İSTANBUL'DAN KAPADOKYA TURU'NUN 14 GÜN KİTAPÇI TURU

1015 EURO

İSTANBUL'DAN KAPADOKYA TURU'NUN 14 GÜN KİTAPÇI TURU

14 gün Kutsal Kapadokya'da İncil.

Detaylar:
Türkiye'ye hoşgeldiniz! Türkiye, ikinci kutsal toprak. Türkiye'deki St. Pauls yolculuklarının ve Küçük Asy..

14 gün Kutsal Kapadokya'da İncil.

Detaylar:
Türkiye'ye hoşgeldiniz! Türkiye, ikinci kutsal toprak. Türkiye'deki St. Pauls yolculuklarının ve Küçük Asya'nın Yedi Kiliselerinin izlerini takip edin. Tarsus, Antakya, Iconium, Laodicea, Hierapolis, Efes, Smyrna, Thyatira, Sardeis ve Nicea gibi dini yerleri ve yerleri içerir. Tüm Hristiyanlar ve gerçek inananlar için bir hac olmalı. İstanbul Şehir turu, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Sultanahmet Camii, Hipodrom, Kapalıçarşı, Adana - Mersin, Tarsus, Havari Paul, Kleopatra Kapısı, Seleukya ve Paul arkeolojik kalıntıları, Barnaba, Kapadokya turu, Uçhisar ve Zelve Vadisi, Açık Hava Müzesi, Peri Bacaları, Kutsal Ruh, Paul ve Silas, Konya Turu, Sultanhanı Kervansarayı, mistik Müslümanlar, Sema Dervişler, Pamukkale turu, Pisidia Antakyası, Honaz köyü, Hierapolis, Pamuk Kalesi, İzmir - Kuşadası, Apollo Tapınağı, Cyrus ve Persler, Sardeis'teki Pactolus Nehri, Apollo Tapınağı, Meander Nehri, Meryem Ana, Efes turları, Küçük Asya, Roma İmparatorluğu, Diana Tapınağı, araba tekerlekleri, St. Johns Bazilikası, Bergama turu, Thyatira, Verimli Vadi, Altar Zeus, Pergamum Asklepion, Kırmızı Bazilika, Çanakkale, Büyük İskenderiye, ahşap Troy at, Athena Tapınağı.

1.Gün: İstanbul - Varış Günü
Havaalanında buluşup otelinize transfer. Size oda anahtarınız verilecek ve günün geri kalanı İstanbul'u keşfetmek için sizindir. Geceleme İstanbul'da.
İstanbul'da iki havaalanı var. İstanbul Atatürk Havalimanı şehir merkezine 20 km, Sabiha Gökçen Havalimanı ise şehir merkezine 55 km uzaklıktadır. Atatürk Havalimanı'ndan otelinize transfer dahildir, Sabiha Gökçen Havalimanı'na varırsanız lütfen transfer ücretleri için bizimle iletişime geçin.

2.Gün: İstanbul
Yolculuğumuz, dünyanın iki kıtada bulunan tek şehri olan İstanbul'da başlıyor. Bizans, Konstantinopolis, İstanbul - üç adı 2600 yıldan fazladır, yaklaşık 1600'ü dünyanın bildiği en büyük imparatorluklardan birinin başkenti Bizans ve Osmanlı'dır. Hazine bölümü, Sultanahmet Camii ve Hipodrom da dahil olmak üzere Topkapı Sarayı'nı, 3.500 mağazasıyla araba yarışlarının ve Bizans ayaklanmalarının gerçekleştiği ve boş zamanlarında Kapalı Çarşı'da ziyaret ediyoruz. Geceleme İstanbul'da.

3.Gün: İstanbul - Adana - Tarsus - Selucia - Antakya
Sabah erkenden ülkenin en büyük dördüncü şehri olan Adana'ya uçuş. Adana, Havari Pavlus'un doğum yeri olan Tarsus'un otuz mil doğusunda yer almaktadır. Otelinizde kahvaltının tadını çıkarın, ardından Tarsus'a gidin ve Havari Pauls kuyusunu, Kleopatra Kapısı'nı ve en son kazıları ziyaret edin. Sonra Paul, Barnabas ve John Mark'ın ilk misyonerlik yolculuğunda Antakya'dan ayrıldığı liman olan Seleucia'nın arkeolojik kalıntılarını ziyaret ediyoruz (Elçilerin İşleri 13: 4). Bir gecede Adana için Antakya'ya git.

