14 GÜN ANADOLU GÖKYÜZÜ BALAYI TURU

1299 EURO

14 GÜN ANADOLU GÖKYÜZÜ BALAYI TURU

14 Gün Anadolu Gökyüzü Balayı Turu:

Türkiye'ye hoşgeldiniz! Özel ve olağanüstü bir şey arıyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın. İki hafta boyunca İstanbul, Kuş..

14 Gün Anadolu Gökyüzü Balayı Turu:

Türkiye'ye hoşgeldiniz! Özel ve olağanüstü bir şey arıyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın. İki hafta boyunca İstanbul, Kuşadası, Efes, Şirince Köyü, Pamukkale, Bodrum, Fethiye, Antalya ve Kapadokya gibi Türkiye'nin en popüler destinasyonlarını ziyaret edeceksiniz. Bu, tüm çan ve ıslık ile sizin için mükemmel bir tur. Uzun süreli otobüs yolculukları yok, sadece iç hat uçuşları sizi rahat ve rahat bir şekilde gideceğiniz yere ulaştırıyor.

Detaylar:

1.Gün: İstanbul - Varış Günü
Havaalanında karşılayın Otelinize transfer. Size oda anahtarınız verilecek ve günün geri kalanı İstanbul'u keşfetmek için sizindir. Geceleme İstanbul'da.

2.Gün: İstanbul Şehir Turu
Kahvaltı dahil
İstanbul Şehir Turu için 08.30'da hareket ediyoruz. İlk olarak, TOPKAPI SARAYI; 15. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar uzanan Osmanlı sultanlarının büyük sarayı, kristal, gümüş ve Çin porseleni, sultanlar ve aileleri tarafından giyilen elbiseler, İmparatorluk Hazinesi'nin ünlü mücevherleri, minyatürler, Kutsal Manto; Peygamber Muhammed'in kutsal emanetleri. SULTANAHMET IMPERIAL CAMİİ Mimar Mehmet tarafından 16. yüzyılda inşa edilen Ayasofya'nın karşısında, mavi İznik çinilerinin görkemli iç dekorasyonu nedeniyle MAVİ CAMİ olarak bilinir. HIPPODROME Savaş arabalı yarışların sahnesi olan antik Hipodrom, üç anıtla; Theodosius Dikilitaşı, bronz Yılanlı Sütun ve Konstantin Sütunu. Öğle yemeği molası ve sizi Kapalı Çarşı'ya götüreceğiz. Birçok Egzotik Baharat ve Ot, Türk Baklava, Türk Lokumu, Türk Kahvesi, fındık ve meyveler, Seramik El Sanatları, Nazar Boncuğu, tamamen doğal zeytinyağı, sabun ve Hediyelik eşya dükkanları ve mağazalarda diğer birçok mal. Akşamın geri kalanı İstanbul'un tadını çıkarmak için sizindir. İstanbul'da bir gecede
Lütfen Dikkat: Ayasofya Pazartesi günleri, Topkapı Sarayı Salı günleri kapalıdır. Turunuz bu günlerden birinde ise size Ayasofya ve Topkapı sarayı müzesi yerine Yeraltı Sarnıcı'nı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

3.Gün: İstanbul'dan İzmir ve Kuşadası
Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dahil
08.30 da kahvaltıdan sonra Boğaz Turu'na hareket ediyoruz. Tekneden görebileceğiniz siteler dizisinin tadını çıkarın. BOĞAZ TARAFINDAN BOĞAZİ Avrupa ve Asya'yı ayıran su yolu boyunca tekne ile yapılan geleneksel bir gezidir. Turdan sonra İzmir'e iç hat uçuş için İstanbul Havalimanı'na hareket ediyoruz. Havaalanından transfer ve Kuşadası'ndaki otelinize giriş yapın. Akşam yemeği ve geceleme Kuşadası'nda.

