SOĞUK GİDEN 10 GÜN

1129 EURO

SOĞUK GİDEN 10 GÜN

10 gün soğuk oluyor

Genelde bir yaz destinasyonu olarak algılanan Türkiye, yaz sıcaklıklarını unutmaya hazır olan gezginlere ve karla kaplı dağların, buzlu göllerin ve beyaz tozlu peri bacala..

10 gün soğuk oluyor

Genelde bir yaz destinasyonu olarak algılanan Türkiye, yaz sıcaklıklarını unutmaya hazır olan gezginlere ve karla kaplı dağların, buzlu göllerin ve beyaz tozlu peri bacalarının muhteşem manzaraları için Akdeniz tatil beldelerini sunacak çok şey var. İstanbul, Ekim ayında sıcaklıklar düşmeye başladığında Salep (yabani orkide köklerinden sıcak olarak servis edilen bir kremalı içecek), mulled şarap ve mercimek corba'nın (mercimek çorbası) buharda pişirilmiş kaselerine yol açan sıcaklıklar düşmeye başlar. Ünlü yerler hala orada ama kalabalıklar değil, bu yüzden halıya hazırsanız, bu kış keşfi Türkiye'yi ve büyüleyici tarihini keşfetmek için mükemmel bir yoldur.

Bu seyahati neden seveceksiniz?
Muhtemelen dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri olan İstanbul, kışın Salep (yabani ormanın kökünden yapılan kremsi içecek), mulled şarap ve Corba'nın buharlı kaseleri ile canlanıyor. Kalabalıkları çıkararak şehri ziyaret edin: sıraya girmek zorunda kalmayacaksınız ve sadece Sultanahmet Camii'nin mükemmel fotoğrafını çekebilirsiniz.
Kapadokya'nın diğer dünya manzarasını ziyaret edin ve belki sadece peri bacaları beyaz bir tozla kaplanacak, kaya kiliseleri boş olacak ve test kebabı üşümünü kemiklerinizden alabilir.
Doğu Anadolu'nun ikinci büyük gölü olan Cildir Gölü'nü ziyaret edin. Yılın 7 ayı boyunca donmuş ve benzeri olmayan bir kış harikalar diyarı.
Ankara'dan Erzurum'a bir gece treni olan Dogu Express'e atlayın ve Türkiye'nin en güzel yerlerinden bazılarını geçerken burnunuzu pencereye doğru ezin.

Bu yolculuk sizin için uygun mu?
Soğuk sıcaklıkları santigrat derecenin 20 derece ila 15 derece arasında değişebilir. Şubat ve Aralık en soğuk aylardır, ancak Mart, Ekim ve Kasım aylarında, Kars'ta sıcaklıklar gece sıfır veya hemen altında olabilir.
Bu gezi için soğuk iklime sahip giysileriniz olmalı ve bir iki duşa hazırlıklı olmalısınız.
Bu yolculuk 20 saatlik bir tren yolculuğuna sahiptir, kanepeler birinci sınıftır ve tren ısıtılır. Teknede sınırlı yiyecek var, ancak lideriniz piknik yapmayı önerecek
Kendi valizlerinizi taşırken ve naklederek otellere taşımanız gerekecektir.

1.Gün: İstanbul'a varış
Türkiye'ye hoşgeldiniz. Bu macera, Yunanlıların, Romalıların, Bizanslıların ve Osmanlıların evlerini aradıkları kıtada oturan metropol olan İstanbul'da başlıyor. Sizi havaalanında alacağız ve otele gideceğiz. Toplantı saat 18: 00'da başlar - lideriniz için tüm önemli belgelerinize ve ayrıntılarınıza sahip olduğunuzdan emin olun. Toplantı onayları için otel resepsiyonuna veya duyuru panosuna iki kez kontrol edin. O zamana kadar belki dışarı çıkın ve Türkiye'nin taç-mücevher metropolünün çılgın sokaklarını keşfedin. Toplantıdan sonra belki yeni arkadaşlarınızla bir araya gelin ve Türk mutfağını araştırın.

İsteğe Bağlı Etkinlikler
- İstanbul - Boğaz Turu (Uçakta Tam Gün / Otelden Araçla Alma ve Öğle Yemeği)
- İstanbul - Chora Kilisesi
- İstanbul - Dolmabahçe Sarayı (Harem Hariç)
- İstanbul - Semazen Gösterisi

Bu güne hiçbir yemek dahil değildir.
Özel Bilgiler
Akşamın erken saatlerinde otele varmanızı sağlayacak bir uçuş ayarlayamazsanız, bir gün erken varmak isteyebilirsiniz, böylece katılabilirsiniz. Sizin için ek konaklama rezervasyonu yapmaktan memnuniyet duyarız (müsaitlik durumuna bağlı olarak).