4.Gün: Antakya - Kapadokya
Burada, Asi Anıtları'ndaki Antakya'da inananlara ilk olarak “Hıristiyan” deniyordu (Elçilerin İşleri 11:26). Gizlice tanıştıkları mağarayı ziyaret edin. Paul ve Silas buradan ikinci misyonerlik yolculuğunda ayrıldılar (Elçilerin İşleri 15:35 - 36). Antakya Ignatius ve John Chrysostom gibi liderlerin etkisini keşfedin. Elçilerin İşleri 2: 9'da Kapadokya hacıları Kutsal Ruh'un ilk vaftizini aldıklarında ve Havari Peter'ın güçlü mesajını duyurduğunu duyduklarında Pentecost Günü Kudüs'teki binlerce kişiyle bir araya getirildi. İlk Hıristiyanların tüf kayalarından yaklaşık 3, 500 mağara kilisesi oyduğu Kapadokya manzaralı Ihlara Vadisi'ne gideceğiz. Çok sayıda duvar resmi ve Hıristiyan sembolü olan bu şapellerin güzelliği ve tuhaflığı şaşırtıcıdır. Onuncu yüzyılda Arap istilacılarından kaçmak için onbinlerce Hıristiyan, yeryüzünden kaçan zulüm, burada Kapadokya'da yirmiden fazla sığınağa sığdırıldı. Mutfaklara oyulmuş odalara, uyku alanlarına, ahırlara ve ibadet için şapellere sahip bu şehirler, beş ila on kat yeryüzüne iner. Bu şehirlerin en iyi korunmuş yerlerinden biri olan Kaymaklı'da bu muhteşem bölgeye kendi rehberli turunuzun keyfini çıkaracaksınız. Bir Kapadokya'da geceleme.

5.Gün: Kapadokya
Merkezi Caesarea'da (Kayseri) bulunan Kapadokya, bir zamanlar Eski Antlaşma Hitit Krallığı'nın kalbiydi. Bu geniş alan, dünyanın en fotojenik manzaralarından biridir. Olağanüstü kaya oluşumları Peri Bacaları Vadisi ve Göreme'nin nefes kesen Açık Hava Müzesi'nin tadını çıkaracağınız bu bölgenin simgesi haline geldi. Çanak çömlekçilerini, ünlü çanak çömlek üreticisi Avanos kasabasında izleyin. Son olarak Uçhisar Kalesi ve Zelve Vadisi'nin doğal harikalarının tadını çıkarın. Bir Kapadokya'da geceleme.

6.Gün: Sultanhan - Lystra - İkonyum - Konya
Eski deve karavanlarının dinlenme duraklarından birine büyüleyici bir görünüm için Sultanhani Kervansarayı sürün. Ticaret yolları boyunca, bu kervansaraylar yirmi beş mil aralıklarla ortaya çıktı, develerin bir günde yolculuk edebileceği ortalama mesafe. İlk yolculuğu sırasında bir çetenin Paul'ü taşladığı ve Elçilerin İşleri 14: 6 - 19) ve Timothy'nin ikinci yolculuk sırasında ona katıldığı Lystra'ya devam edin (Elçilerin İşleri 16: 1 - 3). Paul'un ilk misyonerlik yolculuğu sırasında inananları vaaz ettiği ve cesaretlendirdiği Iconium'a hareket edin (Elçilerin İşleri 14: 1 - 6). Iconium, bir zamanlar Semazenler, Semazenler adlı tarikatın eviydi. Gecede bir Konya'da.

7.Gün: Pisidya - Antakya - Colossea - Pamukkale
Neredeyse tüm şehrin ilk misyonerlik yolculuğunda Paul'ün vaazını duyduğu Pisidia Antakyası'na gidin (Elçilerin İşleri 13:14 - 52). Muhteşem kazılar arasında antik kilise ve büyük birinci yüzyıl Augustus Tapınağı bulunmaktadır. Bugün, bir zamanlar Efes'i uzak Babil ile bağlayan Kraliyet Yolu'nu dolaşacaksınız. Honaz köyü tarafından kazılmamış antik Colossae bölgesini ziyaret edin. Havari Pavlus, hapishane mektuplarından birini Likya Nehri üzerinde bulunan Colossae kilisesine yazdı. Hierapolis'te (Pamukkale), sıcak maden sularının topraktan çıktığı ve uçurumların üzerinden aktığı parlak beyaz kalsiyum kaya oluşumlarının ve sıcak su travertenlerinin “Pamuk Kaleleri” nin tadını çıkarın. Su soğudukça, kalsiyum çöker ve kayalıklara yapışır ve pamukkale ismine güven veren karlı beyaz travertenleri (beyaz taş şelaleleri) oluşturur ve “pamuk kalesi” anlamına gelir. Bu büyüleyici yer, Küçük Asya'nın doğal harikalarından biridir. Hierapolis, Colossae ve Laodicea'daki kiliseler bir zamanlar Epaphras bakanlığında gelişti (Koloseliler 4:12 - 13). Gecede Pamukkale'de.