4.Gün: Kuşadası - Efes Turu - Türk Şirince Köyü
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
08.30'da, dünyanın en iyi korunmuş antik yerlerinden biri olan Efes'in tam rehberli bir turu için otelden ayrılıyoruz, Artemis Tapınağı, Curetes caddesi, ünlü Roma hamamları, Celsus Kütüphanesi, Büyük tiyatro ve Meryem Ana Evi. Öğle yemeği arası 13.00. Öğle yemeğinden sonra Türkiye'nin en eski sanatlarından birini yapmaya devam eden bir yeri ziyaret edeceğiz; bir halı dokuma merkezi. Öğle yemeğinden sonra bir Türk Köy Turu yapacağız. Şirince’nin inşaat tarzı bugün Anadolu Rumlarına aittir. Yamaçtaki evlerin hepsi beyaz boyalarıyla orijinaldir. Şirince Köyü ayrıca Türkiye'nin en iyi şaraplarından bazılarını - özellikle meyve şaraplarını - yapmak için harika bir üne sahiptir. Üzüm bağlarını ziyaret edeceğiz ve Türk şarap üreticileri ile meyve şarabı yapmayı öğrenmenin zamanı geldi. Akşamları meyve şarabı yapma bilginiz test edilecektir. Yolda, iyi bir fabrika fiyatı alma fırsatına sahip olacağınız bölgedeki ünlü deri üretim merkezlerinden birini ziyaret edeceğiz. Bu rehberli turda, Türkiye pazarlarında iyi bilinen sürekli nagging ve bazen zorbalıktan kaçınacaksınız. Eski ustalar hakkında bilgi edinirken alışveriş deneyiminin keyfini çıkarmanızı sağlar. Akşam yemeği ve geceleme Kuşadası'nda.

5.Gün: Kuşadası - Pamukkale Turu
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
08: 00'de Pamukkale'ye hareket ediyoruz. 12.00 civarında otelde kontrol edeceğiz ve 13.30'a kadar öğle yemeği molası vereceğiz. Daha sonra Pamukkale'nin (pamuk kalesi) kalsiyum teraslarını ve Hierapolis kalıntılarını ziyaret edeceğiz, daha sonra bu doğal fenomenin etrafında yürüyeceğiz ve doğal kaynakların sularında yalan söyleme seçeneğine sahip olacağız. Akşam yemeği ve geceleme Pamukkale'de.

6.Gün: Pamukkale'den Bodrum'a
Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dahil
Kahvaltıdan sonra Bodrum'a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürer. Varışta temsilcimizle görüşün ve check-in için otele gidin. Günün geri kalanı sizindir. Akşam yemeği ve geceleme Bodrum'da.

7.Gün: Bodrum Şehir Turu
Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dahil
09: 30'da kahvaltıdan sonra Bodrum Şehir Turu'na hareket ediyoruz. Bodrum'un simgesi olan Aziz Peter Kalesi'ni ziyaret edin. Haçlı kalesi 1402 ve 1409 yılları arasında St.John Şövalyeleri tarafından yaptırılmıştır. Günümüzde kale odaları Tunç Çağı, Miken, Arkaik ve Klasik, Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait eserlerin sergilendiği bir müze olarak kullanılmaktadır. Kale aynı zamanda Türkiye'nin en büyük sualtı arkeoloji müzesine ev sahipliği yapıyor. Dünyadaki türünün birkaç tanesinden biridir. Bir gemi enkazının müzenin yeniden inşası görülmeye değer. Kale turundan sonra, Eski Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Türbeden geriye kalanları görmek için ziyaret ediyoruz.
Kral Türbesi Türbesi, büyük boyutlara ve görkemli mimariye sahip mezar anıtlarının kökenindedir. Bugün, temizlenmiş platformu ve muhteşem Türbeden bazı bulguları görebilirsiniz. Taşlar kalenin inşası için kullanıldı ve mezarın bazı kısımları İngiltere'nin Londra'daki British Museum'da sergileniyor. Anıtkabir turundan sonra antik tiyatroyu ziyaret etmek için Amfitiyatro'ya hareket ediyoruz. Tiyatro, Bodrum'a bakan yamaçta yer almaktadır. Mausolus zamanında yerleşik olarak, Küçük Asya'da hayatta kalan çok az Helenistik öncesi tiyatrolardan biridir ve bu nedenle en eski tiyatrolardan biridir. Akşam yemeği ve geceleme Bodrum'da.

8.Gün: Bodrum'dan Fethiye'ye
Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dahil
Bugün Bodrum'dan Fethiye'ye seyahat ediyoruz. 2, 5 saat sonra yolda bir mola vereceğiz. Fethiye'ye sadece 5 saatlik sürüş mesafesinde. Akşam yemeği ve geceleme Fethiye'de.

9.Gün: Fethiye - Serbest Gün
Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dahil
Gün senin. Erken kalkmak, güneş ışığının tadını çıkarmak ve manzara ve doğal muhteşem plaj ve berrak denizi almak ve şehri keşfetmek, yerel pazarlarda alışveriş yapmak, sahilde rahatlamak veya birçok günlük geziden birinin tadını çıkarmak zorunda değilsiniz. seçim yapmak zorunda. Bunlar arasında Aqua Park, tüplü dalış, balık tutma turu ve çok daha fazlası bulunmaktadır. Akşam yemeği ve geceleme Fethiye'de.

