlar rahatsızlıklarını yatıştırmaya geldiler, birçoğu emekli ya da burada ölüyor. Büyük Nekropol, Marcus Aurelius'un Lahiti de dahil olmak üzere lahitlerle doludur. Ayrıca Kleopatra Yüzme Havuzu'nda yüzme şansınız olacak.
Gezi sırasında öğle yemeğinizi yiyeceksiniz.
Turun sonunda Fethiye'ye özel bir araba alın ve otelinize bırakın, Fethiye'de geceleme.

7.Gün: Günlük tekne turu
Otelde kahvaltıdan sonra alınacak ve seyir için transfer edilecektir. Fethiye turunda Akdeniz'in çarpıcı koylarında yüzme şansınız olacak. Gezi sırasında öğle yemeğinizi de yiyeceksiniz. Günün sonunda, geceleme için otele transfer

8.Gün: Fethiye'de serbest gün ve Antalya'ya özel transfer
Kahvaltıdan sonra Fethiye'yi kendi başınıza tatmak için ücretsiz bir gününüz olacak. Gününüzü Türkiye'nin en iyi plajı MAVİ LAGOON'da geçirebilirsiniz. Günün sonunda Antalya'ya özel bir araç ve otelinizin bırakılması. Geceleme Antalya'da.

9.Gün - Antalya'da Serbest Gün
Sabah kahvaltısının ardından Antalya'nın eski şehir bölgesinin tadını çıkarmanız ya da Antalya'daki Aspendos, Perge ve şelale turuna katılabilirsiniz. Eski Antalya şehri, Helenistik Çağ, Greko-Romen, Selçuk Türkleri ve Osmanlı İmparatorluğu. Eski şehirde 3000'den fazla eski taş ev görebilirsiniz. Başka bir seçenek elbette Antalya'nın güzel plajlarından biri olacak. Geceleme Antalya'da.

10.Gün: Antalya'da Serbest Gün
Kahvaltıdan sonra Antalya'yı keşfetmek için ücretsiz bir gün. Kaleiçi (eski şehir) ziyaret etmek ve dolaşmak için oldukça ilginç bir yer. Ayrıca Antalya plajlarından birinin keyfini çıkarabilirsiniz. Günün sonunda havaalanına transfer ve Kapadokya'ya uçuş (Direkt uçuş veya İstanbul uçuşu ile) Kapadokya'ya vardıktan sonra otele transfer ve geceleme.

11.Gün: Kuzey Kapadokya Turu
Bu sabah isteğe bağlı Balon Turu
Kahvaltıdan sonra ziyaretinizi görkemli peri bacaları olan Göreme köyü ile Göreme Panorama ile başlayacaksınız. O zaman bölgenin en büyük manastır kompleksi olan Açık Hava Müzesi'ne hayran kalacaksınız. Kale ve mağara yemek depolarıyla tipik bir köy olan Ortahisar ile devam edeceksiniz. En ilginç yerlerden birini ziyaret ettikten sonra, Peri Baca Vadisi, Paşabağ, mantarı oluşturulmuş kayalarla. Hayal vadisinden geçerek, hayvanların kayalarda taşlaşmış olduğu izlenimine sahip olduğunuz Devrent. Açık büfe çeşitliliği olan bir restoranda öğle yemeğinizin tadını çıkaracaksınız. Gün sonunda otelinize transfer ve Kapadokya'da geceleme.