8.Gün: Hierapolis - Philadelphia - Sardeis - Smyrna
Hierapolis'te bir Bizans kilisesi, Büyük Tiyatro, Apollo Tapınağı ve pagan kültlerinin bir zamanlar “cehenneme giriş” olarak adlandırdığı Plütonyum da dahil olmak üzere inanılmaz kazıları keşfedin. Laodicea (Rev. 3:14 - 22) sizi ilk yüzyıla geri götürecek. Philadelphia'da (Rev. 3: 7 - 12), İncil'iniz ilk elden çalışma ışığında okuduğunuzda canlanacak. Bu şehir, kuzeydeki Bergama'yı Laodikya ile güneye bağlayan önemli ticaret yolu boyunca yer alıyordu. MS 17'de, bir deprem Philadelphia dahil olmak üzere on iki Asya kentini harap etti ve bir süre insanlar artçı sarsıntı korkusu yaşadılar. Philadelphia İmparator Tiberius'un yardımıyla yeniden inşa edildi. Sardeis'te (Rev. 3: 1 - 5), düşünceleriniz M.Ö. 586'dan sonra Eski Ahit dönemine dönecektir. Kudüs'ün yıkımı. “Croesus kadar zengin” ifadesinin ortaya çıktığı zaman buydu. Croesus (MÖ 560 - 546 ..) Lidya'nın kralıydı ve başkent Sardeis'di. Altın Sardeis'teki Pactolus Nehri'nde keşfedildi ve bildiğimiz gibi burada sikkeler başladı. Cyrus ve Persler, tüm serveti için Croesus'u yendi ve ele geçirdi ve Sardeis'i imparatorluklarının batı kısmı için yönetim merkezi yaptı. Efsanevi Kraliyet Yolu, Sardeis'i doğudaki Pers şehirleriyle birleştirdi. Sardeis, M.S. depreminde tahrip edilen on iki şehrin en sert darbesi idi. Sardeis'i ziyaretiniz emperyal mahkemeyi ve eski Yahudi sinagogunu içerecek. Kehanet Kutsal Yazısı ışığında okurken Artemis Tapınağı'nın gölgesinde dinleneceksiniz. Son olarak, Smyrna’nın ünlü kebabı veya deniz ürünleri restoranlarından birinde akşam yemeğinin tadını çıkarın. Geceleme Kuşadası'nda.

9.Gün: Milet - Didyma - Kuşadası
Yunan geometrisi, astronomi ve felsefenin babalarından biri olan eski filozof Thales'in (MÖ 640 - 546) ev sahibi Milet'e gidin. Burada, ilk Hıristiyan yüzyılda, Havari Pavlus üçüncü misyonerlik yolculuğunda, Efesliler yaşlılarını çağırdı ve onlara güçlü bir mesaj vaaz etti (Elçilerin İşleri 20:15 - 38). Paul burada da devam etmek için çok hasta olan arkadaşı Trophimus'tan ayrıldı (II Timoteos 4:20). Menderes Nehri'nin ağzında bir liman olan Milet, Frig ticareti için doğal bir çıkış noktasıydı. Bununla birlikte, Efes'teki gibi Milet'in deniz limanı nihayetinde silt ile dolduruldu ve ticaret azaldı. Şehrin uzaktan sessizliği, Kutsal Kitap öğrencilerini dinlendirmeyi özel kılar. Antik kalıntıları muhteşem 15 000 kişilik tiyatroyu içerir. Yakınlarda Didyma'da, Anadolu'nun en etkileyici yerlerinden biri olan devasa Apollon Tapınağı'nı ziyaret edin. Sıradan insanlar antik Didyma'da ikamet etmedi. Bu sadece kâhin Delphi'den gelen ve lüks içinde yaşayan rahip bir aileye ev sahipliği yapıyordu, çünkü aldattıkları insanlar tarafından sağlanan tapınak hazinelerini koruyorlardı. Kuşadası'na gece boyunca devam edin.

10.Gün: Efes
Ege'nin en büyük liman kenti Efes (Rev. 2: 1-7) ticaret