10 GÜN BATI KARADENİZ TURU

499 EURO

10 GÜN BATI KARADENİZ TURU

10 GÜN BATI KARADENİZ TURU

Detaylar:

Süre: 10 Gün
Kalkış: İstanbul
Tur Sonu: İstanbul
Güzergah: İstanbul - Abant - Safranbolu - Pınarbaşı - Comlekcile..

10 GÜN BATI KARADENİZ TURU

Detaylar:

Süre: 10 Gün
Kalkış: İstanbul
Tur Sonu: İstanbul
Güzergah: İstanbul - Abant - Safranbolu - Pınarbaşı - Comlekciler Köyü - Amasra - Akçakoca - İstanbul

Gün 01 - İstanbul - Varış Günü
Türkiye'ye hoş geldiniz, İstanbul'a varış. Havaalanından transfer ve otelinize giriş. Geceleme İstanbul'da.

Gün 02 - İstanbul Şehir Turu
İstanbul Şehir Turu için 09: 00'da hareket ediyoruz. Araba yarışlarının sahnesi olan antik Hipodrom ile üç anıtla başlayacağız: Theodosius Dikilitaş, bronz Yılanlı Sütun ve Konstantin Sütunu. Daha sonra mimar Mehmet tarafından 16. yüzyılda inşa edilen Ayasofya'nın karşısında Sultanahmet Camii ile devam edeceğiz. Mavi İznik çinilerinin görkemli iç dekorasyonu nedeniyle Sultanahmet Camii olarak da bilinir. Daha sonra ünlü Ayasofya olan son durağımıza geleceğiz. Bu antik bazilika, 4. yüzyılda Büyük Konstantin tarafından inşa edilmiş ve 6. yüzyılda Justinian tarafından yeniden inşa edilmiş, tüm zamanların mimari harikalarından biridir. Turdan sonra Boğaz Turu'nu deneyimleme seçeneğiniz var. Asya'yı Avrupa'ya bağlayan muhteşem Boğaz manzarasının tadını çıkarma şansınız olacak. Akşamın geri kalanı İstanbul'un tadını çıkarmak için sizindir. Geceleme İstanbul'da.

03.Gün - Yedi Göl ve Abant Gölü Turu
Birbirinden farklı yükseklik noktaları olduğu ve aynı zamanda birbiriyle yaya olarak bağlı olduğu 7 gölü ziyaret etmek. Heyelan sonucu oluşan bir vadide yedi küçük göl bulursunuz: Büyükgöl (Büyük Göl), Seringol (Soğuk Göl), Deringol (Derin Göl), Nazligol (Zarif Göl), Küçükgol (Küçük Göl), İncegol (İnce Göl) ) ve Sazligol (Reedy Gölü). Göller 550 hektarlık bir alanda yer alırken, bulundukları Milli Park 2019 hektardır. Bölge, en iyi bilinen yürüyüş yerleri arasındadır. Orman Bakanlığına ait, oyalanmak isteyen ziyaretçilerin kalabileceği küçük bungalovlar vardır. Bölgede geyik ve alabalık üretim çiftlikleri de bulunmaktadır. Araç tipine ve ziyaretçi sayısına göre giriş ücreti ödenir. Piknikçiler için masalar, ateşler ve çeşmeler mevcuttur. 1 Nisan - 1 Eylül arasında Yedigöller'de balıkçılık yapılmaktadır. Daha sonra öğle yemeği yiyip Abant Gölü'ne hareket edeceğiz. Abant muhtemelen Türkiye'nin en ünlü gölüdür. Bolu'ya 30 kilometre uzaklıktadır ve Ankara-İstanbul karayolunun kesiştiği noktadan ulaşabilirsiniz. Göl 22 kilometrelik bir sürüşün sonunda. Gölün çevresindeki yedi kilometrelik yürüyüş, bölgenin tadını çıkarmak için harika bir fırsat sunuyor. Yürümek istemeyenler ata binebilir veya at arabasında turu tamamlayabilir. Abant gölü çam ağaçlarıyla çevrilidir. Gölün oluşma şekli bir tartışma konusudur. En derin noktası 45 metredir. Kırsal, her mevsim hoş bir şekilde farklıdır. Nilüferler yaz aylarında yüzeyi süslüyor. Alabalığı ile de ünlüdür. Daha sonra köydeki çarşıda alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak. Bir gecede Abant yakınındaki geleneksel köy evi.