10.Gün: Fethiye - Antalya
Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dahil
Kahvaltıdan sonra Antalya otobüs durağına transfer. Yaklaşık 4 saat sürer. Varışta temsilcimizle görüşün ve check-in için otele gidin. Günün geri kalanı sizindir. Akşam yemeği ve geceleme Antalya'da.

11.Gün: Antalya (Serbest Gün)
Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dahil
Gün senin. Erken kalkmak, güneş ışığının tadını çıkarmak ve manzara ve doğal muhteşem plaj ve berrak denizi almak ve şehri keşfetmek, yerel pazarlarda alışveriş yapmak, sahilde rahatlamak veya birçok günlük geziden birinin tadını çıkarmak zorunda değilsiniz. seçim yapabilirsiniz. Bunlara Aqua Park, binicilik, nehir raftingi, paintball, dalış veya şnorkelle yüzme, balık tutma turları ve Fethiye gibi daha pek çok şey dahildir. Geceleme Antalya'da.

12.Gün: Antalya - Kapadokya Uçuşla
Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dahil
Kahvaltıdan sonra ve saat 12: 00'de check-out yapın ve kalkışa kadar boş zamanımız olacak. Ardından Kapadokya'ya iç hat uçuşumuz için Antalya havalimanına hareket ediyoruz. Kayseri havaalanından otelinize transfer. Günün geri kalanı Kapadokya'yı keşfetmek için sizindir. Kapadokya'da Akşam Yemeği ve Geceleme.

13.Gün: Kapadokya Turu
Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği Dahil
Bugün, jeolojik oluşumun 10 milyon yıl önce başladığı volkanik bir bölge olan Kapadokya bölgesini tanıyacağız. Bu oluşumlar sonucunda dikenli sütunlar gibi hayat bulmuştur. Güzel at ülkesi Katpatuka, (Perslerin ona dediği gibi), büyüleyici ve gizemli inanılmaz bir toprak şeridi. Kapadokya bölgesi, seramik ve halılar dahil olmak üzere sanatlarıyla da ünlüdür. Düzenli turumuza katılmak için otelinizden yaklaşık 09.30'da alınacaksınız. Tur, Kapadokya'nın en yüksek noktası Uçhisar Kalesi ile başlar. Uçhisar'dan sonra Kapadokya'nın Kalbi olan Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret edersiniz. Göreme Açık Hava Müzesi, İsa Mesih'in ve keşişlerin yaşamını tanımlayan 10. yüzyıla kadar uzanan fresklerle ünlüdür. Bir sonraki durak, eski mağara Yunan evlerinin bulunduğu terk edilmiş bir köy olan Çavuşin. Çavuşin'den sonra öğle yemeği için Avanos'taki restorana gidersiniz. Öğle yemeğinden sonra, nasıl çömlek yapılacağını görmek için bir çömlek atölyesini ziyaret edersiniz. Sonra üç başlı peri bacalarını görebileceğiniz Pasabagi'ye gidiyorsunuz. Paşabağı'ndan sonra Kapadokya el dokuması halı ve kilimleri görmek için başka bir atölyeyi ziyaret edersiniz. Bir sonraki durak, doğal kaya oluşumlarını hayvanlara benzeyen Hayal Vadisi olarak da adlandırılan Devrent Vadisi. Sonra Ürgüp'te şarap tadımı için bir şarap dükkanına gidersiniz. Son durak, Kapadokya'nın sembolü olan şapkalarıyla üç güzel peri bacası Üç Güzeller. Bu tur yaklaşık 18.00'da sona erecek ve otelinize geri döneceksiniz. Akşam yemeği ve geceleme Kapadokya.
14.Gün: Kapadokya'dan İstanbul'a - Turun Sonu
Kahvaltı dahil
Kahvaltıdan sonra Kapadokya'da alışveriş yapmak için serbest zamanınız olacak. Ardından İstanbul'a iç hat uçuşumuz için Kayseri havalimanına hareket ediyoruz ve sonra eve dönüyoruz.

İçerir:
- HB otelleri
- Öğle yemekleri
- Giriş bedeli
- Transferler
- Havalimanı aktarmaları
- İç hat uçak biletleri
- Halk otobüsü transferi
- İngilizce rehberler

Hariç:
- İçecekler
- Kişisel giderler