2.Gün: İstanbul
En güçlü antik imparatorlukların bazılarının dayandığı kentin Eski Kent Sultanahmet'i yürüyüş turu için bu sabah erkenden liderinizle tanışın. Kalabalık pazarlarda ve gizli mücevherlerle dolu sargı arka sokaklarında yüzlerce yıllık tarihi içinize çekin. Basamaklı kubbeleri ve minareleriyle 17. yüzyıl Sultanahmet Camii'nin güzelliğine bürün ve daha sonra Bizans imparatorlarının savaş pistleri ve atların bir pist etrafında gök gürültüsü izledikleri hipodromu ziyaret edin. Yayılan Kapalıçarşı'da yerlilerle pazarlık yapın, ancak Ayasofya'yı kontrol etmeden önce değil, şimdi bir müze hazinesi, ancak daha önce bir kilise ve cami. Turu Büyük Mimar Sinan tarafından yaptırılan Süleymaniye Camii'ni ziyaret ederek ve Baharat Pazarlarında gerçek Türk lokumunu tadarak bitirin. Geziye devam etmek için öğleden sonra serbest zamanın tadını çıkarın ya da sadece rahatlayın, ardından bazı Türk şaraplarını tatma şansı için akşamın erken saatlerinde grupla bir araya gelin.
Dahil Olan Faaliyetler
- İstanbul - Aya Sofya Müzesi
- İstanbul - Mısır Çarşısı
- İstanbul - Süleymaniye Camii
- İstanbul - Kapalı Çarşı
- İstanbul - Eski Şehir Yürüyüş Turu (Yarım Gün)

İsteğe Bağlı Etkinlikler
- İstanbul - Arkeoloji Müzesi
- İstanbul - Türk Hamamı (masaj dahil)
- İstanbul - Topkapı Sarayı (Giriş) (Harem Hariç)
- İstanbul - Yerebatan Sarnıcı
- Şarap Tadımı İstanbul
- İstanbul - Galata Kulesi

Dahil Olan Yemekler
Kahvaltı

3.Gün: Kapadokya
Kahvaltıdan sonra bir saatlik uçuş için havaalanına transfer, yumuşak volkanik kayadan oyulmuş kiliseler ve konutlarla dolu inanılmaz petek manzarası ile bilinen Kapadokya'ya. Eşsiz coğrafya, çevresindeki merkezi düzlüklerle tam bir tezat oluşturuyor. Öğleden sonra 1-2 saat sürecek vadilerde bir yürüyüşle bu çarpıcı, büyüleyici bölgeyi keşfedin, ardından mağara evlerinde akşam yemeği için yerel bir aileye katılın. Ateş yakacak ve ev yapımı yemek lezzetli olacak, bu yüzden arkanıza yaslanın, rahatlayın ve yerel Türk misafirperverliğinin tadını çıkarın. Tıpkı ev gibi, ama bilirsiniz, bir mağarada.

Dahil Olan Faaliyetler
- Kapadokya - Vadi Yürüyüşü

Dahil Olan Yemekler
Kahvaltı
Akşam yemegi

Özel Bilgiler
Notlar: Kuşkusuz, bu yolculuğun en şaşırtıcı anılarından biri, bu diğer dünya sahnesini güneş doğarken görmek için görkemli manzara üzerinde bir sıcak hava balonu yolculuğu. Bu isteğe bağlı ekstra ile ilgilenenler gerçekten hayranlık uyandıran bir deneyime sahip olacaklar. Bu etkinliğin maliyeti, seçtiğiniz uçuş türüne bağlı olarak değişir. Bu etkinlik yalnızca tarafımızdan rezerve edilebilir.