12.Gün: Güney Kapadokya Turu
Bu sabah isteğe bağlı balon turu düzenlenmektedir.
Rehberiniz sizi otelinizden 10: 00-10: 15 saatleri arasında alacaktır, ardından turunuza katılacaksınız.
Ziyaretiniz birçok medeniyet tarafından kale olarak kullanılan en büyük peri bacası Uçhisar Kalesi ile başlıyor. Ardından, mağara evleri ile bölgenin eski yerleşim yerlerinden biri olan Çavuşin köyüne gelen, güzel kaya kiliseleri keşfederek, Gül vadisinden geçen güzel Kızıl Vadi'de yaklaşık 4 km yürüyüşe hazır olun.
Öğle yemeğinde geleneksel Türk restoranına gideceksiniz.
Öğleden sonra, yüzyıllar boyunca yerel halk için sığınak olarak hizmet veren ve erken Hıristiyanları Roma zulmünden kurtardı. Ardından Uçhisar Kalesi'nin muhteşem manzarasına sahip güvercin evlerinde yaşayan sevimli güvercinleriyle Güvercin Vadisi'ni ziyaret edeceksiniz. Sonunda şarap fabrikalarıyla ünlü Ürgüp kasabası manzarasına sahip Three Beauties Vadisi'ne gideceksiniz.
Turun sonunda İstanbul'a uçmak için Kapadokya Havalimanı'na transfer edeceğiz. İstanbul'a geldiğinizde, acentelerimiz isimleriniz yazılı bir tahtaya binen iç hatlar terminalinin çıkış kapısında buluşacak ve İstanbul'da bir geceleme için otelinize transfer edilecektir.

13.Gün: İstanbul
Bugün bu güzel şehri keşfetmeniz ücretsizdir ya da sizin için Boğaz turu, Türk gecesi veya Türk hamamı düzenleyebiliriz. Geceleme İstanbul'da.

14.Gün: İstanbul, hareket
Uçuş saatinize göre sizi Havaalanına transfer edeceğiz.

Önemli uyarı:
- Fiyatlar çift kişilik veya üç kişilik ortak odada kişi başıdır.
- Yalnız seyahat eden kişi, tek kişilik ek ücret için% 25 ekstra ödeme yapmalıdır.
- Uçuşlar İstanbul veya Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan olabilir.
- Hava koşulları nedeniyle balon turunuz iptal edilirse tamamen geri ödenirsiniz.
- Bizimle seyahat eden değerli misafirlerimiz, otobüslerde, her türlü transfer aracında, havaalanında veya otobüs istasyonunda herhangi bir değerli eşyayı kaybetme ve unutmamız durumunda herhangi bir sorumluluk kabul etmediğimizi bildirmek isteriz. Lütfen eşyalarınızı yanınızda bulundurun.

Seyahat ipuçları:
- İstanbul kışları çok soğuk ve karlı olabilir, bu yüzden kendinize kışlık giysiler sağlayın.
- Yaylar ve sonbaharlar yağmurludur, şemsiyenizi veya yağmurluğunuzu unutmayın.
- Yazlar nemli ve sıcak, yeterli güneş kremi koyun ve şapkanızı getirin.
- Her zaman Türkiye'deki turlar için rahat ayakkabılar giyin.
- Pamukkale için mayolarınızı unutmayın.
- Camileri ziyaret edeceğiniz günlerde t-shirt veya şort giyebilirsiniz, sorun değil, çünkü giriş eşarpında ve omuzlarınızı veya bacaklarınızı örtmek için kıyafet parçası sağlarlar.
- Namaz vakitleri dışında herhangi bir camiyi ziyaret edebilirsiniz.

İçerir:
- Kahvaltılı oteller
- İstanbul - Kapadokya uçak biletleri
- Antalya - Pamukkale şehirlerarası ve şehir içi otobüs seferleri
- Seyahat planında belirtilen havaalanı transferleri
- Seyahat planında belirtilen otobüs istasyonu transferleri
- Turlarda öğle yemeği
- Seyahat planında belirtilen yerler ve müzeler için giriş ücretleri
- Profesyonel İngilizce konuşan rehber

Hariç:
- Kişisel giderler
- Öğle yemeğinde iç
- Akşam yemegi
- Sağlık Sigortası
- Kılavuz ve sürücüye ipucu
- Kleopatra yüzme havuzu girişi