04.Gün - Safranbolu
Kahvaltıdan sonra tarihi Safranbolu Çarşısı'na yürüyüşe çıkıyoruz. Daha sonra Cinci Hoca Kervansarayı, Cici Hoca Hamamı, Kaymakamlar Evi (Müze), İzzet Mehmet Paşa Camii ve daha fazlasını ziyaret ediyoruz. Kastamonu'ya devam edin, hükümet binası, Kaya mezarı, Şeyh Saban-i Veli Türbesi, Nasrullah Şeyh Camii ve daha birçok tarihi yeri ziyaret ediyoruz. Safranbolu'da otantik ahşap evlerde geceleme.

Gün 05 - Ilgarini Mağara Pınarbaşı
Bugün Pınarbaşı bölgesinde (Kastamonu'nun kuzeybatısında) bulunan Ilgarini Mağarası'na hareket edeceğiz, Türkiye'nin en büyük mağaralarından biri. Trekking ve dayak yolu kapalı keşif için harika bir yerdir. Mağara iki bölümden oluşmaktadır. Mağara aktiftir ve sarkıt ve dikit aktivitesi devam etmektedir. Bu mağarada bir şapel ve bir mezarlık bulunmuştur. Ilgarini Mağarası dünyanın 4. büyük mağarası seçildi. IIgarini Mağarası'na giden yol yok, bu yüzden Mağaraya trekking yapacağız, bu yüzden uygun ayakkabıları getirdiğinizden emin olun. Gecede Pınarbaşı'nda.

Gün 06 - Ilisu Şelalesi ve Varla Kanyonu
Kahvaltıdan sonra Türkiye'nin Karadeniz bölgesindeki Kastamonu ilinin ilçesinde ve ilçesinde bulunan Pınarbaşı yakınlarındaki Kure Milli Parkı'ndaki İlisu Şelalesi'ni ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinden sonra bu güzel doğal Türk köyünün çevresinde dinlenebilir veya Varla Kanyonu'na yürüyüş yapabilirsiniz. Kanyon yürüyüş yaklaşık 4km. Gecede Pınarbaşı'nda.
7.Gün - Comlekciler Köyü Binicilik
Comlekciler Köyü'ne kahvaltı yaptıktan sonra bu köyde isteğe bağlı aktivite olarak yapabileceğiniz muhteşem at binme olanakları bulunmaktadır. At binme sadece yeni başlayanlar için değil, yeni başlayanlar için de dersler ve yürüyüşler yapıyor. Bu köy doğal güzellikleri bakımından zengindir. Tüm yemekler ev yapımıdır, çiftlik kendi sebzelerini, tereyağı ve sütünü üretir. Bir haftalık binicilik macerası yapmakla ilgileniyorsanız, bu da düzenlenebilir. Geceleme Comlekciler Köyünde.

Gün 08 - Halaçoğlu Vadisi Turu
Kahvaltıdan sonra Halaçoğlu Vadisi'ne hareket ediyoruz. Bu vadiyi atlar veya traktörler gibi farklı ulaşım yöntemleri ve biraz yürüyüşle ziyaret edeceğiz. Bu, bölgedeki en iyi vadilerden biridir. Temiz dağ havasında koku ve nefes alabilirsiniz. Biz tatlı yeşil bir ortamda harika bir Barbekü öğle yemeği olacak. Yolda, hala bu alanda çalışan birçok çiftlik ve çobanı göreceksiniz. Bu bölgede herkesin ne kadar arkadaş canlısı olduğunu göreceksiniz. Geceleme Comlekciler Köyünde.

Gün 09 - Amasra - Akçakoca Turu
Kahvaltıdan sonra otelinizden Amasra antik kentine hareket edeceksiniz. Dağlar, kanyonlar ve küçük köylerde güzel bir 1 saatlik doğal sürüş, bu güzel bölgenin fotoğraflarını çekebilmeniz için yol boyunca duracağız. Oraya vardığınızda Amasra'yı keşfetmek için serbest zamanınız olacak. Akçakoca'nın Ceneviz Kalesi'ni, tarihi sokaklarını ve evlerini ziyaret edin. Akçakoca, Batı Karadeniz kıyısındaki en güzel yerlerden biridir. Balıkları ve 20'den fazla farklı Türk sebze yemeği ile ünlüdür. Ayrılmadan önce yerel yemekleri tadın. Akçakoca, İstanbul'a dönmeden önce turun son durağı olan restoranlardan birinde son bir araya geleceğiz. Gecede Akçakoca'da.

10.Gün - İstanbul - Turun Sonu
Kahvaltıdan sonra İstanbul'a hareket.

İçerir:
- Tüm havaalanına transfer güzergah
- Kahvaltı
- Tur ile öğle yemeği
- 9 gece otel
- Kılavuzlar
- Seyahat planında belirtilen tüm giriş ücretleri
- Transferler
hariçtir
- İçecekler