4.Gün: Kapadokya
Bu diğer dünya bölgesini keşfetmek için tam bir gün geçirin. Eğer şanslıysanız, çevredeki dağlarda ve belki de peri bacalarında kar tozlanır. İlk durak Derinkuyu'nun yeraltı şehri, bu bölgedeki tüm yeraltı şehirlerinin en derinidir. Barış zamanlarında, bu alanlar yerel halk tarafından depolama için kullanıldı ve savaş zamanlarında barınma ve koruma teklif ettiler. İyi korunmuş Derinkuyu ahırlar ve şarap mahzenleri ile sekiz seviye derinlikte (çünkü yeraltı yaşamı hala klas olmalı) ve Hıristiyan zulmü sırasında yaşamın nasıl bir şey olduğu hakkında bir fikir veriyor. Buradan, bir zamanlar 80.000 kişiyi barındırdığına inanılan Ihlara Vadisi'ne gidin ve Kapadokya'nın büyük bir mağara katedraline sahip en büyük kaya kesme manastırı Selime Manastırı'nı ziyaret etmeden önce Melendiz Nehri boyunca yürüyün. Öğleden sonrayı yerel bir köyde bir Türk halı gösterisi ile bitirin ve göçebe hayatta oynadıkları rolü öğrenin, ardından akşamı ateşin önünde uzanan yerel bir kafede dinlenin.

Dahil Olan Yemekler
Kahvaltı

5.Gün: Kapadokya - Gece Treni
Kapadokya'da geçen sabahın tadını çıkarın: kayaya kesilmiş şapeller, kiliseler ve manastırların bulunduğu UNESCO Dünya Mirası Listesi olan Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret etmenizi ya da alternatif olarak vadilerde bir yürüyüşe çıkmanızı öneririz. Öğle yemeğinden sonra tren istasyonuna gidin ve Türkiye'nin başkenti Ankara'dan Ermenistan sınırına yakın bir şehir olan Kars'a giden bir geceli tren olan Doğu Ekspresi'nde Erzurum'a hareket edin.

İsteğe Bağlı Etkinlikler
- Kapadokya - Göreme - Açık Hava Müzesi
- Yemekler Dahil
- Kahvaltı

6.Gün: Erzurum
Saat 14: 30'da Erzurum'daki Doğu Ekspresi'nden zıplayın veya karaya inin ve otelinize transfer edin. Erzurum sadece ağız sulandıran cag kebabının evi değil, aynı zamanda bir zamanlar kaçırıldıklarını bilselerdi, eski mezarlarında döneceklerinden şüphe duymayacak olan Selçuklu İmparatorluğu için bir kaleydi. Liderinizle şehirde bir yürüyüşe çıkın ve Selçuklu dönemine 13. yüzyıldan kalma bir anıt olan Çifte Minaeli Medrese'yi ziyaret edin, ardından tarihi çarşıda dolaşın. Erzurum, Selçuklu anıtları ve karla kaplı dağların arka planında yer alan modern mağazalar ile uyumsuzluğu nedeniyle özellikle lezzetli bir yer.

Dahil Olan Faaliyetler
- Erzurum - Çifte Minareli Medresesi

Dahil Olan Yemekler
Bu güne hiçbir yemek dahil değildir.

7.Gün: Kars
Bu sabah sık sık Türkiye'nin son sınırı olarak tanımlanan Kars şehrine hareket ediyoruz, Tuhaf bir karışım var; 1900'lerden kalma Rus mimarisi, klasik bir Osmanlı Kalesi ve taş köprü ve Ermeni Havariler Kilisesi ile birlikte Kürt, Azeri Türkmen ve Türk kültürlerinin bir karışımı.

Cildir Gölü nefes kesen bir manzara ve yılın en çok 7 ayı boyunca buzla kaplı bu bozulmamış gölde öğle yemeğinin tadını çıkarıyoruz. Doğu Anadolu'nun ikinci büyük gölü, gölde troikas (at ve kızak) turları bile var.

Bu bölge Türkiye'nin en iyi tereyağı, bal ve peynirini üretiyor ve Kars'a gelmeden önce Kars peynirini yerel peynir müzesini ziyaret ettiğimiz kadar iyi yapan şeyleri görmek için Bogatepe köyünde durarak.

Öğleden sonra Kars'a varış, otelinize yerleşir, ısınır ve akşam yemeğinde bölgenin kazının diğer uzmanlıklarını denemek için girişiminiz varsa?
Dahil Olan Faaliyetler
- Kars - Peynir Müzesi ve Tadımı
- Kars - Öğle Yemeği ile Cilder Gölü Ziyareti

Dahil Olan Yemekler
Kahvaltı
Öğle yemeği

Özel Bilgiler
Türkiye'nin bu bölgesi Şubat-Nisan ayları arasında -15 dereceden 12 dereceye kadar değişen sıcaklıklarda çok soğuk olabilir, bu bir kış gezisidir ve bu nedenle soğuğa hazırlıklı olmanız ve yeterli kıyafet ve aksesuarlara sahip olmanız gerekir. Oteller ısıtılır.

8.Gün: Kars
Bu sabah Ani şehri, ören yeri için rehberli bir tura çıkacaksınız.